עבור אל תוכן

המדריך המלא - איך לבחור מחשב נייד • אנא התחבר בכדי להגיב
9 תגובות לנושא זה

#1
 -DirectorX

-DirectorX

  Camera, Lights, Action!

 •  Z-Sites
 • 176 הודעות
  • מונה תודות: 43 תודות
39
בינוני
 • מיקום: Hebits

המחירים של הניידים ירדו, ביצועיהם השתפרו, והנייד הקומפקטי והאלגנטי נהפך לאלטרנטיבה ראויה למחשב האישי המגושם. מחשב נייד עדיין יקר בהשוואה למחשב אישי, אבל יותר ויותר משתמשים זונחים את המחשב האישי למען התכונות הנחשקות של המחשב הנייד.
כמה נייד המחשב הנייד המחשבים הניידים נחלקים לחמש קטגוריות עיקריות לפי משקל וגודל, ולמעשה לפי מידת הניידות שלהם. שמות הקטגוריות שיובאו להלן נועדו לאפיין את קבוצות המחשבים ולבדל ביניהם, ולא בהכרח תמצאו אותם בשמותיהם. המטרה היא להכיר אותם כדי לדעת להתמקד בקבוצה המתאימה ביותר לצורכי הניידות והביצועים.

מיני נייד (Netbook): קטגוריה שזכתה לפופולריות גדולה כבר עם כניסתה לשוק לפני שנים אחדות. אלו מחשבים ניידים קטנים במיוחד ובמשקל של עד 1.5 ק"ג. הם מצוידים במסך בגודל 12-10 אינטש ועם מפרט בסיסי וביצועים צנועים.

בדגמים אלה המקלדת קטנה מהממוצע ולעיתים לא מספיק נוחה להקלדה אינטנסיבית, המעבד והזיכרון מספיקים לתוכנות משרד ומולטימדיה קלות, אך לא מעבר לכך.משיקולי משקל וגודל אין כונן אופטי במחשבים האלו (בדגמים מסוימים תקבלו כונן אופטי חיצוני עם המחשב). הסוללות שלהם מספיקות בדרך כלל ל-4-5 שעות עבודה, אם כי דגמים חדשים מספקים כבר משך פעולה של עד 11 שעות.המידות הזעירות והניידות הגבוהה של המחשבי המיני ניידים עושות אותם לנוחים במיוחד לנסיעות וכמחשב משני, והם מתאימים לסטודנטים, כתבי שטח או אנשים המרבים בנסיעות וצריכים מחשב לגלישה, דואר וכדומה.טווח המחירים העיקרי למחשבים בקטגוריה: 3,000-1,200 שקל.אולטרה נייד (Ultraportable):

מחשבים במשקל של כ-1.5 ק"ג ופחות ובממדים קומפקטיים במיוחד עם מסך בגודל של 13.3-11.6 אינטש. הקלילות והקומפקטיות באות לעתים על חשבון יכולות, אם כי לא חסרים אולטרה ניידים בעלי ביצועים מעולים, למי שצריך ויכול להרשות אותם לעצמו. המקלדת והמסך קטנים יחסית ולכן המחשב עשוי להיות פחות נוח לשימוש ממושך. במחשבים האלה יש פחות חיבורים ובדרך כלל אין כונן אופטי.האולטרה נייד אידיאלי לאנשים שמרבים לנוע ממקום למקום עם המחשב, ויכולים להסתדר בלי כונן אופטי ועם ביצועים לא בהכרח גבוהים.טווח המחירים העיקרי למחשבים בקטגוריה: 10,000-7,000 שקל.דק וקל (Thin And Light)

: קל ויקר מרוב הניידים האחרים, במשקל 2.5-1.5ק"ג וביצועים טובים עד מעולים. המחשב בקטגוריה מציע רמת ניידות גבוהה ואיזון טוב בין עוצמה, נוחות שימוש ומשך עבודת סוללה. הוא כולל כונן אופטי ואפשרויות חיבור רבות. מתאים לאנשים שזקוקים לרמת ניידות גבוהה, אבל אינם מוכנים להתפשר על ביצועים.טווח המחירים העיקרי למחשבים בקטגוריה: 12,000-6,000 שקל.תחליף שולחני (Desktop Replacement): כבד מכל הניידים האחרים, כ-3.0 ק"ג ויותר, עם עוצמה וביצועים של מחשב אישי ומסך בגודל של עד 18 אינטש. תחליף שולחני כולל בדרך כלל כונן אופטי עם צורב DVD ואת כל החיבורים האפשריים. תחליף שולחני אינו מיועד לניידות גבוהה, אבל בהחלט אפשר לצאת אתו מדי פעם מהבית או מהמשרד במידת הצורך. הוא נוח לשימוש הודות למקלדת ולמשטח הצבעה גדולים ועם מסך שבין 15 ל-17 אינטש. משך פעולת הסוללה שלו קצר, לרוב לא יותר משעתיים וחצי.

טווח המחירים העיקרי למחשבים בקטגוריה: 8,000-4,000 שקל

מחשב לוח (Tablet): ייחודו של מחשב לוח בכך שהוא כולל צג מגע כתחליף לעכבר ולמקלדת או בנוסף להם. עד כניסתו לשוק של iPad של אפל, שטלטל את הקטגוריה המנומנמת וסימן את תחילתו של עידן חדש בשוק הטאבלטים, המחשבים בקטגוריה לא זכו להצלחה, בעיקר בגלל ממשק מסורבל וביצועים פושרים. כיום זוכה הקטגוריה לצמיחה מרשימה ורמת תחרות גבוהה למדי, עם ייצוג נכבד של כל היצרנים הבולטים.

מחשבי הלוח של הדור החדש מתאימים לחובבי מולטימדיה וגולשים כבדים, וגם לאנשי מכירות לאנשים שמבלים חלק נכבד מזמנם בנסיעות ובישיבות, ולמשתמשים אחרים כמו מהנדסים, אדריכלים וסטודנטים.

טווח המחירים העיקרי למחשבים בקטגוריה: 2,000-5,000 שקל.
התאמת ביצועי המחשב לצרכים הרכיבים העיקריים שמשפיעים על רמת ביצועיו של המחשב הם המעבד, הזיכרון (RAM) המאיץ הגרפי ואמצעי האחסון. הם שקובעים כמה מהיר ויעיל יהיה המחשב, את כמות המידע שניתן לאחסן בו ואף את רמת הניידות שלו.

מעבד: המעבד הוא יחידת העיבוד המרכזית של המחשב ונחשב לרכיב החשוב ביותר שבו. המעבד משפיע לא רק על ביצועיו של המחשב הנייד, אלא גם על משקלו, על גודלו ועל משך פעולת הסוללה שלו. ככל שהמעבד מתקדם ומותאם יותר למחשב הנייד, הוא יהיה קל, קטן וחסכוני יותר בצריכת החשמל וגם יקר יותר.


סדרת המעבדים הפופולארית כיום היא Core i של אינטל, כאשר עוצמתם ומחירם של הדגמים עולה לפי הספרה שלצד האות i - מעבדי Core-i3 הם הבסיסיים ומעבדי Core-i7 הם החזקים והיקרים. למעבדים בסדרה זו יש בין 2-8 ליבות, וחלקם כוללים תכונות כמו המהרה דינמית למהירות שעון גבוהה יותר בעת הצורך, ריבוי נימים (Hyper-threading), תמיכה בוירטואליזציה ועוד. בנוסף, מרבית המעבדים החדשים כוללים בתוכם רכיב גרפי משולב שמספק עבור שימושים בסיסיים.

זיכרון (RAM): הזיכרון משמש לאחסון זמני של נתונים ותוכנות כמערכת ההפעלה ויישומים אחרים. גודל הזיכרון נמדד בגיגה בייט (GB), וככל שהוא גדול יותר, כך מערכת ההפעלה והיישומים השונים ירוצו מהר יותר.

גודל זיכרון מינימלי המומלץ לשימושים בסיסיים הוא 2GB, אך לעבודה עם מספר יישומים במקביל ויישומים כבדים יותר, כמו משחקי תלת ממד ותוכנות עריכה מקצועיות, מומלץ בחום לקחת זיכרון של 3GB ויותר.

קחו בחשבון ששדרוג הזיכרון במחשב הנייד כרוך בדרך כלל בפנייה למעבדה מתמחה ועלול להיות יקר, לכן חשוב לבדוק מראש את גודל הזיכרון הנחוץ לכם – ובמקביל לבדוק גם מהי מידת ההרחבה המרבית האפשרית במידה שבכל זאת תחליטו על שדרוג בעתיד.

כדאי לדעת שאם החלטתם לבחור בנפח זיכרון של מעל 3.5GB, יש לבחור במערכת הפעלה 64 ביט, משום שמערכות ההפעלה הרגילות (המכונות 32bit אוx86) אינן מסוגלות לקרוא ולנצל כמות זיכרון שמעל נפח זה.

כונן קשיח: הכונן הקשיח נועד לאחסון מידע בהיקפים גדולים, והוא נמדד בנפח האחסון ובמהירות העבודה שלו. רוב המחשבים הניידים מגיעים כיום עם כונן קשיח בנפח של 250GB לפחות, שזה די והותר עבור רוב המשתמשים. עם זאת לא נדיר למצוא ניידים עם נפחים של 320 ואפילו 500GB במחיר שווה לכל נפש.

מהירות העבודה של הדיסק הקשיח נמדדת בסיבובים לדקה (RPM). ככל שהמהירות גבוהה יותר המחשב יעבוד בצורה מהירה יותר. רוב הדיסקים הקשיחים כיום עובדים במהירות 5400 rpm, שזו מהירות טובה למדי. הדיסקים המתקדמים יותר מגיעים למהירות 7200 rpm המומלצת בעיקר לצורך גישה מהירה למידע בנפחים גדולים במיוחד, למשחקי תלת ממד וליישומי מולטימדיה אחרים.


מאיץ גרפי (כרטיס מסך): המאיץ הגרפי אחראי על ביצועי התצוגה של המחשב. יש שני סוגים של כרטיסי מסך, הסוג הראשון הוא שבב מובנה בלוח האם(On Board) והסוג השני הוא כרטיס נפרד. למרבית המשתמשים יספיק כרטיס מסך בסיסי המובנה בלוח האם, אך ליישומים גרפיים, תלת ממד ומשחקים מתקדמים יש צורך בכרטיס מסך נפרד וחזק. כיום רוב המאיצים הגרפיים המשולבים יודעים להתמודד כהלכה עם פענוח וידיאו HD.אמצעי אחסון חיצוניים באמצעות כונן אופטי ניתן לקרוא ולאחסן מידע על גביDVD ו-CD. השימוש בכונן אופטי הולך ופוחת לטובת זיכרון נייד (דיסק און קי), שמציע נפחי אחסון גבוהים בהרבה והוא נוח ובטוח יותר לשימוש.

במרבית המחשבים הכונן הוא מסוג DVD, שיכול לקרוא ולכתוב על גבי תקליטוריCD ו-DVD. צורב DVD מסוג Dual Layer (שכבה כפולה) שקיים בחלק מהדגמים יכול לצרוב מידע בנפח כמעט כפול, על גבי מדיה Dual Layer. חלק מצורבי ה-DVD מסוגלים אף להדפיס בשיטה מסוימת על גב התקליטור (מדיה ייעודית בלבד), כך שהם חוסכים את הצורך לכתוב ידנית או להדביק מדבקה עם המידע הנחוץ על התקליטור הצרוב.

בדגמים היקרים יותר הכונן נשלף וניתן להחליפו. בחירה בכונן כזה משאירה את האופציה לשדרג את הכונן בעתיד. מחשבים מסוימים מצוידים בכונני Blu-Rayבעלי כושר אחסון של עד כ-50GB.

רבים מהמחשבים האולטרה ניידים, וכן המחשבים המיני-ניידים, מגיעים בלי כונן אופטי עקב מגבלת גודל ומשקל, ובמקום זה אפשר להשתמש בכונן חיצוני.גודל המסך ואיכות התצוגה לגודל המסך יש השלכות על מידת הניידות של המחשב, על צריכת החשמל שלו ועל חוויית השימוש בו, לכן חשוב למצוא את האיזון הרצוי בין גודל המסך לצרכים. שיקולים נוספים בבחירת המסך המתאים הם רזולוציה, רוחב המסך וזוויות הצפייה.

גודל מסך ורזולוציה: הגדלים השכיחים ביותר של מסכים הם 10.1, 11.6, 13.3, 14.1 ו-15.6 אינטש. ככל שהמסך גדול יותר הוא יציג יותר מידע וחוויית הצפייה תהיה נוחה ומהנה יותר, אך יש להתאים את הגודל למידת הניידות הרצויה.

רזולוציה גבוהה (למשל 1440X900) תעניק תמונה חדה יותר ותפנה מקום רב יותר על שולחן העבודה, אך במסכים קטנים יחסית היא עלולה להיות קשה לקריאה בגלל גודל הטקסט הקטן יותר. רזולוציה נמוכה יחסית (למשל 1024X600) תתאים למסכים קטנים אך תראה גרעינית ולא חדה על מסכים גדולים.

מבריק או מט: הבחירה במסך מבריק או מט תלויה בשימוש העיקרי שתעשו במחשב. מסך מבריק מחמיא יותר לתצוגה (בעיקר של וידיאו ותמונות), מפני שהזכוכית בקדמת המסך מעמיקה את הצבעים ומחדדת את התמונה, מה שהופך את המסך לאידיאלי לצפייה בסרטים ולמשחקים. חסרונו של המסך הוא בהשתקפות של אור חיצוני עליו. מסך מט מונע השתקפויות ומתאים יותר להצגת טקסט ולשימוש בתאורה סביבתית גבוהה.תקשורת אפשר להתחבר לרשת באמצעות תקשורת חוטית ואלחוטית. כל המחשבים מציעים את שתי האפשרויות. בשני המקרים דרוש כרטיס רשת וחיבורים מתאימים.

תקשורת אלחוטית (Wi-Fi): במקומות ציבוריים רבים קיימות נקודות חמות שתומכות בתקשורת זו. Wi-Fi מוכר גם כ-IEEE 802.11 והוא נחלק לארבעה סוגים – a, b, g ו-n, כאשר n הוא התקן החדש ביותר בעל קצב העברת נתונים מהיר מהיתר וטווח כיסוי גדול יותר

תקשורת סלולרית Area Lan) Wireless Wide WWAN -): קישורית מובנית הקיימת בחלק מהמחשבים הניידים, המאפשרת גלישה באינטרנט באמצעות הרשת הסלולרית. מדובר במתאם קטן בגוף המחשב, שלאחר הכנסת כרטיס SIM מאפשר גלישה סלולרית במחשב. לרוב, ליד שם הקישורית WWANיצוין גם סוג הרשת בה היא תומכת, למשל UMTS, HSDPA, 3G וכדומה.
חיבורים
רוב המחשבים הניידים בקטגוריות המרכזיות מצוידים במגוון סביר של חיבורים. ודאו שהמחשב כולל את החיבורים הרצויים לכם. במחשבים בקטגוריית תחליף שולחני ראוי לצפות לסט חיבורים נרחב יותר ולמיקום נבון ונוח של החיבורים (למשל, לא תרצו שחיבור הרמקולים יהיה בקדמת המחשב).

USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור אביזרים וציוד היקפי כמו מדפסת, מקלדת, עכבר, מצלמה דיגיטלית, דיסק-און-קי, נגנים וכדומה. רצוי שיהיו במחשב4-3 שקעי USB.

VGA (D-SUB): חיבור אנלוגי בין המחשב למסך חיצוני. קיים כמעט בכל הניידים ואם בכוונתכם לחבר מסך חיצוני, ודאו שבמחשב המיועד החיבור הזה אכן קיים.

S/PDIF: חיבור אודיו דיגיטלי איכותי עבור רמקולים חיצוניים או חיבור לרסיבר.

Bluetooth: תקשורת אלחוטית לטווח קצר בין המחשב הנייד למכשירים תואמים כגון טלפון סלולרי, מדפסת, אוזניות ומחשבי כף-יד. באמצעות חיבור Bluetoothניתן להעביר קבצים כמו תמונות, שירים ווידיאו בין המחשב למכשירים המצוידים אף הם בחיבור Bluetooth.

Firewire: נקרא גם IEEE 1394. חיבור בעל קצב העברת נתונים גבוה מאוד, המיועד לחיבור מצלמות וידיאו דיגיטליות, כוננים קשיחים וכדומה. נדיר כיום במחשבים ניידים.

HDMI: חיבור דיגיטלי באיכות גבוהה המיועד להעברת תוכן וידיאו ואודיו HD בין המחשב הנייד למסך טלוויזיה או למקרן.

eSATA: חיבור מהיר במיוחד לכוננים קשיחים חיצוניים. חשוב למי שעובדים על המחשב הנייד וזקוקים לכונני גיבוי זריזים. לעיתים קרובות משולב בחיבור ה-eSATA גם חיבור USB.

Thunderbolt: חיבור רב שימושי מהיר במיוחד לתצוגה, אודיו והעברת נתונים – הכל בחיבור אחד. מאפשר קצב נתונים של עד 10 Gbit/s. נכון להיום קיים רק במחשבי Apple משנת 2011.

חריצים לכרטיסי זיכרון: בעלי מכשירים כגון מצלמה ונגנים ניידים שרוצים להעביר מידע במהירות ובקלות מהמכשיר לנייד ייהנו מחריצי זיכרון אלו. במקום להשתמש בכבל ניתן פשוט לשלוף את הכרטיס מהמצלמה ולתחוב אותו לחריץ בנייד. חשוב לבדוק שהחריץ בנייד תואם את הזיכרון במכשיר. שניים מהכרטיסים הנפוצים הםSD (Secure Digital) ו-CompactFlash, אך ישנם נוספים. מחשבים רבים תומכים במספר סוגים של כרטיסי זיכרון.

חריץ לכרטיסי הרחבה PCMCIA, ExpressCard)): כרטיסי הרחבה נשלפים מספקים תוספת חיבורים שונים למחשב, ובהם USB, מודם, WI-FI ועוד. השימוש בכרטיסים אלו היה נפוץ הודות לאפשרות לשדרג אותם, אך כיום המחשבים עצמם מצוידים בקישוריות אלו באופן אינטגרלי, וחריץ זה משמש בעיקר לחיבור מודם סלולרי או מקלט GPS. תקן ExpressCard הוא הדור החדש של PCMCIAותומך בקצב העברת נתונים גבוה יותר.

RJ-11: חיבור מודם פקס. נדיר כיום ונמצא בעיקר במחשבים המיועדים לארגונים.

RJ-45: חיבור לרשת קווית (אתרנט). שימו לב שלא כל מחשב נייד מצויד בכרטיס רשת כזה, ואם בכוונתכם לחבר את המחשב לרשת חוטית ודאו שמותקן בו כרטיס כזה.

תמיכה בתחנת עגינה: תחנת עגינה היא פלטפורמה הנמצאת במשרד או בבית ומאפשרת לנייד להתחבר במהירות ובקלות להתקנים חיצוניים ולטעינה. המחשב הנייד מתחבר לתחנה, והיא מספקת לו חיבורים שונים לציוד היקפי כמו מסך, מקלדת, עכבר, מדפסת, חיבור לכוננים חיצוניים, חיבור למקור מתח, גלישה באינטרנט ועוד, ובכך חוסכת את הצורך בחיבורים ובניתוקים חוזרים ונשנים.

מצלמת רשת: מרבית המחשבים מגיעים עם מצלמת רשת מובנית, ואם אתם נוהגים לבצע שיחות וידיאו ודאי תעדיפו מחשב עם מצלמה כזאת. מצלמת HDתעניק מן הסתם חדות ואיכות תמונה טובות מהממוצע.


ביצועי הסוללה כשמדובר בניידות, לסוללה יש חשיבות מרכזית בבחירת הנייד המתאים. בעלי מחשב מסוג תחליף שולחני עם נגישות למקור מתח, פחות יוטרדו ממשך פעולת הסוללה, אבל מי שיוצא מהבית לכמה שעות השיקול מתחיל להיות משמעותי.

משך פעולת הסוללה תלוי בסוג הסוללה, בגודל המסך, בגודלו ובמשקלו של המחשב, וכזכור, גם בסוג המעבד. בנוסף, בחלק מהדגמים קיימים מנגנונים שונים לחיסכון בצריכת החשמל. לדוגמה, הורדת עוצמת תאורת המסך, ואפילו עוצמת המעבד ומהירות העבודה של הכונן הקשיח כשהתנאים מאפשרים זאת.

כל סוללה מורכבת ממספר תאים (3,4,6,8,12), ובעיקרון ככל שמספר התאים גדול יותר, משך עבודת הסוללה ארוך יותר. אך לא כל התאים שווים בביצועיהם, לכן ישנם שלושה מדדים נוספים לביצועי הסוללה: מילי-אמפר (mAH או AH), וולט (V), והמדד החשוב ביותר הוא ואטים לשעה ((Wattage-Hours, וככל שהוא גבוה יותר, משך פעולת הסוללה יהיה ארוך יותר.


נכון להיום, זמן סוללה ראוי עבור מחשב נטבוק אמור להיות לפחות 5 שעות, למחשב בסביבות גודל 13.3 אינטש – לפחות 4 שעות, וממחשב תחליף שולחני תוכלו לצפות לשעתיים וחצי או קצת יותר. טאבלטים אמורים לספק כ-8 שמעות עבודה רצופות.עמידות ואבטחה בניגוד למחשב האישי שנמצא במקום קבוע ואינו נע ממקומו, המחשב הנייד עובר ממקום למקום, ובדרכים הוא נחשף לטלטולים, לחבטות ונפילות ואף לסכנת גנבה. לכן נושא העמידות והאבטחה חשוב במיוחד במחשבים אלה. ישנם כמה אמצעים להגן על המחשב הנייד:

שלדה מחוזקת: במחשבים עסקיים, בהם עמידות המחשב הנייד יכולה לפעמים להציל חברה מאבדן מידע יקר ערך, שלדת המחשב עשויה לעיתים מסגסוגת מגנזיום ואלומיניום קלת משקל וחזקה במיוחד, המספקת עמידות טובה יותר בפני חבטות ונפילות. מחשבים עם שילדת מגנזיום נוטים להיות יקרים יותר.

בולמי זעזועים: רכיבים המורכבים סביב האזורים העדינים בתוך המחשב ומרפדים אותם, במטרה להגן עליהם מפני חבטות וטלטלות שונות.

עמידות במים: אמנם לא מדובר במחשב נייד שתוכלו לקחת איתכם לצלילה, אך מחשבים ניידים מסוימים מצהירים על עמידות גבוהה בפני נתזי מים או שפיכה אקראית של קפה וכדומה על משטח המקלדת.

נעילת המסך: במחשבים ניידים רבים קיים מנגנון נעילה שיש לשחרר כדי להרים את המסך. מנגנון זה נועל את המסך בזמן שהוא סגור ומונע ממנו להיפתח כתוצאה מחבטה או טלטול, ובכך מגן על המסך מפני שברים.

חיישן נעילה לכונן הקשיח: הכונן הקשיח הוא עקב אכילס במחשב הנייד, כיוון שהוא עשוי מצלחות ומחטים נעות ורגישות, ולכן חשוף במיוחד לפגיעות ועלול להינזק יחסית בקלות. לשם כך קיים חיישן מיוחד בדגמים רבים, המזהה טלטלות וחבטות ונועל באופן מיידי את החלקים הנעים בכונן הקשיח, וכך מגן עליו מפני נזקים.

כונן פלאש (SSD): רובם המכריע של הכוננים כיום הם בטכנולוגיה הוותיקה של צלחות מגנטיות ומחטים; למי שמעוניין בעמידות מוחלטת בפני זעזועים כדאי לשקול רכישת כונן SSD – Solid State Drive, המבוסס פלאש ואינו כולל חלקים נעים, מה שמעניק לו עמידות וקומפקטיות. כונני SSD יקרים מאוד ולרוב בעלי נפח אחסון קטן מהממוצע.

שבב אבטחה (TPM): רכיב הצפנה חומרתי המאפשר הגנה מאובטחת במיוחד על סיסמאות הגישה של הבעלים. נמצא בעיקר במחשבים עסקיים.

זיהוי ביומטרי (טביעת אצבע): יחידת אבטחה שאמנם אינה מגנה על המחשב מפני נזקים פיזיים, אך שומרת עליו מפני ניסיונות גניבה של המידע המאוחסן בתוכו. מנגנון זיהוי טביעת אצבע מפעיל נעילה על המחשב, שרק הזנת הסיסמה או העברת האצבע של בעלי המחשב על החיישן משחררים ומעניקים גישה למידע. היתרון הנוסך לאמצעי זה בכך שהוא יכול לחסוך את הצורך בהקלדת סיסמאות שונות בכל פעם שהדבר נדרש.

מחיצת שיחזור והתאוששות: כלי בסיסי לאבטחת המחשב המתמקד בגיבוי המידע באופן תקופתי על מחיצה ייעודית בכונן הקשיח, ומאפשר שחזור המערכת והמידע שנשמר על המחיצה במקרה של כשל במערכת ההפעלה או נזק למידע.

מנעול קנסינגטון: ברוב המחשבים הניידים תמצאו מעין חריר המיועד למנעול קנסינגטון – מנעול חזק במיוחד המשולב בכבל מתכת וכולל גם מנגנון אבטחה בן4 ספרות. את הכבל ניתן לכרוך סביב רגל השולחן וסביב עצמו ולנעול, ובכך למנוע מהמחשב הנייד להיגנב. המנעול לרוב אינו מסופק ויש לרכוש אותו בנפרד.

אחריות אחריות למחשב נייד נעה בין שנה לשלוש שנים ובמקרים מסוימים אפשר להרחיב אחריות של שנה לשלוש שנים. במקרים רבים האחריות היא בין לאומית, מומלץ בחום לכל מי שנוסע עם המחשב לחו"ל.
אחריות על סוללה נעה בדרך כלל בין שלושה חודשים לחצי שנה, ולפעמים אין אחריות כלל. מומלץ כמובן להעדיף מחשב שמציע תקופת אחריות כלשהי על הסוללה ורצוי שזו תהיה ממושכת ככל האפשר.


נערך ועובד על ידי למספר פורומים.


נערך על-ידי NeoTrix, 08.01.2014 - 23:41 PM.


קיבל תודות על-ידי 2 משתמשים:

#2
 jjbiggs

jjbiggs
 •  VIP
 • 3380 הודעות
  • מונה תודות: 495 תודות
214
מעולה
כל הכבוד על המדריך! |כן|

#3
 hatulile

hatulile
 •  חברים רשומים
 • 168 הודעות
  • מונה תודות: 17 תודות
16
רגיל
מדריך מדהים! קראתי חלקים! ואו איזה השקעה!
גדול אתה :) !

#4
 Executer

Executer
 •  צוות לשעבר
 • 257 הודעות
  • מונה תודות: 1 תודות
1
רגיל
וואו!
פשוט מעולה..
אני בדיוק מחפש מחשב נייד לתחילת הלימודים של שנה הבאה..יעזור לי הרבה (למרות שאני עדיין מתלבט אם לקנות בכלל).

תותח.

#5
 Moran

Moran
 •  חברים בכירים
 • 1239 הודעות
  • מונה תודות: 96 תודות
54
טוב
 • מיקום: ZSC
תודה רבה!

#6
 Cigar

Cigar
 •  חברים רשומים
 • 170 הודעות
  • מונה תודות: 28 תודות
18
רגיל
:tanx11:

#7
 -DirectorX

-DirectorX

  Camera, Lights, Action!

 •  Z-Sites
 • 176 הודעות
  • מונה תודות: 43 תודות
39
בינוני
 • מיקום: Hebits
שמחתי לעזור, אם יש לכם שאלות נוספות אתם מוזמנים לשאול בפרטי

#8
 GaRy HaMbuRGery

GaRy HaMbuRGery
 •  חברים בכירים
 • 397 הודעות
  • מונה תודות: 46 תודות
38
בינוני
 • מיקום: מה פה פינת מה זה
וואו מדהים

#9
 iurkin

iurkin
 •  חברים רשומים
 • 55 הודעות
  • מונה תודות: 5 תודות
1
רגיל
תודה רבה על ההשקעה! :)
אחלה מדריך

#10
 matan1

matan1
 •  חברים רשומים
 • 113 הודעות
  • מונה תודות: 3 תודות
2
רגיל

תודה רבה מדריך מצוין!תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מדריך כללי

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים