עבור אל תוכן

יינתן פקטור בבגרות במתמטיקה


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 Google

Google
  •  חברים בכירים
  • 1514 הודעות
    • מונה תודות: 163 תודות
117
מעולה
במשרד החינוך מודים - בחינת הבגרות במתמטיקה הייתה קשה מהרגיל: מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, הציגה הבוקר (שני) את ממצאי צוות הבדיקה, אשר בחן את הבגרות במתמטיקה (5 יחידות), שנערכה לאחרונה. מהבדיקה עלה כי משרד החינוך טעה ביחס לדרגת הקושי של הבחינה. לדברי המשרד, בשל הקושי הרב של הבחינה, ממוצע הציונים של כלל הנבחנים היה נמוך מהמקובל. עוד העלו ממצאי הבדיקה, כי הבחינה התאפיינה בעומס רב של שאלות, שלא הותאמו להיקף הזמן, אשר ניתן לתלמידים לצורך מתן הפתרונות. בנוסף, נקבע כי תינתן תוספת ניקוד גורפת לכל התלמידים.
יצוין כי צוות הבדיקה הוקם בעקבות תלונות רבות וחריגות בהיקפן, מצד מורים למקצוע ומצד תלמידים, שטענו כי הבחינה ברמה הגבוהה במתמטיקה הייתה קשה באופן בלתי סביר. כמו כן, עלו טענות רבות באשר לאי ההתאמה שבין החומר, אשר נלמד בבית הספר, לבין השאלות אשר הופיעו בבחינה.


יוקם צוות היגוי מקצועי לכתיבת המבחן במתמטיקה


לצד ההודאה החריגה, ממשרד החינוך נמסר כי זה "לא שבחינת הבגרות בחמש יחידות לימוד צריכה להיות 'קלה' או 'חוויה'. בחינה זו היא אתגר הדורש מאמץ. אבל למדנו, הסקנו מסקנות, בחנו את הסיבות וביקשנו לתקן את הנדרש מהשורש. דאגנו לתלמידים של היום ולתלמידים של מחר".

צוות הבדיקה בדק את ציון הבחינה של תלמידי חמש יחידות בשאלונים 806 ו-807, וכן את השינויים הנדרשים בתכנית הלימודים ובתכנית ההבחנות במתמטיקה. מהמשרד נמסר כי שטאובר תבדוק את כל כללי כתיבת בחינת הבגרות ותקבע קריטריונים חדשים לכתיבתבחינות בגרות בכל תחומי הדעת ובכלל זה במתמטיקה.

ומה בנוגע לתלמידים? המשרד ממליץ כי בשאלון 806 ייבחרו ארבע התשובות הטובות ביותר מתוך שש השאלות, וכן יתווסף מקדם של תשע נקודות לכל ציון בחינה. לפני שינוי זה נדרשו התלמידים להשיב על שש מתוך תשע שאלות. כמו כן, בשאלון 807 ייבחרו שתי התשובות הטובות ביותר מתוך השלוש, וכן יתווסף ציון של ארבע נקודות לכל תלמיד. לפני שינוי זה נדרשו התלמידים להשיב על שלוש מתוך חמש שאלות. לדברי המשרד, שני מהלכים אלה יביאו את ממוצע הבחינה הזו לממוצע הרב שנתי כפי שהיה בעבר.


הפקטור יינתן לנבחנים ב-5 יח"ל.
http://news.walla.co.../90/2654144&m=1

נערך על-ידי Google, 24.06.2013 - 14:27 PM.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים