עבור אל תוכן

כנסו כולם זה הכי חשוב שיכול להיות לגביי BTN

• אנא התחבר בכדי להגיב
2 תגובות לנושא זה

DDD

DDD
  •  חברים בכירים
  • 1425 הודעות
    • מונה תודות: 125 תודות
129
מעולה
This is a very important announcement.

There has been a rise in hacked and stolen accounts on multiple torrent  sites over the last week from IP addresses in Israel and Romania.  Here  are some important suggestions for keeping all of your accounts secure:

1. Use a different password for each of your accounts. If one of your  passwords are compromised, it makes it harder for a hacker to access  your other accounts.

2. Use a secure password.  Dictionary words or names make terrible  passwords and can be easy to guess.  Passwords can contain lowercase  letters, uppercase letters, numbers, and symbols (@#$!%& etc..).   Making use of more than one type of character (or all of them) greatly  increases the strength of your password.

3. Make use of a program like KeePass http://keepass.info/  .  KeyPass is a special, secure program which allows you to create  different, secure passwords for each of your accounts, while storing  these passwords in a secure, encrypted database on your own computer.

It may seem like a hassle to follow these steps, but doing so will ensure the security of all of your accounts.

//chrisbeebops

זו ההודעה המצערת...........

וזו התגובה שלנו :
http://broadcasthe.n...did=3506&page=1

חובה להיכנס להגיב!!!!

DevilAngle

DevilAngle
  •  חסומים
  • 1168 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
ידוע ממזמן סביר להניח שכל הטראקרים בקרוב יחסמו אותנו לאט לאטS:
באמת אני כבר עיקלתי את זה  לא מעט אבל זה פשוט בלתי נתפס  לפחות בשבילי כל כך התחברתי לקטע  הזה פתאום יש מצב שלוקחים אותוS:
לא יודע איך אני אסתדר בלי טראקריםS:
אבל מקפח BTN טוען שכרגע הם לא חוסמים שום מדינה
We are not banning any country.            הודעה ממנו באשכול תחפשוS:

נערך על-ידי DevilAngle, 28.07.2010 - 00:08 AM.

SAHARXD

SAHARXD
  •  צוות לשעבר
  • 1210 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
10
רגיל
אני מקווה מאוד שלא יחסמו אותנו שמה,
וכמו שהגבתי אצל משה.
צריך לשמור על מעשינו בטראקרים שונים כי עוד משהו קטן יכול לגרום לנו לחיסמה בכל טראקר שהוא..
אנחנו על הכוונת :S
אז תיזהרו .. :(

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים