עבור אל תוכן

חוק הגיוס אושר בקריאה ראשונה, החרדים קרעו את החולצות

• אנא התחבר בכדי להגיב
26 תגובות לנושא זה

stewie

stewie

Andrés Iniesta <3

•  מנהלים
  • 3799 הודעות
    • מונה תודות: 381 תודות
450
מעולה
מביעים מחאה: ח"כ פרוש כבל עצמו באזיקים לדוכן, חברי כנסת חרדים אחרים נטשו את אולם המליאה לתפילה וקריאת תהילים. עם זאת, בנאומים הדגישו: "תלמידי ישיבות לא יתגייסו"

לדעתי זה חובה שגם הם יעשו צבא
http://news.walla.co.il/?w=/9/2663137

בבקשה לשמור על שפה יפה

נערך על-ידי stewie, 23.07.2013 - 12:43 PM.

E26

E26
  •  חברים רשומים
  • 41 הודעות
    • מונה תודות: 8 תודות
6
רגיל
כמו תמיד יגיעו לפשרה בסוף, עוד לא נאמרה המילה האחרונה בנושא.

Porcupine

Porcupine
  •  חברים רשומים
  • 106 הודעות
    • מונה תודות: 24 תודות
12
רגיל
צריך לגרש את החרדים מהמדינה ולתת להם להקים מדינה משל עצמם.
או שהמדינה שלהם תיכבש עקב חוסר בצבא, או שהמדינה שלהם תקרוס כלכלית מכיוון שלא יהיה כח עבודה.
מה שיבוא קודם.
רק ככה הם ילמדו שאי אפשר בלי צבא ובלי לעבוד.

kApsy

kApsy

Moyal55

•  צוות לשעבר
  • 2357 הודעות
    • מונה תודות: 111 תודות
55
טוב

צפה בהודעהPorcupine, ב-23.07.2013 - 10:58 AM, אמר:

צריך לגרש את החרדים מהמדינה ולתת להם להקים מדינה משל עצמם.
או שהמדינה שלהם תיכבש עקב חוסר בצבא, או שהמדינה שלהם תקרוס כלכלית מכיוון שלא יהיה כח עבודה.
מה שיבוא קודם.
רק ככה הם ילמדו שאי אפשר בלי צבא ובלי לעבוד.
גאון פשוט גאון!!!!
צריך להשמיד את כל הערבים ככה לא נהיה חייבים צבא חזק עם חרדים, ויש לנו את האפשרות להשמיד אותם אבל זה לא נכון לעשות את זה ולא מתאים
אתה סתם מכליל קבוצה וזה מגעיל
הרבה חרדים כן מתגייסים וכן רוצים להתגייס יש הרבה חרדים בצבא
אתה מתייחס לקומץ שעושה הכי הרבה רעש בגלל זה אתה מדבר ככה אתה לא מכיר כלום מהסיפור
כמו עם החרדים בבית שמש שירקו על ילדה ועשו בלאגן
אני אומר לך שאני מבית שמש וזה היה מקרי מטומטם שלי איש מפגר שלא צריך להכליל אותו בכלל החרדים, יש לי שכן חרדי בנאדם זהב אני מכיר עוד הרבה חרדים אנשים טובים
בגלל המאה איש האלה הכללת קבוצה של מיליון !

stewie

stewie

Andrés Iniesta <3

•  מנהלים
  • 3799 הודעות
450
מעולה

צפה בהודעהkApsy, ב-23.07.2013 - 11:22 AM, אמר:

גאון פשוט גאון!!!!
צריך להשמיד את כל הערבים ככה לא נהיה חייבים צבא חזק עם חרדים, ויש לנו את האפשרות להשמיד אותם אבל זה לא נכון לעשות את זה ולא מתאים
אתה מתייחס לקומץ שעושה הכי הרבה רעש בגלל זה אתה מדבר ככה אתה לא מכיר כלום מהסיפור
אני אומר לך שאני מבית שמש וזה היה מקרי מטומטם שלי איש מפגר שלא צריך להכליל אותו בכלל החרדים, יש לי שכן חרדי בנאדם זהב אני מכיר עוד הרבה חרדים אנשים טובים
הרוב הגדול לא עושה צבא לצערי
נכון שיש הרבה חרדים טובים אבל הרוב הגדול לא עושה צבא,הם חיים בעולם אחר ועושים לנו נזק עצום בנוסף
הם מקבלים כסף על זה שהם לא עושים שום דבר וגם כשהם עושים משהו שעובר על החוק
הם ממשיכים כי הם יודעים שלא יעשו להם שום דבר
הגיע הזמן שהם יהיו שווים לנו הם לא יותר טובים מאף אחד אחר במדינה הזאת

Tears of Steel

Tears of Steel

F.L.S

•  צוות לשעבר
  • 2315 הודעות
    • מונה תודות: 440 תודות
324
מעולה
חחחחחח הגיע הזמן.
אבל שגייסו בחורים בני 18 כמונו, רווקים. ולא בני 23 שכבר נשואים עם 5 ילדים כי אחרת התקציב של המדינה יעבור לת"ש בשבילם.

kApsy

kApsy

Moyal55

•  צוות לשעבר
  • 2357 הודעות
55
טוב

צפה בהודעהstewie, ב-23.07.2013 - 11:40 AM, אמר:

נכון שיש הרבה חרדים טובים אבל הרוב הגדול לא עושה צבא,הם חיים בעולם אחר ועושים לנו נזק עצום בנוסף
אני יודע אבל פשוט זה מרגיז אותי מה שהוא אמר כי יש חרדים שאני אוהב
אני חושב שזה מצויין החוק הזה אבל עדיין אי אפשר להכליל את כל החרדים בגלל קבוצה של פאנטים
כמו שמכלילים בקשר לזה שהרביצו לחייל חרדי זה כמה אנשים מטומטים שנראים כאילו הם חרדים אם הם מתנהגים ככה אין להם קשר למי שנקרא חרדי
והם צריכים להוריד את הכיפה וכל השטריימלים האלו שהם הולכים איתם כי כל מה שהם עושים זה חילול השם גמור

jjbiggs

jjbiggs
  •  VIP
  • 3380 הודעות
    • מונה תודות: 495 תודות
214
מעולה
למה תוך 4 שנים: גיוס חובה לחרדים בני 18?  צריך עכשיו!!!

בעקרון לפי ועדת פרי, בעוד ארבע שנים צעירים חרדים יחויבו להתגייס לצה"ל בגיל 18, למעט חרדים שיוגדרו כ"עילויים" וימשיכו בלימוד תורה (נמאס מהם, צוחקים עליינו הממשלה ולא צריך לוותר להם) כמו שאנחנו (החילוניים) עושים שירות חובה לפי הנוסח\ חוק מ-1986 והוא חיזוק לחוק גיוס חובה מ-1949.

כאשר אנחנו מגיעים לגיל 18 שנה, אנחנו עוזבים את הכל "מתנתקים" מהחיים האזרחיים לתקופת שירות של שלוש שנים היא חובת השירות שלנו האזרח או תושב של מדינת ישראל.
כיום הפטורים מהשירות  הם לרוב חוסר התאמה \ פרופיל נפשי.  בני המיעוטים לרוב דרוזים וצ'רקסים, הגיוס הוא בהתנדבות ושירות חובה לתלמידי ישיבה המצהירים ש"תורתם אומנותם"  מקדם את בריחתם ואת חוסר ההתמודדות עם המצב הקיים כאשר כל עוד הם לומדים.  בפועל כמעט כולם אינם מתגייסים ואני בטוח שרובם לא באמת לומדים בישיבות אלא מסתובבים ברחובות בחוסר מעש ותעסוקה (אפילו עבודה הם לא מוכנים לחפש העיקר שיש כסף חינם מהמדינה), בזמן שהאזרח הקטן נלחם יומיום עם הישרדות קיומית פרטית, לא יתכן שנעבוד כמו חמורים  18-20שעות ביום ועדיין קשה לסגור את החודש.

כל הנסיונות עד היום לשנות את המצב הקיים נכשלו כך שיוצא שאף על פי שהגיוס מוגדר כחובה, בפועל מתגייסים כ-50% מבני מחזור הגיוס אפילו מתחת ל-  30 אחוזים, על פי הרפורמה בועדת פרי, יוחלף חוק טל אשר פקע תוקפו בקיץ האחרון שהיה כישלון.
עקרון החוק: חוק דחיית שירות לתלמידי ישיבות שתורתם אומנותם ב-2002 , ואיפשר המשך דחיית גיוס בחורי ישיבות. במשך 10 שנים לא נמצא פיתרון למחלוקת ועדיין הדוסים וש"ס ממשיכים להסית נגד החוק ושנאה כנגד המדינה והצבא. תוקפו הוארך בחמש שנים נוספות, עד לשנת 2012, קבע בג"ץ שהחוק אינו חוקתי ולא ניתן ליישמו.  כמו כן, אני מקווה שיוטלו סנקציות פליליות על צעירים חרדים שלא יתייצבו לגיוס.

על פי הועדה עד יולי 2017 ייקבעו גיוס "מרצון" לתלמידי הישיבות, כמו גם היעד לשירות אזרחי. התקופה הזאת של 4 שנים תוגדר כתקופת "הסתגלות" ולא תהיה בהן חובת גיוס לתלמידי הישיבות???  אני לא מבין זאת !   למה צריך לתת להם תמריצים כלכליים כדי שהם יתרמו למדינה שבזמן שהם עושים ילדים בלי סוף הם מקבלים קצבעות, ביטוח וכו.  
אני מקווה שבמקביל, יקפידו על האכיפה כי צעירים חרדים שהצהירו על "תורתם אומנותם" - אכן לומדים בישיבות. ביולי 2017 - מקווה שנתחיל לראות שינוי ביחס החברה החרדית כלפי חובת הגיוס על תלמידי הישיבות בגיל 18, למעט אותם "עילויים" שיוכלו להמשיך ולקבל דחיית שירות עד לגיל 26 - אז יוכלו לקבל פטור משירות.

נערך על-ידי jjbiggs, 23.07.2013 - 12:11 PM.

Porcupine

Porcupine
  •  חברים רשומים
  • 106 הודעות
12
רגיל

צפה בהודעהkApsy, ב-23.07.2013 - 11:22 AM, אמר:

גאון פשוט גאון!!!!

אני חושב שאתה עושה הכללה בגלל שיש מעט חרידים שמתגייסים ועובדים שאתה מכיר באופן אישי והם למעשה הקומץ.
תפקח קצת את העיניים, יש עובדות שאתה לא יכול להתווכח איתם, אחוז הגיוס מהציבור החרידי הוא נמוך ואחוז האבטלה גבוה.
עובדתית רב החרידים לא מתגייסים ורובם לא עובדים וכך שאר הציבור נושא בנטל שלהם.
ממליץ לך להתמצא קצת בעובדות לפני שאתה טוען שאני "לא מכיר כלום מהסיפור", כי זה נראה כאילו אתה קצת מנותק מהמדינה שאתה חי בה.

כתבתי את מה שכתבתי כדי להמחיש שבמידה וכלל האנשים לא ישרתו בצבא כמו שאותם החרידים שמתנגדים להצעת החוק רוצים ולא יעבדו על מנת שיוכלו ללמוד תורה - לא תהייה מדינה.

kApsy

kApsy

Moyal55

•  צוות לשעבר
  • 2357 הודעות
55
טוב

צפה בהודעהPorcupine, ב-23.07.2013 - 12:15 PM, אמר:

אני חושב שאתה עושה הכללה בגלל שיש מעט חרידים שמתגייסים ועובדים שאתה מכיר באופן אישי והם למעשה הקומץ.
תפקח קצת את העיניים, יש עובדות שאתה לא יכול להתווכח איתם, אחוז הגיוס מהציבור החרידי הוא נמוך ואחוז האבטלה גבוה.
עובדתית רב החרידים לא מתגייסים ורובם לא עובדים וכך שאר הציבור נושא בנטל שלהם.
ממליץ לך להתמצא קצת בעובדות לפני שאתה טוען שאני "לא מכיר כלום מהסיפור", כי זה נראה כאילו אתה קצת מנותק מהמדינה שאתה חי בה.

כתבתי את מה שכתבתי כדי להמחיש שבמידה וכלל האנשים לא ישרתו בצבא כמו שאותם החרידים שמתנגדים להצעת החוק רוצים ולא יעבדו על מנת שיוכלו ללמוד תורה - לא תהייה מדינה.
תאמין לי יודע מה קורה במדינה שאני חי בה
תורה זה חלק מהמדינה וגם היא שומרת בחלקה על המדינה
אני לא יודע אם אתה מאמין או לא כל אחד והבחירה שלו

נערך על-ידי kApsy, 23.07.2013 - 12:19 PM.

Porcupine

Porcupine
  •  חברים רשומים
  • 106 הודעות
12
רגיל

צפה בהודעהkApsy, ב-23.07.2013 - 12:18 PM, אמר:

תאמין לי יודע מה קורה במדינה שאני חי בה
תורה זה חלק מהמדינה וגם היא שומרת בחלקה על המדינה
אני לא יודע אם אתה מאמין או לא כל אחד והבחירה שלו

כשאתה כותב שאלה שלא מתגייסים מהציבור החרידי הם קומץ אז כנראה שאתה לא כל כך מודע.
אין לי בעיה עם התורה ואין פה עניין של אמונה.
יש המון אנשים שמאמינים ועובדים ומשרתים בצבא, ואני מכיר לא מעט כאלה אז ככה שהתורה או אמונה זה לא תירוץ ולא פטור.
אין שום סיבה שלא ניתן יהיה לשלב בין השניים.

נערך על-ידי Porcupine, 23.07.2013 - 12:25 PM.

kApsy

kApsy

Moyal55

•  צוות לשעבר
  • 2357 הודעות
55
טוב

צפה בהודעהPorcupine, ב-23.07.2013 - 12:20 PM, אמר:

כשאתה כותב שאלה שלא מתגייסים מהציבור החרידי הם קומץ אז כנראה שאתה לא כל כך מודע.
אין לי בעיה עם התורה ואין פה עניין של אמונה.
יש המון אנשים שמאמינים ועובדים ומשרתים בצבא, ואני מכיר לא מעט כאלה אז ככה שהתורה או אמונה זה לא תירוץ ולא פטור.
אין שום סיבה שלא ניתן יהיה לשלב בין השניים.
אני לא אומר שהחוק לא מצויין גם אני איש מאמין וגם אני חייל
אני בעד החוק הזה
פשוט התגובה של לגרש חרדים לא הייתה נעימה

Porcupine

Porcupine
  •  חברים רשומים
  • 106 הודעות
12
רגיל

צפה בהודעהkApsy, ב-23.07.2013 - 12:27 PM, אמר:

אני בעד החוק הזה

דבר ראשון אני מתנצל אם אתה נפגע מתגובה זו.
לא באמת אפשרי לגרשם ואף אחד גם לא יאשר להם להקים מדינה חדשה ככה שהתגובה הזאת היא לא פרקטית והיפותטית על מנת להדגיש את הנקודה שלי שהציבור החרדי חייב להתעורר ולהבין שבדרך הזאת הוא פוגע במדינה. לא הייתה לי באמת כוונה לקרוא לגרש אותם, ואף חלק מהמשפחה שלי חרידים רק שבניגוד לרב הם עובדים ושירתו בצבא ורובם אף היו קצינים ביחידות קרביות.
ככה שאני יודע עובדתית שזה אפשרי ללמוד תורה וגם לתרום למדינה ולכן כואב לי שהרב החרידי מנצל את הדת על מנת לברוח מאחריות.

נערך על-ידי Porcupine, 23.07.2013 - 12:37 PM.

stewie

stewie

Andrés Iniesta <3

•  מנהלים
  • 3799 הודעות
450
מעולה

צפה בהודעהkApsy, ב-23.07.2013 - 12:27 PM, אמר:

אני בעד החוק הזה
אני מבין שהוא פגע ואני לא מאמין שהוא עשה את זה בכוונה
לגבי החרדים אני חושב שהרוב הגדול כן עושה בעיות אחרת לא היום מחוקקים את החוק הזה ולא היה איכפת לאנשים
אני מסכים איתך שיש גם הרבה שעושים צבא והכל ואני חושב שאלה משמשים דוגמא וחובה ללמוד מהם (הכוונה לחרדים)

kApsy

kApsy

Moyal55

•  צוות לשעבר
  • 2357 הודעות
55
טוב
עכשיו זה יהיה יותר בזבוז למדינה
הרי כל אלו שיכריחו אותם להתגייס לא יעשו את זה בשלמות ילכו לעשות כלום וסתם ישבו רגל על רגל
עד עכשיו הסתדרנו מצוין מי שלא רוצה להתגייס מהחרדים הוא לא עושה טובה כי כל עוד הוא לא עושה את זה בשלמות הוא סתם מבזבז כסף מהביטחון
קיצוצים מפה עד השמיים סוגרים יחידות קרביות סוגרים טיסות! עדיף להשאיר אותם פעילות ולא לגייס חרדים שזה דורש עוד משאבים שחבל לבזבז

stewie

stewie

Andrés Iniesta <3

•  מנהלים
  • 3799 הודעות
450
מעולה

צפה בהודעהkApsy, ב-23.07.2013 - 12:48 PM, אמר:

עכשיו זה יהיה יותר בזבוז למדינה
הרי כל אלו שיכריחו אותם להתגייס לא יעשו את זה בשלמות ילכו לעשות כלום וסתם ישבו רגל על רגל
עד עכשיו הסתדרנו מצוין מי שלא רוצה להתגייס מהחרדים הוא לא עושה טובה כי כל עוד הוא לא עושה את זה בשלמות הוא סתם מבזבז כסף מהביטחון
קיצוצים מפה עד השמיים סוגרים יחידות קרביות סוגרים טיסות! עדיף להשאיר אותם פעילות ולא לגייס חרדים שזה דורש עוד משאבים שחבל לבזבז
יש משהו במה שאתה אומר אבל תחשוב על זה ככה
אני עושה צבא 3 שנים מהחיים שלי כדי לשמור עליהם והם בזמן הזה לא עושים שום דבר
לא שומרים על אף אחד וגם הם מקבלים כסף זה נשמע לך בסדר?
יש כאלה שכן ישקיעו ומי שלא לא חסר דרכים לטפל בזה

Eli236

Eli236

משתמש חסום

•  חסומים
  • 308 הודעות
    • מונה תודות: 16 תודות
15
רגיל

צפה בהודעהstewie, ב-23.07.2013 - 11:40 AM, אמר:

הבעיה עם רובם זה שהם פשוט חושבים שמגיע להם הכל בלי שהם יעשו כלום.
לי היה שכן "דתי" זבל של בן אדם, חלאת המין האנושי, היה דייר של עמידר, הוא הסריח את הכניסה ברמות, זרק שם את הזבל שלו, תינף אותה, עיפר את הסיגריה המסריחה שלו במדרגות, כל היום הוא היה עומד בכניסה עם הפרצוף המגעיל שלו מסתכל על כל מי שעובר עם כוס קפה וסיגריה, אני יוצא מהבית אני רואה אותו, אני חוזר הביתה אני רואה אותו ותמיד עם אותו מבט פדופילי מגעיל. בן אדם דוחה ברמות שאין דברים כאלה. לא עבד, לא עשה צבא, אפילו לא הלך לבית כנסת לא בשבתות ולא בחגים. אותו זבל של בן אדם קיבל לפני שבועיים דירה חדשה מעמידר, דירה 5 חדרים באחת השכונות הכי טובות בירושלים (ברמות למי שמכיר). ולמה? כי הוא מתלבש כמו פינגווין ושם כיפה.
אז למה אותו חרא בן אדם צריך לקבל דירה כי הוא מביא ילדים לעולם?!
יש רק משפט אחד שאני מסכים בו עם יאיר לפיד שהוא אמר מהרגע שהוא נכנס לממשלה "כשבן אדם מביא ילדים הוא זה שקודם כל צריך לדאוג להם, לא המדינה" וזה נכון! למה בדיוק הם מביאים ילדים על חשבון המדינה? התפקיד של המדינה זה לעזור, לא לעשות הכל בשביל לעזור לו ולעשות את התפקיד של ההורים שזה לפרנס, להאכיל, אפילו לגדל!
ויודעים מה? לא מעניין אותי שהם לא יעבדו, לא מעניין אותי שהם לא יעשו צבא זה לא מזיז לי! מה שמפריע לי זה שהמדינה עוזרת להם בזמן שהם לא עוזרים בכלום למדינה! למה זה?
לא בא להם להיות חלק מהמדינה שלא יהיו חלק אבל ל2 פנים, נאה דורש נאה מקיים. הם רק לוקחים מהמדינה ולא נותנים כלום!
כל הכסף שלהם מגיע מהמדינה ומהארגוני שמירת כשרות שלהם שהם כבר ממזמן הפכו למסחרה אחת שלמה והם פשוט עושקים בעלי עסק רק בשביל חתיכת נייר מסכנה, אני ראיתי לפני שבוע בחדשות סיפור על איזה בעל מסעדה שהם לוקחים לו 16 אלף שקל בחודש!! רק על התעודה הזאת! למה הם לוקחים ממנו ככה? כי אין לו ברירה.
אז כן אני יודע שיש אנשים טובים בתוכם אבל מה לעשות שאני רואה יותר את האנשים הלא טובים בתוכם.
לדעתי הם פשוט מתרגמים את התורה בצורה שתהיה להם הכי נוחה לחיות, אני לא מאמין שהתנ"ך זה משהו שחובה לחיות סביבו, אני בן אדם מסורתי ואני מאמין שהתנ"ך זה פשוט אוסף של היסטוריה כדי שנוכל ללמוד ממנה אבל לא להשתעבד לספר במשך כל חיינו. נולדנו על העולם הזה חופשיים ואנחנו גם אמורים לחיות חופשיים, אבל החרדים תרגמו את התורה בצורה שתהיה להם הכי נוחה לחיות, הם רק ילמדו תורה כל היום.
ואם כל המדינה הייתה חרדים מה היינו עושים???
אף אחד לא היה עובד, אף אחד לא היה משלם מיסים, אף אחד לא היה עושה צבא. פלא שיש על היהודים סטריוטיפים של עצלנים ושל תעבי בצע? שמה שאנשים רואים ביהודי זה את החרדי שלא עשה כלום ומנצל את המדינה שהוא חי בה.
אז תסלחו לי אבל גם בתקופת התנ"ך, גם כשהיה בית מקדש וגם שלא היה בית מקדש אנשים עבדו בשדה, גידלו בקר, גידלו צאן.
אפילו המלכים של ישראל עבדו.
אז למה בדיוק שאותו חרדי לא יעבוד? תחת איזה סיבה?
תראו לי מקום אחד בתורה ששם רשום שבן אדם לא יעבוד בכלל וכל היום ישב וילמד תורה.
בן אדם שלדעתי הוא דתי ימצא את הזמן גם כשהוא עובד בשביל ללמוד תורה.
בסופו של דבר אני מאמין שרובכם תסכימו איתי שאם משהו מספיק חשוב לכם ואתם רוצים לעשות אותו גם ביום הכי עמוס אתם תמצאו את הזמן לעשות אותו.

אז כן, בן אדם שהוא חרא ישאר חרא עם כיפה או בלי כיפה, זה שהוא חרדי לא עושה אותו לחרא, איך שהוא מתנהג בתור חרדי זה מה שעושה אותו חרא.
אבל מה לעושת שרוב החרדים לא עושים צבא וחיים כמו שרשמתי למעלה, על חשבון המדינה. כי משום מה נראה להם שמגיע להם הכל בלי שהם יתנו כלום בתמורה

stewie

stewie

Andrés Iniesta <3

•  מנהלים
  • 3799 הודעות
450
מעולה

צפה בהודעהEli236, ב-23.07.2013 - 13:26 PM, אמר:

הבעיה עם רובם זה שהם פשוט חושבים שמגיע להם הכל בלי שהם יעשו כלום.
לי היה שכן "דתי" זבל של בן אדם, חלאת המין האנושי, היה דייר של עמידר, הוא הסריח את הכניסה ברמות, זרק שם את הזבל שלו, תינף אותה, עיפר את הסיגריה המסריחה שלו במדרגות, כל היום הוא היה עומד בכניסה עם הפרצוף המגעיל שלו מסתכל על כל מי שעובר עם כוס קפה וסיגריה, אני יוצא מהבית אני רואה אותו, אני חוזר הביתה אני רואה אותו ותמיד עם אותו מבט פדופילי מגעיל. בן אדם דוחה ברמות שאין דברים כאלה. לא עבד, לא עשה צבא, אפילו לא הלך לבית כנסת לא בשבתות ולא בחגים. אותו זבל של בן אדם קיבל לפני שבועיים דירה חדשה מעמידר, דירה 5 חדרים באחת השכונות הכי טובות בירושלים (ברמות למי שמכיר). ולמה? כי הוא מתלבש כמו פינגווין ושם כיפה.
אז למה אותו חרא בן אדם צריך לקבל דירה כי הוא מביא ילדים לעולם?!
יש רק משפט אחד שאני מסכים בו עם יאיר לפיד שהוא אמר מהרגע שהוא נכנס לממשלה "כשבן אדם מביא ילדים הוא זה שקודם כל צריך לדאוג להם, לא המדינה" וזה נכון! למה בדיוק הם מביאים ילדים על חשבון המדינה? התפקיד של המדינה זה לעזור, לא לעשות הכל בשביל לעזור לו ולעשות את התפקיד של ההורים שזה לפרנס, להאכיל, אפילו לגדל!
ויודעים מה? לא מעניין אותי שהם לא יעבדו, לא מעניין אותי שהם לא יעשו צבא זה לא מזיז לי! מה שמפריע לי זה שהמדינה עוזרת להם בזמן שהם לא עוזרים בכלום למדינה! למה זה?
לא בא להם להיות חלק מהמדינה שלא יהיו חלק אבל ל2 פנים, נאה דורש נאה מקיים. הם רק לוקחים מהמדינה ולא נותנים כלום!
כל הכסף שלהם מגיע מהמדינה ומהארגוני שמירת כשרות שלהם שהם כבר ממזמן הפכו למסחרה אחת שלמה והם פשוט עושקים בעלי עסק רק בשביל חתיכת נייר מסכנה, אני ראיתי לפני שבוע בחדשות סיפור על איזה בעל מסעדה שהם לוקחים לו 16 אלף שקל בחודש!! רק על התעודה הזאת! למה הם לוקחים ממנו ככה? כי אין לו ברירה.
אז כן אני יודע שיש אנשים טובים בתוכם אבל מה לעשות שאני רואה יותר את האנשים הלא טובים בתוכם.
לדעתי הם פשוט מתרגמים את התורה בצורה שתהיה להם הכי נוחה לחיות, אני לא מאמין שהתנ"ך זה משהו שחובה לחיות סביבו, אני בן אדם מסורתי ואני מאמין שהתנ"ך זה פשוט אוסף של היסטוריה כדי שנוכל ללמוד ממנה אבל לא להשתעבד לספר במשך כל חיינו. נולדנו על העולם הזה חופשיים ואנחנו גם אמורים לחיות חופשיים, אבל החרדים תרגמו את התורה בצורה שתהיה להם הכי נוחה לחיות, הם רק ילמדו תורה כל היום.
ואם כל המדינה הייתה חרדים מה היינו עושים???
אף אחד לא היה עובד, אף אחד לא היה משלם מיסים, אף אחד לא היה עושה צבא. פלא שיש על היהודים סטריוטיפים של עצלנים ושל תעבי בצע? שמה שאנשים רואים ביהודי זה את החרדי שלא עשה כלום ומנצל את המדינה שהוא חי בה.
אז תסלחו לי אבל גם בתקופת התנ"ך, גם כשהיה בית מקדש וגם שלא היה בית מקדש אנשים עבדו בשדה, גידלו בקר, גידלו צאן.
אפילו המלכים של ישראל עבדו.
אז למה בדיוק שאותו חרדי לא יעבוד? תחת איזה סיבה?
תראו לי מקום אחד בתורה ששם רשום שבן אדם לא יעבוד בכלל וכל היום ישב וילמד תורה.
בן אדם שלדעתי הוא דתי ימצא את הזמן גם כשהוא עובד בשביל ללמוד תורה.
בסופו של דבר אני מאמין שרובכם תסכימו איתי שאם משהו מספיק חשוב לכם ואתם רוצים לעשות אותו גם ביום הכי עמוס אתם תמצאו את הזמן לעשות אותו.

אז כן, בן אדם שהוא חרא ישאר חרא עם כיפה או בלי כיפה, זה שהוא חרדי לא עושה אותו לחרא, איך שהוא מתנהג בתור חרדי זה מה שעושה אותו חרא.
אבל מה לעושת שרוב החרדים לא עושים צבא וחיים כמו שרשמתי למעלה, על חשבון המדינה. כי משום מה נראה להם שמגיע להם הכל בלי שהם יתנו כלום בתמורה
אני מסכים עם כל מילה שלך פשוט כלכך נכון
רק בבקשה לשמור על שפה יפה בפעם הבאה
הרוב נצלנים אין ספק וזה פשוט לא בסדר הבעיה שאין אף אחד שרוצה להתמודד איתם כי כולם מפחדים
אין שום סיבה שהם חיים על חשבונינו

aviv55

aviv55
  •  חברים רשומים
  • 28 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
כמו שצריך! נכון,צריך גם שילמדו תורה אבל לא כולם! תאמין לי אני רואה בעיר שלי איך לפחות 50% מהאנשים בישיבות לא באמת לומדים וסתם מורחים את היום. למה שאני אסכן את החיים שלי בשביל אלו שלא מתגייסים ולא לומדים ולא עושים כלום?אפילו להכיר במדינה שלנו כארץ ישראל הם לא מאמינים!
איתי משרתים כמה חברה שהחליטו להתגייס וואלה הם אחלה אנשים,ומכבד את זה שהם החליטו לשרת. אבל אי אפשר ככה,חובה לגייס עוד אנשים..אם הם חלק מהמדינה שישרתו כמו כל אזרח שמשרת במדינה. צריך לתת מכסות למקומות למידה לדוגמה יש ישיבה שעד עכשיו לימדה 500 איש. אז היא תצטרך להוריד את הכמות ב-100 (סתם זרקתי מספר) תלמידים שילכו להתגייס.

hatulile

hatulile
  •  חברים רשומים
  • 168 הודעות
    • מונה תודות: 17 תודות
16
רגיל
כול הכבוד, הגיע הזמן שיפסיקו לתת להם כול מה שהם רוצים! כולנו עובדים קשים וגם הם חלק פה....אני מאוד בעד ההחלטה הזאת! זה לא הגיוני שנהיה המדינה היחידה בעולם ש30% מהמדינה מפנה עורף לשאר המדינה...כולנו באותה סירה חברים

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מידע

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים