עבור אל תוכן

חדשות נהדרות: הוענק הרישיון להקמת הסיבים האופטיים. הפריסה - בנובמבר.

• אנא התחבר בכדי להגיב
19 תגובות לנושא זה

Google

Google
  •  חברים בכירים
  • 1514 הודעות
    • מונה תודות: 163 תודות
117
מעולה

אינטרנט של 1 ג'יגה: הסיבים האופטיים קרבים

בטקס הענקת הרישיון להקמת הסיבים האופטיים בקווי המתח של חברת החשמל, אמר היזם השבדי: "תשתית זה מנוע הצמיחה מספר 1 בעולם". שר התקשורת הבטיח: "לא עוד טרקטור סובייטי, אלא אינטרנט מהיר מאוד לכל ילד". הפריסה תחל ב-1 בנובמבר, והעיר הראשונה עשוייה להיות באר שבע.

במשרד התקשורת העניקו היום (ג') את הרישיון לקבוצת IBC - חברת ויה אירופה השבדית ושותפיה, להפעלת מיזם הסיבים האופטיים

של חברת החשמל. החברה תקים את תשתית האינטרנט השלישית בישראל לצד בזק ו-HOT, במטרה לספק אינטרנט במהירויות גבוהות מאוד ולאפשר לחברות תקשורת להפעיל שידורי טלוויזיה על גבי תשתית אינטרנט.

יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טל, אמר כי הפריסה תחל כבר ב-1 בנובמבר 2013. לדבריו, העיר הראשונה עשוייה להיות באר שבע, והפריסה בפריפריה תהיה מלאה. לפי תנאי הרישיון, הפריסה המלאה תושלם תוך 20 שנה, אולם לפי ההערכות היא תושלם בפרק זמן קצר בהרבה, בגלל מוטיבציה עסקית של היזמים.

תחילת מתן השירות תהיה בתוך שנה. תוך 5 שנים תושלם פריסה ביחס של 1:1 בין יישובי מרכז ופריפריה, ותוך 15-10 שנים: פריסה ב-75% מבתי האב.

הבעלים של ויה אירופה, שתפרוס בפועל את התשתיות, ג'ונאס בירגרסון, אמר: "נבנה רשת פתוחה סימטרית שתספק מהירויות של 1,000 מגה - (1 ג'יגה). תשתית זה מנוע הצמיחה מספר 1 בעולם. שיפור התשתית ב-10% מעלה את הצמיחה לנפש ב-1%. באף מדינה בעולם לא הלכו על מודל כזה, בו המדינה יצרה את האפשרות להוביל את בניית התשתית.

לדבריו, "זו הפעם הראשונה שבה תשתית נבנית במיוחד ובראש ובראשונה לאינטרנט. טלוויזיה וטלפון - אלה שירותים משניים. כל השחקנים הקיימים, כולל בזק ו-HOT, יכולים לספק שירותים על גבי הרשת החדשה. בשבדיה, אנשים מקבלים פי 100 יותר יכולת באותו מחיר וזה מה שיקרה בישראל - המחירים אולי אפילו ירדו. נטפליקס ו-HBO הגיעו לשבדיה, למה? כי יש לנו את התשתית. אנחנו פועלים ב-6 מדינות, וישראל המעניינת ביותר מפני שיש פה יזמות טכנולוגית".

לפי בירגרסון, החברה תשתמש בקווי המתח של חברת החשמל לשם הקמת התשתית, וכדי להגיע לבתים תשתמש בתשתית קיימת, אך רק כזאת שאינה בשימוש בזק ו-HOT.

שר התקשורת, גלעד ארדן, אמר בטקס הענקת הרישיון ש"עתיד מדינת ישראל תלוי בתשתיות שיכולות להעביר מידע במהירות ובפחות כסף. נסייע כמיטב יכולתנו כדי שבירוקרטיה והליכי תכנון לא יסרבלו את התהליך. אנחנו כבר בפיגור מול לוח הזמנים של ראש הממשלה, אך האינטרנט בישראל לא יעבוד עוד כמו טרקטור סובייטי.

"מאז ש-HOT ובזק שמעו שהפרויקט מתקדם, יש האצה בקצב הפריסה שלהם ויש עלייה בקצב הגלישה הממוצע בפועל, אך הוא עדיין רחוק מאוד ממה שהיינו רוצים לראות בישראל, ביחס למדינות המתקדמות בעולם שכבר פרסו סיבים וביחס לתדמית שלנו כאומת סטארט-אפ וכמובילה טכנולוגית. דיברנו פעם על מחשב לכל ילד עכשיו אנחנו מדברים על אינטרנט מהיר מאוד לכל ילד".

מקור:

http://www.ynet.co.i...4422755,00.html

נערך על-ידי Google, 27.08.2013 - 18:44 PM.

ILoveIL

ILoveIL
  •  חברים רשומים
  • 38 הודעות
    • מונה תודות: 4 תודות
3
רגיל
כן יופי סוף סוף נוכל להשתמש בענן לחישובים כבדים (מי שזה מעניין אותו)... חוץ מזה למה אנשים פרטיים צריכים את זה??

stewie

stewie

Andrés Iniesta <3

•  מנהלים
  • 3788 הודעות
    • מונה תודות: 376 תודות
443
מעולה
איזה יופי :)
מקווה שזה באמת יהיה שימושי

kApsy

kApsy

Moyal55

•  צוות לשעבר
  • 2357 הודעות
    • מונה תודות: 111 תודות
55
טוב
חחחחח 20 שנה הרבה זמן אבל גם התקדמות

תודה

LidorTAl

LidorTAl
  •  חברים רשומים
  • 41 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
:tanx11:

Porcupine

Porcupine
  •  חברים רשומים
  • 106 הודעות
    • מונה תודות: 24 תודות
12
רגיל

צפה בהודעהILoveIL, ב-27.08.2013 - 18:57 PM, אמר:

כן יופי סוף סוף נוכל להשתמש בענן לחישובים כבדים (מי שזה מעניין אותו)... חוץ מזה למה אנשים פרטיים צריכים את זה??

אני יסביר לך באופן פשוט למה אנשים פרטיים צריכים את זה.
כיום אין אדם פרטי שחייב את השירות הזה, אבל השירות גם לא קיים היום, ע"פ הכתבה הוא יהיה נפוץ אצל הלקוח הפרטי רק בעוד 10-15 שנה. השירות הנוכחי (עד 100MB) תואם לצורך הקיים בשוק.
שים לב להתפתחות הטכנולוגית, לפני עשר שנים היינו מורידים סרטי DVDRip (כ- 700MB) ומשחקים בגודל של דיסק או שניים (בין 700MB ל-1.4GB). היום אנחנו מורידים סרטי בלוריי בגודל של 8GB ומשחקים שגודלם מגיע גם ל-30GB.
תנסה לצפות מה יהיה גודל הקבצים בעתיד, הרבה יותר מהיום ולפי העבר יותר מפי 10, ולכן בעוד 10-15 שנה אינטרנט 1GB יהיה הכרחי.

BooBs

BooBs
  •  חברים רשומים
  • 144 הודעות
    • מונה תודות: 26 תודות
20
רגיל
פשוט גדול סוף סוף...

BmB1

BmB1
  •  חברים רשומים
  • 121 הודעות
    • מונה תודות: 12 תודות
13
רגיל
הגיע הזמן נימאס מ 100MB :)

katzir.s

katzir.s
  •  חברים רשומים
  • 547 הודעות
    • מונה תודות: 14 תודות
7
רגיל
אני שם לב שכולם פה בפורום אופטימים+. להזכירכם אנחנו חיים בשישראל ולא בשוויץ....גם אמרו בשנת 2000 שתוך 5 שנים תהיה רכבת חשמלית בת"א..אז אמרו!
גם עוד 5 שנים זה לא יקרה, מבטיח לכם.
הפסימי :sorry:

stewie

stewie

Andrés Iniesta <3

•  מנהלים
  • 3788 הודעות
    • מונה תודות: 376 תודות
443
מעולה

צפה בהודעהkatzir.s, ב-28.08.2013 - 10:43 AM, אמר:

אני שם לב שכולם פה בפורום אופטימים+. להזכירכם אנחנו חיים בשישראל ולא בשוויץ....גם אמרו בשנת 2000 שתוך 5 שנים תהיה רכבת חשמלית בת"א..אז אמרו!
יש משהו במה שאתה אומר ככה זה בארץ לכל דרך לוקח פי 10 יותר זמן אבל אופטימיות תמיד עוזרת

Servers.mn

Servers.mn

שרתים יעודיים

•  VIP
  • 338 הודעות
    • מונה תודות: 38 תודות
61
טוב

צפה בהודעהkatzir.s, ב-28.08.2013 - 10:43 AM, אמר:

1+

ILoveIL

ILoveIL
  •  חברים רשומים
  • 38 הודעות
    • מונה תודות: 4 תודות
3
רגיל

צפה בהודעהPorcupine, ב-27.08.2013 - 22:08 PM, אמר:

אני יסביר לך באופן פשוט למה אנשים פרטיים צריכים את זה.
כיום אין אדם פרטי שחייב את השירות הזה, אבל השירות גם לא קיים היום, ע"פ הכתבה הוא יהיה נפוץ אצל הלקוח הפרטי רק בעוד 10-15 שנה. השירות הנוכחי (עד 100MB) תואם לצורך הקיים בשוק.
שים לב להתפתחות הטכנולוגית, לפני עשר שנים היינו מורידים סרטי DVDRip (כ- 700MB) ומשחקים בגודל של דיסק או שניים (בין 700MB ל-1.4GB). היום אנחנו מורידים סרטי בלוריי בגודל של 8GB ומשחקים שגודלם מגיע גם ל-30GB.
תנסה לצפות מה יהיה גודל הקבצים בעתיד, הרבה יותר מהיום ולפי העבר יותר מפי 10, ולכן בעוד 10-15 שנה אינטרנט 1GB יהיה הכרחי.

אני במקומך לא הייתי כל כך בטוח שהנפח של התכנים יגדל...

katzir.s

katzir.s
  •  חברים רשומים
  • 547 הודעות
    • מונה תודות: 14 תודות
7
רגיל

צפה בהודעהstewie, ב-28.08.2013 - 11:02 AM, אמר:

יש משהו במה שאתה אומר ככה זה בארץ לכל דרך לוקח פי 10 יותר זמן אבל אופטימיות תמיד עוזרת

ציטוט

Servers.mn[/url]' timestamp='1377681250' post='253873']
1+

בכל מה שקשור לדברים שאני יכול לעשות אני אופטימי. בדברים שהמדינה צריכה/יכולה לעשות אני פסימי!

פסימי זה אופטימי עם ניסיון..... :sorry:

Porcupine

Porcupine
  •  חברים רשומים
  • 106 הודעות
12
רגיל

צפה בהודעהILoveIL, ב-28.08.2013 - 11:22 AM, אמר:

אני במקומך לא הייתי כל כך בטוח שהנפח של התכנים יגדל...

אז בוא נגרום גם לך להיות בטוח.

כיום אנחנו צופים ומורידים סרטים בטכנולוגית 1080p, בקרוב נצפה ונוריד סרטים בטכנולוגית 4K שזה אומר פי 2 רזולוציה לעומת 1080p ולאחר מכן זה יהיה 6K ו - 8K, מה שאומר עליה משמעותית בגודל הקובץ, מידע על הטכנולוגיה תוכל למצוא כאן:
http://en.wikipedia....i/4K_resolution

כמובן שגם המסכים עצמם יגדלו ויעבדו על הרזולוציה החדשה ולכן משחקי המחשב יצטרכו לעבור שידרוג גרפי על מנת לעמוד בהתפתחות הטכנולוגית ולהוסיף טקסטורות ולהעמיק את הפירוט של האוביקטים השונים, מה שמוביל ליותר קבצים בעלי נפח גדול יותר - דבר שיעלה גם את גודל משחקי המחשב.

nako

nako
  •  חברים רשומים
  • 127 הודעות
    • מונה תודות: 9 תודות
6
רגיל
הגיע הזמן באמת... אבל בתכלס? אני מאוד מקווה שזה יגיע לכל המקומות בארץ כי אני לדוגמא גר במקום ידוע ומוכר ועדיין לי ולשכניי אין תשתית של 100מגה שזה בושה!
בזק בזק בזק :(

Yaron

Yaron
  •  חברים רשומים
  • 95 הודעות
    • מונה תודות: 9 תודות
9
רגיל
בוא אני אספר לכם וידוי בתור עובד בזק
זה לא חשוב איפה אתה גר כמעט
אני גר במקום סביר לדעתי,עם אנשים וכל זה..
חח,
ומקבל עד מהירות של 100 מגה ,הקו תקין פיייייייייייקס אין תלונות
לעומת זאת,דודה שלי שגרה בצפון ת"א במשתלה
איזורים יקורתיים,אפילו יש בריכה בבניין ושומר וגקזוי
וכל החרא הזה
והם יכולים לקבל עד 30 מגה
ואתה יודע מה? גם 15 מגה שהם כרגע נמצאים הקו לא הכי להיט(לפי בדיקות שבדקתי לפני שעזבתי..)
אז..זה פחות משנה :)

Touch

Touch
  •  חברים רשומים
  • 202 הודעות
16
רגיל
התקדמות משמעותית נקווה שנוכל להנות מזה באיזור המרכז בזמן הקרוב :)

GaRy HaMbuRGery

GaRy HaMbuRGery
  •  חברים בכירים
  • 397 הודעות
    • מונה תודות: 46 תודות
38
בינוני
חח אני בנטוויז'ן ויש לי "10M" חח הקצב בסדר אבל האינטרנט מתנתק כל הזמן לרוב הוא עובד אבל לפעמים רבות הוא מתנתק

dingo

dingo
  •  חברים בכירים
  • 162 הודעות
    • מונה תודות: 22 תודות
16
רגיל
חיבור אינטרנט סימטרי סוף סוף נקווה שזה באמת יקרה. חבל שעוד כ"כ הרבה זמן.

נערך על-ידי dingo, 30.08.2013 - 15:33 PM.

shoisha

shoisha
  •  חברים רשומים
  • 12 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
1
רגיל
לכל הפסימים, הסיבה שרכבת חשמלית אין בתל אביב זה פשוט בגלל שיש רק חברה אחת לרכבות בארץ ולכן הפיתוח מתקדם בעצלתיים,
בניגוד לחברה של חברת החשמל שתרצה לתפוס כמה שיותר נתח שוק במהירות, עקב התחרות הקיימת עם הוט ובזק.
לכן אני מאמין שכבר בעשור הקרוב רוב הארץ תרושת בסיבים אופטיים.

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: פרסום

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים