עבור אל תוכן

מדריך יצירת באפר

• אנא התחבר בכדי להגיב
22 תגובות לנושא זה

The-Dicktator

The-Dicktator
  •  חברים רשומים
  • 1970 הודעות
    • מונה תודות: 68 תודות
54
טוב

מדריך יצירת באפר

תוכן עניינים:
1. הקדמה.
2. מהו באפר.
3. למה אתם צריכים אותו.
4. איך לבחור טורנטים.
5. איזה טורנטים לא להוריד.
6. איך סידבוקס עוזר בנושא.
7. הגדרות נכונות ליוטורנט ע"מ שתעלו במהירות במקסימלית.
8. סיכום.

1. הקדמה.
מדריך זה בא להסביר את כל הנושא של יצירת באפר, למה הוא חשוב ואיך זה עוזר לכם ולקהילה.
המדריך נכתב על ידי במקור לפיוזר, וככזה הוא נכתב בצורה שמתאימה לפיוזר, אולם הרעיון הוא נכון ומתאים לכלל הטראקרים באשר הם.

2. מהו באפר.
באפר הוא הכמות ג'יגות שתוכלו להוריד עד שתגיעו ליחס של הורדה : העלאה >= יחס של 1 במרבית הטראקרים, או במקרה של פיוזר הורדה : העלאה >= יחס של 0.4. כידוע לכם, טראקרים מבוססים על שיתוף, אתם משתפים, אני משתף, וכל הקהילה נהנת ממהירות הורדה גבוהה יותר ללא צורך בשרתים מהירים ובעלויות גבוהות ע"מ להוריד במהירות.

3. למה אתם צריכים באפר.
כמו שהסברתי בחלק הקודם, באפר גבוה מאפשר לנו להוריד דברים מבלי לחשוש מקבלת באן עקב יחס נמוך. כמו כן, באפר מאפשר לנו במקרי חירום (לא רק במקרי חירום אבל רצוי) למחוק טורנטים לפני שהעלנו טורנטים ביחס של 1:1 ועדיין להישאר במצב טוב (שימו לב שהבאפר לא פותר אתכם משיתוף של 72 שעות או שבוע בהתאם לגודל הטורנט).

4. איך לבחור טורנטים שיצרו לנו הרבה העלאה.
החלק הזה של מתחלק לשני חלקים.
א. החלק של הניחוש מושכל - אין מה לעשות. בחירת טורנטים היא לא תורה מסיני, אין אף בן אדם שיכול לתת ערובה לזה שתיצרו באפר טוב מטורנט מסויים, אבל רצוי להוריד תכנים שאתם חושבים שאנשים אחרים גם ירצו אפילו אם אתם בעצמכם לא מתכוונים להשתמש בתכנים האלה, רצוי להוריד אותם בכל זאת ע"מ ליצור מהם באפר טוב.
ב. החלק של נתוני הטורנט - כידוע לכם לנתוני הטורנט יש השפעה גדולה על כמות ההעלאה שתיצרו מהטורנט. יש מספר נתונים שחשוב לדעת לפני שאתם מחליטים שטורנט מסויים הוא טורנט טוב.
  • לפני כמה זמן נוסף הטורנט.
    • טורנטים מלפני 0 - שעתיים, נחשבים לטורנטים טובים ליצירת באפר, כיוון שאתם בין המורידים הראשונים של הטורנט וסביר להניח שעוד אנשים יורידו את הטורנט.

• טורנטים בני שעתיים - יום נחשבים לטורנטים סבירים הגיוני שתצליחו ליצור מהטורנט הזה יחס של 1:1 אולם אל תצפו ליותר מידי.

• טורנטים בני יום - שלושה ימים, נחשבים לטורנטים לא מומלצים ליצירת באפר, כיוון שרוב האנשים כבר סיימו להוריד את הטורנט שלהם ותצליחו לשתף את הטורנט בחלקו חזרה.

• טורנטים בני שלושה ימים ומעלה, נחשבים לטורנטים גרועים ליצירת באפר. אל תורידו אלא אם אתם יכולים לספוג את ההורדה מבלי להעלות בחזרה.

• כמובן שבפרק זמן ארוך מספיק סביר להניח שתצליחו לשתף את הטורנט בחזרה ליחס של 1:1 ואולי אף לצבור קצת באפר, אבל זה ארוך, מיגע ולא משתלם.
  • כמה מעלים יש לטורנט.
    • לכמות המעלים יש השפעה גדולה על הכמות שתבפרו מהקובץ, כיוון שהפרוטוקול של הטורנטים מתחבר לכמה מעלים בו זמנית ומוריד מהם במקביל, ככל שהמספר הזה קטן, ככה יותר אנשים יתחברו אליכם ותצברו יותר העלאה.
  • כמה מורידים יש לטורנט.
    • לכמות המורידים יש את ההשפעה הכי גדולה על הכמות שתבפרו. אחרי הכל בשביל לצבור העלאה, אתם צריכים שמישהו יוריד מכם, זה לא קורה סתם ככה.
  • טורנטים נעוצים - טורנטים נעוצים הינם הבחירות של הצוות ונחשבים לטורנטים בעלי ביקוש גדול, ולכן סביר להניח שאם תורידו אותם ראשונים, תהנו מבאפר גדול.

• טורנטים שהם בפריליץ'\פריליצ'ים כללים - בזמן הפריליץ', רצוי ואף מומלץ לנצל אותו ע"מ להוריד כמה שיותר תכנים בגלל שתכנים בפריליץ' לא מתווספים לכם להורדה, וגם תוכלו ליצבור מהם קצת באפר אח"כ.

• ריסיד - הריסיד בצורתו הפשוטה היא שיתוף מחדש של טורנטים. רוב הטורנטים בין אם הם בפיוזר או במקומות אחרים, מגיעים מאותו המקום. לכן אם הורדתם טורנט מטראקר אחר תוכלו לבצע על הטורנט ריסיד, ואז רק תצברו העלאה בטראקר שביצעתם בו את הריסיד ולא יספר לכם ההורדה בכלל. מדריך מפורט על ביצוע ריסיד תוכלו למצוא כאן.
דוגמה לקובץ טוב לביפור (נכון לרגע כתיבת המדריך בעוד שעתיים הוא כבר לא יהיה רלוונטי):
אקדח כפול - תרגום בצד | 2 Guns 2013 1080p BluRay x264-SPARKS
שימו לב לנתונים: הועלה: לפני שעה, מעלים: 3, מורידים: 7.

5. איזה טורנטים לא טובים ליצירת באפר.
  • טורנטים בעלי כמות מורידים קטנה - כמו שציינתי מקודם, טורנטים בלי מורידים לא יעלו לכם מהסיבה הפשוטה שאין למי להעלות.
  • טורנטים בני יותר מיום - הסיכויים הם שרוב האנשים כבר סיימו להוריד את מה שהם רצו מהטורנט, ולכן גם אם על הנייר אתם רואים שיש מורידים, רוב הסיכויים שהם לא באמת מורידים.
  • חבילות של טורנטים ישנות - רוב המורידים בחבילות ישנות הם משתמשים שהורידו רק חלק מהטורנט ולכן הם עדיין מופיעים ברשימת המורידים למרות שהם טכנית סיימו להוריד את הטורנט.
  • טורנטים בלי דרישה - גם טורנטים חדשים שהועלו עכשיו אם אתם חושבים שלא יהיה להם דרישה, אל תורידו, כמו שאתם לא רוצים את הטורנט הזה ככה גם אחרים לא רוצים את הטורנט.
דוגמאות לטורנטים לא טובים ליצירת באפר:
GTA - Grand Theft Auto Complete Collection
המעקלים - תרגום מובנה | Repo Men 2010 UNRATED DVDRip HebSub XviD
Runner2 Future Legend of Rhythm Alien-FANiSO

6. איך סידבוקס עוזר בנושא.
פרוטוקול הטורנט הוא אנטי חברתי בצורה מסויימת, התוכנה תעדיף להוריד הכל ממקור אחד במהירות, מאשר להוריד מכמה מקורות איטיים בו זמנית. ולכן היא מתחברת קודם כל לחיבורים הכי מהירים שיש, ורק אח"כ במידה ואין לחיבור המהיר את כל הקבצים, או שהחיבור המהיר לא מנצל את כל הרוחב פס שלכם, היא תעבור לחיבורים היותר איטיים. ולכן, אם יש באפשרותכם לקנות סידבוקס אפילו רק לחודש אחד, תוכלו לצבור איתו כמות טובה של באפר שיספיק לכם למשך שנה ואף יותר (ויש אפילו בונוס לפקטור לבעלי סידבוקסים נכון שזה מדהים?). כמו כן, סידבוקסים אינם עולים הרבה כסף היום, אפשר להשיג סידבוקס סביר במחיר של 2-10$ לחודש! וגם אם אין לכם כרטיס אשראי בינלאומי, תוכלו לקנות דולרים בפרום קניה ולשלם באמצעות זה על הסידבוקס.

7. הגדרות נכונות ליוטורנט ככה שתעלו במהירות האפשרית.
מדריך הגדרות נכונות ליוטורנט תוכלו למצוא כאן.
מדריך פתיחת פורטים תוכלו למצוא כאן.

8. סיכום.
למדנו במדריך מהו באפר ולמה חשוב לשמור אותו כמה שיותר גבוה.
למדנו שטורנטים הם לא תורה מסיני ואין תחליף לניסיון אולם בהחלט יש דרכים להגיע למסקנות הנכונות ביותר קלות.
למדנו גם מאיזה טורנטים כדאי להזהר, ואיך סידבוקס עוזר לנו להשיג את המטרה שלנו.
כמו כן למדנו איך להגדיר את הקליינט (התוכנה של הטורנטים שלכם) ככה שתעלו על המקסימום האפשרי.

ובברכת שיתוף פורה ומוצלח, אני נפרד מכם.
שיהיה לכם בהצלחה ביישום המדריך.

* ניתן ואף מומלץ ליישם מדריך זה בכל עולם הטורנטים, לא רק בפיוזר.
** אם לא הבנתם נושא מסויים, אני אשמח להסביר לכם אותו באשכול שוב.
*** במידה ויש לכם הצעות לשיפור המדריך, אני אשמח לשמוע ולהכניס אותם למדריך.
**** מדריך זה נכתב ע"י ואין להעתיקו ללא רשות! אם כבר העתקתם ללא רשות תנו קרדיט.

קיבל תודות על-ידי 5 משתמשים:

dingo

dingo
  •  חברים בכירים
  • 162 הודעות
    • מונה תודות: 22 תודות
16
רגיל
מדריך מצוין תודה רבה על ההשקעה

DTR-iL

DTR-iL

Out Of Service! ;)

•  צוות לשעבר
  • 828 הודעות
    • מונה תודות: 374 תודות
393
מעולה
מדריך נחמד, אבל בקצרה, אם אתם רוצים באפר,
לכו על טורנט חדש כמה שיותר, גדול ככל שהסידבוקס שלכם מסוגל להחזיק,
אני מבפר פורנו ברוב האתרים שמתאפשר בהם פריליץ' (לא כל אתר נותן פריליץ' כידוע לרובכם)
אני למשל ביפרתי מהטורנט הזה: Exploited College Girls Megapack New! [FreeLeech קרוב לטרה וחצי
הוא פריליץ' הוא חדש והוא שוקל 278GB ועדיין אחרי כמעט שבוע יש לו יותר מורידים ממעלים :)
(פורנו מעולה לביפור)

NoaMessI0

NoaMessI0
  •  Z-Sites
  • 372 הודעות
    • מונה תודות: 81 תודות
59
טוב
מדריך מצויין!

The-Dicktator

The-Dicktator
  •  חברים רשומים
  • 1970 הודעות
54
טוב

צפה בהודעהDeadToRights, ב-08.11.2013 - 02:22 AM, אמר:

מדריך נחמד, אבל בקצרה, אם אתם רוצים באפר,
לכו על טורנט חדש כמה שיותר, גדול ככל שהסידבוקס שלכם מסוגל להחזיק,
אני מבפר פורנו ברוב האתרים שמתאפשר בהם פריליץ' (לא כל אתר נותן פריליץ' כידוע לרובכם)
אני למשל ביפרתי מהטורנט הזה: Exploited College Girls Megapack New! [FreeLeech קרוב לטרה וחצי
הוא פריליץ' הוא חדש והוא שוקל 278GB ועדיין אחרי כמעט שבוע יש לו יותר מורידים ממעלים :)
(פורנו מעולה לביפור)

פיספסת פרט קטן ושולי, המדריך מיועד בעיקר לחסרי הסידבוקסים.

NoaMessI0

NoaMessI0
  •  Z-Sites
  • 372 הודעות
59
טוב
חבל להטעות עם הפורנו, אנשים מורידים חלקים קטנים מהחבילות האלו, וגם בהרבה אתרים הפורנו הוא Natural Leech כלומר לא מחשיב הורדה ולא מחשיב העלאה. בקיצור, זה לא מחייב, צריך יותר לשים לב.

DTR-iL

DTR-iL

Out Of Service! ;)

•  צוות לשעבר
  • 828 הודעות
393
מעולה

צפה בהודעהThe-Dicktator, ב-08.11.2013 - 02:55 AM, אמר:

פיספסת פרט קטן ושולי, המדריך מיועד בעיקר לחסרי הסידבוקסים.

נראה לי שמה שכתבת יותר נכון לפיוזר מאשר לשאר "עולם הטורנטים" כמו שכינית את זה.
כיום לפחות ל20% מהמשתמשים בכל הטראקרים יש סידבוקס.
לבפר מהמחשב הבייתי עם מהירות ההעלאה שאתה מקבל בארץ... זה Lame, אי אפשר לצפות לשיפור משמעותי בלי סידבוקס.
חוץ מזה, כתבת בעצמך תסתכל בסעיפים 6 (סעיף שהקדשת לסידבוקסים) ובסעיף-8 הדגשת את העזרה של הסידבוקס.

צפה בהודעהNoaMessI0, ב-08.11.2013 - 02:59 AM, אמר:

חבל להטעות עם הפורנו, אנשים מורידים חלקים קטנים מהחבילות האלו, וגם בהרבה אתרים הפורנו הוא Natural Leech כלומר לא מחשיב הורדה ולא מחשיב העלאה. בקיצור, זה לא מחייב, צריך יותר לשים לב.

כן, נתתי את הפורנו כדוגמא וזה ממש לא מטעה, לא ניתפס בקטנות,
אני לא יודע איך זה אצלכם בטראקר, אבל מי שמוריד חבילות כאלה גדולות ועושה את זה על מנת לבפר...
מוריד את כל החבילה, כשלא מחשיבים לי הורדה של כמעט 300 ג'יגה ורק העלאה של טרה וחצי,
הייתי קורא לזה רווח נקי. ולגבי הNatural leech (לא שמעתי על המושג הזה מעולם באף אתר) זה תלוי בגודל החבילה.

בכל אופן,
המדריך נחמד, מסודר והכל, אבל לא מדוייק (חנות, דולרים, פיוזר, פקטור) :)
ואם אתה רוצה לחזק את המדריך, תוסיף הגדרת RSS (סעיף חשוב מאוד כשאתה מבפר).

נערך על-ידי DeadToRights, 08.11.2013 - 04:23 AM.

Oxygen

Oxygen

Legendary user

•  חברים בכירים
  • 788 הודעות
    • מונה תודות: 63 תודות
38
בינוני
:tanx11:

scodoo2

scodoo2
  •  חברים רשומים
  • 740 הודעות
    • מונה תודות: 77 תודות
48
בינוני
תודה על המדריך המצויין

:thankyou:

Master-D

Master-D

Man Utd 4 LIFE

•  מנהלים
  • 851 הודעות
    • מונה תודות: 92 תודות
112
מעולה

ציטוט

וגם בהרבה אתרים הפורנו הוא Natural Leech כלומר לא מחשיב הורדה ולא מחשיב העלאה.

בהרבה אתרים ?
אני לא יכול להגיד ששמעתי על המונח הזה בכלל
יש אתרים שנותנים פריליץ לחבילות גדולות, לא קשור אם זה פורנו או לא
ויש אתרים שלא, לא זכור לי שראיתי אתר אחד שעל פורנו לא מחשיב הורדה וגם לא העלאה

אגב המדריך הזה נראה יותר כמדריך שנכתב לביפור בפיוזר ולא כמדריך כללי
אז אולי גם תשנה את השם שלו בהתאם

נערך על-ידי Master-D, 08.11.2013 - 08:27 AM.

JonSnow

JonSnow

Game Of Thrones

•  מפקחים
  • 2607 הודעות
    • מונה תודות: 447 תודות
327
מעולה

צפה בהודעהMaster-D, ב-08.11.2013 - 08:24 AM, אמר:

[/size]

בהרבה אתרים ?

הטראקר HD-T לא מחשיב העלאה ולא מחשיב הורדה על פורנו.

The-Dicktator

The-Dicktator
  •  חברים רשומים
  • 1970 הודעות
54
טוב

צפה בהודעהMaster-D, ב-08.11.2013 - 08:24 AM, אמר:

[/size]

בהרבה אתרים ?

ציטוט עצמי:
המדריך נכתב על ידי במקור לפיוזר, וככזה הוא נכתב בצורה שמתאימה לפיוזר, אולם הרעיון הוא נכון ומתאים לכלל הטראקרים באשר הם.

NoaMessI0

NoaMessI0
  •  Z-Sites
  • 372 הודעות
59
טוב
למה להיתפס על קטנות? סה"כ נותן לכם עצות לא לעשות טעויות, הנטורל ליץ' זה מונח שמשמעותו שאין העלאה והורדה, וקיימים לא מעט טראקרים כאלו.
פשוט לא נכון לומר שתמיד פורנו זה מקור לביפורים. תוסיפו את זה למדף העצות, אל תהפכו את זה לכלל שאין חולק עליו.

bbvvbbvv

bbvvbbvv
  •  חברים רשומים
  • 184 הודעות
    • מונה תודות: 19 תודות
13
רגיל
מדריך מצויין למתחילים!!
תודה רבה..

Master-D

Master-D

Man Utd 4 LIFE

•  מנהלים
  • 851 הודעות
    • מונה תודות: 92 תודות
112
מעולה

צפה בהודעהThe-Dicktator, ב-08.11.2013 - 12:09 PM, אמר:

ציטוט עצמי:

צודק, לא ראיתי את זה
אבל הבעיה שבטראקרים בחו"ל אפשר לעשות דברים אחרת
ולי זה נראה כמו סתם ניסיון לקדם את הטראקר שלך

צפה בהודעהNoaMessI0, ב-08.11.2013 - 12:10 PM, אמר:

למה להיתפס על קטנות? סה"כ נותן לכם עצות לא לעשות טעויות, הנטורל ליץ' זה מונח שמשמעותו שאין העלאה והורדה, וקיימים לא מעט טראקרים כאלו.
פשוט לא נכון לומר שתמיד פורנו זה מקור לביפורים. תוסיפו את זה למדף העצות, אל תהפכו את זה לכלל שאין חולק עליו.

נכון, פורנו זה לא תמיד מקור לביפורים, הכל תלוי בטראקר
ואני לא יודע על איזה "לא מעט" טראקרים אתה מדבר
אני מדבר על הטראקרים הגדולים והחשובים ואין בהם את זה

DTR-iL

DTR-iL

Out Of Service! ;)

•  צוות לשעבר
  • 828 הודעות
393
מעולה

צפה בהודעהNoaMessI0, ב-08.11.2013 - 12:10 PM, אמר:

לא כתבתי שתמיד, כתבתי שזה מעולה לביפור.
אתם יכולים לקרוא לזה "מדריך לביפור בפיוזר" אין לכם סיבה להתבייש באתר שלכם.
כיוון שלא נכון לומר שזה תופס על שאר האתרים ואי אפשר להפוך את זה לכלל שאין חולק עליו...
אבל דבר אחד בטוח, זה מתאים לפיוזר :)

NoaMessI0

NoaMessI0
  •  Z-Sites
  • 372 הודעות
59
טוב

צפה בהודעהDeadToRights, ב-08.11.2013 - 16:31 PM, אמר:

לא כתבתי שתמיד, כתבתי שזה מעולה לביפור.
אתם יכולים לקרוא לזה "מדריך לביפור בפיוזר" אין לכם סיבה להתבייש באתר שלכם.
כיוון שלא נכון לומר שזה תופס על שאר האתרים ואי אפשר להפוך את זה לכלל שאין חולק עליו...
אבל דבר אחד בטוח, זה מתאים לפיוזר :)
מי זה אתם? אין לי שום חלק בכתיבת המדריך.
הנק' שלי הייתה סה"כ לומר שפורנו לא תמיד מקור לביפור בכל אתר. כנראה לא קראת את ההודעה הראשונה שלי, לא דיברתי בכלל על המדריך שפורסם כאן. :)
ושבת שלום לכולם!

נערך על-ידי NoaMessI0, 08.11.2013 - 17:40 PM.

The-Dicktator

The-Dicktator
  •  חברים רשומים
  • 1970 הודעות
54
טוב

צפה בהודעהMaster-D, ב-08.11.2013 - 15:07 PM, אמר:

צודק, לא ראיתי את זה
אבל הבעיה שבטראקרים בחו"ל אפשר לעשות דברים אחרת
ולי זה נראה כמו סתם ניסיון לקדם את הטראקר שלך

האמת שלא, פיוזר מדבר בעד עצמו כבר מזמן. הסיבה שאני מפרסם את המדריך כאן היא כי השקעתי המון מחשבה מאחורי יצירת המדריך וחבל לי שרק משתמשים בפיוזר יזכו להנות ממנו.
אם אתה חושב שאפשר לעשות דברים אחרת, אשמח אם תפרט ונערוך את המדריך שיהיה מתואם לכלל הטראקרים.

shay3100

shay3100
  •  חברים רשומים
  • 10 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
אחלה מדריך, תודה רבה!

YARPI

YARPI
  •  חברים רשומים
  • 274 הודעות
    • מונה תודות: 16 תודות
11
רגיל
כדאי להוסיף שלא תמיד מספר ה"מורידים" שרואים משקף באמת את כמות המורידים האמיתיים. אם מישהו מחליט להוריד רק פרק אחד מתוך חבילה של עונה שלמה אז המערכת מזהה וממתגת אותו בתור מוריד, כי הוא לא השלים את הטורנט, אבל באמת הוא מבחינתו סיים להוריד והוא לא מתכוון להמשיך להוריד, כך שמספר המורידים לא תמיד אמין (ע"ע בטורנט עם מספר המורידים הכי גדול בTL. כמעט כל המורידים שם הורידו חלק מהחבילה).

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מדריך שיתוף

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים