עבור אל תוכן

לראשונה בישראל ראש ממשלה הורשע בקבלת שוחד! • אנא התחבר בכדי להגיב
4 תגובות לנושא זה

#1
 jjbiggs

jjbiggs
 •  VIP
 • 3380 הודעות
  • מונה תודות: 495 תודות
214
מעולה

תמונה שפורסמה

( מקור: http://www.ynet.co.i...4505321,00.html )

הנימוסים של האח, הצחוק של זקן, הקמצנות של עד המדינה. כך הורשע אולמרט בשוחד


יוסי אולמרט היה חייב לומר "תודה רבה" על חצי מיליון שקלים, שולה זקן אינה צדיקה ועד המדינה לא היה קמצן וגם לא אידיוט. כך ביסס השופט רוזן את הכרעת הדין הדרמטית שלו בהולילנד, ואלו השאלות שעדיין נותרו פתוחות


נאשם 8 מורשע בקבלת שוחד מעד המדינה בסך 500 אלף שקל באמצעות אחיו, יוסי אולמרט. נאשם 8 מורשע בקבלת שוחד בסך 60 אלף שקל מעד המדינה באמצעות הכרעת הדין של השופט דוד רוזן. לצד הרשעתו של ראש הממשלה לשעבר


העונש בחוק לעבירות שוחד הוחמר ל-10 שנות מאסר לכל היותר ■ העונש הממוצע שהטילו בתי המשפט היה כשנה ו-4 חודשי מאסר בפועל, בתוספת קנס, אך עד כה לא היה מדובר בפוליטיקאי כה בכיר שהורשע בפרשה כה חמורה....תמונה שפורסמה"ליוסי אולמרט אף היה אינטרס להודות לאחיו, ולשבחו על שנרתם לסייע לו בשעת מצוקתו", ממשיך השופט רוזן. "יוסי אולמרט ידע כי ללא הכרת תודה מלאה ושלמה, ייסגר בפניו 'אוצר הפלא' שברשות אחיו לעולמי עולמים. האם ניתן לטעון ברצינות כי התנהגות בסיסית, לומר "תודה" לאחר קבלת 500 אלף שקל, היא בלתי מחויבת מן המציאות?".


רוזן אף מציין כי יוסי אולמרט אמר בבית המשפט ששנתיים אחר כך, משקיבל צ'ק בסך 10,000 שקלים מאהוד אולמרט, "אמרתי לו יפה תודה רבה". הוא מסכם: "לפיכך, על פי מבחן השכל הבריא, האפשרות שיוסי אולמרט קיבל את הכסף מעד המדינה ולא שוחח עם אהוד אולמרט או עדכן אותו בהתאם - היא אפשרות בלתי סבירה".


עם זאת, בפרשה זו עולות כמה שאלות - שעשויות להתברר בבית המשפט העליון, אם פרקליטיו של אולמרט יחליטו לערער על ההרשעה. עדיין לא ברור מה נתן בדיוק אולמרט לדכנר בתמורה לחצי המיליון השקלים. ראיה חותכת להעברת הכסף לא הובאה ועדויות לצ'ק אין, לא אצל דכנר שהלך לעולמו ולא אצל יוסי אולמרט. בנוסף, אם אולמרט פעל לשחרור חסמים ביורוקרטיים בפרויקט הולילנד, זה עשוי להיות במסגרת תפקידו ואז לא ברור אם חרג ממתחם הסבירות של ראש רשות.


בכל מקרה, השופט רוזן לא נדרש לשאלות אלו כי אמר שאולמרט "שיקר" על דוכן העדים ו"השחיר" את דמותו של עד המדינה. השופט כתב כי אולמרט כינה את עד המדינה דכנר כ"קמצן" בחקירתו במשטרה לנוכח עמדת התביעה, שלפיה העביר לו עד המדינה מאות אלפי שקלים. "לפי אולמרט, העברה כספית שכזאת אינה מתאימה לבן אדם שבאופיו הינו 'קמצן'", כתב השופט רוזן והסביר מדוע לא האמין לאולמרט. "תיאוריו של אולמרט אינם משקפים את המציאות. ניתן לומר על עד המדינה דברים רבים, אבל לא עד אחד באולם בית-המשפט ולמיטב זכרוני גם לא סנגור אחד משורת הסנגורים הארוכה בתיק זה גרס כי מדובר בבן-אדם, שניתן לכנותו 'קמצן'. עד המדינה היה מוכר כאדם נדיב ורחב לב".תמונה שפורסמהתמונה שפורסמהבהכרעת הדין שלו, רוזן לא מסתפק בכך ומרחיב גם בסוגיה זו: "אין מחלוקת כי אולמרט השתתף עם עד המדינה בטקסים שונים והעניק לו חנוכייה מכסף כאות הוקרה על תרומותיו. האם אדם הזוכה לכבוד והוקרה שכזו בגין תרומותיו הנדיבות למוסדות צדקה וחסד, ניתן לכנותו קמצן שלא הוציא 'מכיסו אגורה'? התשובה נתונה בגוף השאלה".


השופט, שהרשיע 10 מ-13 הנאשמים בהולילנד, מעניק בהמשך את שורת המחץ שלו. "האם יקום טוען לטעון שעד המדינה הוא "קמצן ואידיוט", טלנסקי "הזוי" ויוסי אולמרט "אוטיסט" המנותק מהתנהגות חברתית בסיסית?". הוא מכנה את התסריטים החלופיים שהציעו סנגורי אולמרט "תסריטים משוללי יסוד, תסריטים פרי דמיון עשיר ותו לא", וממשיך ותוקף את ראש הממשלה לשעבר, אחד משני ראשי העיר ירושלים שהורשעו בקבלת שוחד בבוקר אחד.


"עינינו הרואות, לאולמרט קו הגנה רציף, קבוע ונוקשה. אנשים נדיבים ובעלי ממון משפיעים עליו מטובם ושותקים. אנשים נדיבים מוצאים "להשקיע" מאות רבות של אלפי שקלים באחיו - אותו לא הכירו מעולם, וממילא לא היה מעניינם - וממשיכים לחיות בדרכם, מבלי לספר או להתגאות בפניו כי סייעו לאח הנזקק, שנקלע לחובות כספיים. "צדיקים" "נדיבים" פנו לאח ומטעמי "חסד וצדיקות" העבירו לרשותו מאות אלפי שקלים. השנים חלפו נקפו וה"צדיקים" שמרו את סודם מפניו. לגישתו של אולמרט, בטח ציפו אלה להכרת תודה וגמול מהקדוש ברוך הוא על כך שנקרא בדרכם אדם הזקוק לסיוע וכמה נרתמו לטובתו והעבירו לידיו מאות אלפי שקלים בדממה מוחלטת".כל המורשעים:


תמונה שפורסמה
גם על סנגורי אולמרט מתח השופט ביקורת נוקבת, והוא מפרט את כישלונם שהוביל אותו להרשיע את מרשם. "הסנגור המלומד טען בסיכומיו כי העובדה שזקן משכה את סך 60 אלף השקלים מחשבונות בני משפחתה לשיעורין, ולא בבת אחת, מצביעה על כך שהיא השתמשה בכספים אלה לצרכיה האישיים. דבריו של הסנגור המלומד בהחלט ראויים לבחינה ודיון. הצרה, כי הסנגור המלומד בחר לקבל את דבריה של זקן בבית המשפט בשלמותם, משנמנע מלהציג לה תמיהותיו. אין לו לסנגור המלומד להלין אלא על עצמו".


והוא ממשיך: "הסנגור המלומד נמנע מלחקור את זקן בחקירה הנגדית ולהציג לה עמדתו. מצב דברים זה מוביל למסקנה הכרחית, שהטענות העולות מסיכומיו, אין בהן לכרסם, ולו במעט, בקביעות העובדתיות שיפורטו להלן. הסנגור המלומד בחר שלא 'להעיק' על הנאשמת בבית-המשפט, ונמנע מלהעלות סברתו בפניה. השאלות, משום מה, נרשמו בסיכומי אולמרט מבלי להפנותם לגורם שביכולתו היה ליתן תשובה ומענה לשאלותיו".


בהרשעת אולמרט וזקן בלקיחת שוחד הסתייע השופט רוזן גם בתגובותיה של המזכירה המיתולוגית בבית המשפט. "זקן נשאלה בבית-משפט פעם אחר פעם כיצד לא דיווחה לאולמרט על העברת סכום כסף משמעותי זה לרשותו, באמצעות אורי מסר. היא גיבבה מילים ומשפטים שונים, ברם נותרה בעמדתה כי אולמרט לא ידע על 'תרומה' זו של עד המדינה. משכך, נשאלה זקן האם העבירה את הכסף לאולמרט בדרך של 'מתן בסתר'?! הנאשמת הגיבה בצחוק רם. תגובתה הספונטנית של הנאשמת שיקפה את ההוויה שנתרחשה, בזמן אמת, בין הנאשמים המעורבים".


השופט מסביר כי זקן אינה "צדיקה", ואותה תגובה ספונטנית מגלה דברים שניסתה להסתיר: "הלכה היא לפני בית-משפט עליון, כי ניתן ללמוד על הודאת נאשם לאו דווקא מדברים היוצאים מפיו, אלא גם על בסיס התנהגותו. צחוקה הספונטני של זקן הינו בבחינת אישור דברים בדרך של התנהגות. היא צחקה צחוק גדול למול אפשרות כי מסרה סך של 60 אלף שקלים לאולמרט - באמצעות אורי מסר - בדרך של 'מתן בסתר'".


"דרך תרומה של 'מתן בסתר' אינה דרך טבעית ומקובלת", כותב השופט. "אנשים תורמים מתוך רצון לסייע ולתרום. התורמים, ככלל, שמחים בתרומתם ונהנים מהערכת הציבור אותם, ומקווים שיילכו בעקבותיהם ויתרמו כמותם. דרך 'מתן בסתר' הינה דרכם של אנשים טובי דרך, נדיבים, שנחשבים כ'צדיקים' לא יקום טוען לטעון שזקן היא בבחינת 'צדיקה' או נדיבה. זקן צחקה בצחוק גדול לשמע אפשרות זו, כאומרת שמסירת הכסף לא הייתה בבחינת 'מתן בסתר'. לא 'מתן בסתר' ולא 'תרומה'".

#2
 GWGW

GWGW
 •  חברים רשומים
 • 55 הודעות
  • מונה תודות: 1 תודות
1
רגיל
הגיע הזמן שזה יקרה
מעניין עכשיו מה יהיה העונש

#3
 stewie

stewie

  Andrés Iniesta <3

 •  מנהלים
 • 3815 הודעות
  • מונה תודות: 382 תודות
452
מעולה

צפה בהודעהGWGW, ב-31.03.2014 - 22:12 PM, אמר:

הגיע הזמן שזה יקרה
מעניין עכשיו מה יהיה העונש
3 שנים כלא במקרה הכי גרוע
במקרה הטוב שנתיים
מדינה של אנשים זבל
יש עוד כלכך הרבה כאלה שהם לא מפורסמים אבל כולם יודעים מי הם אף אחד לא מנסה לעצור את זה כי מי שמנסה נכנס לזה גם
פשוט בושה שמישהו שאמור לייצג את המדינה נראה ככה

#4
 DTR-iL

DTR-iL

  Out Of Service! ;)

 •  צוות לשעבר
 • 828 הודעות
  • מונה תודות: 374 תודות
393
מעולה
הדבר היחיד שעצוב זה שהוא אשכרה הולך לכלא בשביל חצי מיליון שקל, אם כבר הייתי לוקח שוחד על 6-7 מיליון ובורח מהארץ (וזה סכומי מינימום).
שיחפש אותי רוזן ושולה זקן. מה זה בורח ומשאיר להם את הלוגי שיחה במירק מצידי חחחחחחח
"הנה על זה דיברתי איתה, היא הביאה לי את הכסף ויש לה בית בקיסריה, תחגוג רוזן.
ולהבא אם כבר נתפסת, לפחות שיהיה לך עורכי דין נורמליים...

#5
 Aviv943

Aviv943
 •  חברים רשומים
 • 61 הודעות
  • מונה תודות: 3 תודות
1
רגיל
בשביל חצי מליון שקל יכול להיות שהוא ילך לכלא? כל הפרשות האלה בגלל חצי מליון שקל? חסר לבנאדם כסף? בושה.

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מידע

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים