עבור אל תוכן

מיקרוסופט חושפת: Xbox One • אנא התחבר בכדי להגיב
4 תגובות לנושא זה

#1
 jjbiggs

jjbiggs
 •  VIP
 • 3380 הודעות
  • מונה תודות: 495 תודות
214
מעולה

תמונה שפורסמה

מקור: http://gamex.co.il/s...rosoft#!galleryאוקיי, אפשר לנשום לרווחה. ההכרזה הגדולה של מיקרוסופט על מה שייקרא מהיום ה- Xbox One כבר מאחורינו, וכל הפרטים שאתם צריכים לדעת נמצאים אצלנו. איזה מידע קיבלנו בהכרזה המתוקשרת, ומה השאירו לכנס E3?

הצגת הקונסולה:
מיקרוסופט עשו בשכל: מיד אחרי שהציגו את שם הקונסולה החדשה- Xbox One, המשיכו עם הצגה מרשימה של הקונסולה, הבקר החדש ומצלמת הקינקט החדשה. כנראה כדי לדחוף את זה בפנים של סוני, אבל ספוילר – הכנס לא ממש הצליח להתעלות על המקביל של סוני שנערך בפברואר. הפילוסופיה שעומדת מאחורי הקונסולה החדשה היא "All in One", ונותנת לנו לא רק פלטפורמה למשחקים מהשורה הראשונה אלא מקום לצפות בו טלויזיה ומקום לבלות בו עם החברים שלנו. ה- Xbox One יגיע בעיצוב אפור כהה ונראה פחות או יותר זהה בגודל ל- Xbox 360 הראשון (לפני הדיאטה). מראה הקונסולה החדש והמרובע לא הפיל אותנו מהרגליים אבל השלט החדש נראה טוב ובאופן מוזר עושה רושם כאילו הוא קל יותר מזה של ה-360. מיקרוסופט לקחה את הגישה המסורתית של סוני והמשיכו עם שלט לא שונה בתכלית אך משופר. בהכרזה נאמר הרבה על החידושים שהגיעו עם ה- Xbox 360 ואף הוזכר כי "עתיד ה- 360 ייחשף בכנס E3". האם מדובר בדגם ה- Stingray שמככב בשמועות?

ההכרזה התמקדה לא בגיימינג אלא בבידור ביתי – משחקים, טלויזיה ואינטרנט. כמו שנחשף בהרבה שמועות בעבר, ה- Xbox One ישאף ליצור הרמוניה בין כל המכשירים החכמים שברשותינו וישלב בין הקונסולה עצמה, האביזרים שלה (הבקר האלחוטי ומצלמת הקינקט) ומכשירים חיצוניים כמו טאבלטים, סמארטפונים וכו'. המיקוד החדש יהיה בטלויזיה ובתכנים שלאו דווקא קשורים לגיימינג כמו שידורים חיים ותוכן בלעדי. תאריך ההשקה הוזכר רק לקראת סוף ההכרזה עם הטווח המטושטש "לקראת סוף השנה".ממשק:
הממשק החדש נראה, באופן טבעי, כמו שילוב בין Windows 8 ל- Dashboard שאנחנו מכירים מה- 360. למעשה, הוא נראה נוח למדי ואינטואיטיבי למי שהתנסה עם Windows 8 בעבר. מערכת ההפעלה החדשה היא למעשה שלוש מערכות שונות שמשלבות בין ה- Dashboard ליכולות של Windows 8. מה זה אומר? שנוכל, למשל, להתקין על ה- Xbox One אפליקציות תומכות Windows 8 ולהשתמש בקונסולה כמו שהיינו משתמשים בטאבלט.

אחד השיפורים שהבולטים זו היכולת לעבור בין משחק לסרט או לדפדפן, לדוגמא, יתרחש באופן מיידי בלי עיכובים מיותרים ובלי זמני טעינה. מאחר מהקונסולה תעבוד ביחד עם מצלמת הקינקט החדשה, הממשק יעבוד בצמוד ליכולות הזיהוי הקולי והצילום בצורה יעילה מתמיד: נוכל להגיד "Xbox on" והקונסולה תזהה את שמינו ותעביר אותנו אל החשבון האישי מבלי הצורך לבחור שם משתמש או להקליד ססמא.

מצלמת הקינקט תתמוך ביותר תנועות ומחוות, כמו ה"צביטה" שאנחנו מכירים ממסכי המגע של הסמארטפונים – רק שכאן אנו עושים תנועה עם שתי הידיים במקום רק עם האצבעות. אם למשל, סיימנו לשחק והנחנו את השלט – הקונסולה תשמור לנו את המשחק באופן אוטומטי וגם תעצור אותו אם "יצאנו מהפריים" של הקינקט.
בנוסף, הוצג מצב Snapmode המאפשר לנו לחלק את מסך הטלויזיה בין התכנים השונים, והפעם נוכל להשתמש בממשק בזמן שהסרט רץ (בניגוד לממשק הנוכחי שמשתלט על כל המסך ברגע שמעלים אותו) ולהציג, למשל: מידע על הסרט והשחקנים, קדימונים שיצאו, סרטים אחרים בסגנון או באותה סדרה ואפילו המקומות בהם נוכל לקנות כרטיס קולנוע כדי לראות את סרט ההמשך.

לבסוף, נאמר כי תוכנת ה- Skype תהיה חלק אינטגרלי מהקונסולה ובעזרתה נוכל לנהל שיחות וידאו גם בזמן שאנחנו משחקים או צופים בסרט.
ה- Achievements החדשים יהיו הרבה יותר "אישיים" ויהוו תהליך שממשיך להשתנות ולהתעצב על ידינו.
חומרה:
ה- Xbox One יגיע עם 8 ג'יגה של זכרון RAM, וכונן קשיח של 500 ג'יגה. כרטיס WiFi מובנה, כונן Bluray ומעבד עוצמתי ומבטיח לתת פעולה שקטה – בניגוד ל- Xbox 360, שעשה רעש כמו שואב אבק משנות ה-80. בתמונה ששוחררה המראה את הצד האחורי של הקונסולה, אפשר לראות שני שקעי HDMI, שני שקעי USB, שקע לקינקט ושקע Ethernet לתקשורת.
תמונה שפורסמההבקר החדש:
היורש של בקר ה- Xbox 360 לא נראה שונה מקודמו וכל הכפתורים שלו נשארו זהים, אך יש כמה שיפורים חשובים בשלט החדש: עיצוב דק יותר, ההדקים האחוריים (טריגרים) יגיבו טוב יותר וחצי ה- D-Pad יהיו מדוייקים יותר. האמת? זה בדיוק מה שרצינו משלט חדש.
תמונה שפורסמהKinect:
מצלמת הקינקט החדשה תהיה חלק אינטגרלי מהקונסולה – היא תגיע ביחד איתה ולא בתור אביזר משני, ותהיה חשובה בדיוק כמו השלט המוכר. המצלמה החדשה תהיה עוצמתית בהרבה ותתמוך ביותר נקודות זיהוי בגוף האדם, מה שיעזור למפתחים ליצור משחקי תנועה וריקוד טובים בהרבה, ויעזור להפוך את ממשק הקונסולה לחכם יותר. המצלמה תוכל לזהות את כל המפרקים שלנו וכן את כל האצבעות שלנו בנפרד, תדע לזהות אם נסובב את המרפק או נעשה תנועות מינוריות, ואפילו תדע אם קצב הלב שלנו סדיר או מואץ לפי תנועת הגוף. ברגע שנרים את השלט, הקינקט יזהה שהתחלנו לשחק ויפעל בהתאם כדי להפוך את הגיימינג לאינטואיטיבי מתמיד.
תמונה שפורסמהXbox Live:
שירות ה- Xbox Live נמצא איתנו כבר לא מעט שנים וכעת הוא הולך לגדול למימדים חדשים: הובטח כי השירות ירוץ על 300,000 שרתים בכל העולם (בהשוואה ל- 15,000 שפועלים ברגע זה על השירות הנוכחי) ויאפשר שירותי Cloud לכל המשתמשים הכולל לא רק את השמירות שלנו מהמשחק אלא סרטונים ותמונות שצילמנו במהלכו. רכיב ה- Achievements החדש יהיה תהליך משתנה שמתעצב על ידינו ועל ידי החברים שמשחקים איתנו. נרמז כי כעת יהיה תיעוד בוידאו של ה- Achievements  ואיך השגנו אותם, אך זה לא נאמר בפירוש. החידוש החשוב ביותר הוא שכעת יתאפשר מספר גדול יותר של שחקנים על כל שרת נתון ואולי נוכל לראות לראשונה על קונסולה משחקים של 64 שחקנים ויותר.
תמונה שפורסמהשיתוף פעולה עם EA:
אחרי שמיקרוסופט סיימנו לדבר על ה- Xbox One עצמו, הגיע הזמן לדבר על משחקים ותכנים חדשים. ראשונים עלו אל הבמה חברת EA  שהכריזה על שיתוף פעולה הדוק עם מיקרוסופט שנקבל ממנו עוד מידע בכנס E3 ובהמשך השנה. מה שכן הוכרז היום זה מנוע חדש ועוצמתי הנקרא Ignite. מנוע זה יפעיל ארבעה משחקי ספורט חדשים שיגיעו בטווח של חודשיים מהשקת הקונסולה: Fifa, NBA, Madden NFL ו- UFC. מתוך הארבעה, גולת הכותרת היתה Fifa ואף הוזכר כי המשחק יקבל תוכן בלעדי שנוכל לראות רק ב- Xbox One. לאחר מכן ראינו קדימון המציג את ארבעת המשחקים בפעולה. הקדימון הרבה גרפיקה יפה עם תנועת שחקנים מציאותית יותר, תאורה מרהיבה ויותר תשומת לב לפרטים הקטנים כמו תנועת הבגדים. מצד שני, אנימציות הפנים היו לא-מרשימות בעליל וחלק מהפרטים כמו כר הדשא ב- Fifa נראו דומים מדי למה שאנחנו כבר מכירים מהדור הקיים.
Forza Motorsport 5:
המשחק הבא שהוכרז הוא כותר בלעדי ל- Xbox One, משחק המירוצים Forza Motorsport 5. לא נאמר הרבה על המשחק, רק הוצג קדימון. הקדימון עצמו נראה מרשים למדי וברגעים מסוימים היה קשה להאמין שלא מדובר בגרפיקת CGI אלא במנוע המשחק בפעולה. משחק זה יהיה זמין עם השקת ה- Xbox One. אם אנחנו כבר בכותרים בלעדיים, מיקרוסופט הבטיחה 15 משחקים בלעדיים בשנה הראשונה להשקת הקונסולה, כש-8 מהם הם זכיונות חדשים לחלוטין.
Quantum Break:
אחד משמונת הזכיונות החדשים הוא Quantum Break של חברת Remedy. הצגת המשחק היתה מאוד מסתורית, אך נאמר כי הוא יהיה משחק חברתי בו כל שחקן משפיע על השתלשלות האירועים. לפי הקדימון, נרמז כי בתור שחקנים נוכל לעצור את הזמן ולהשפיע על אירועים שונים אבל היה קשה לדלות יותר מזה.
Call of Duty: Ghosts:
ההכרזה שגנבה לכולם את ההצגה היתה ללא ספק זאת של Call of Duty: Ghosts: אחרי שהובהר לכולם שה- DLC למשחקי Call of Duty ימשיך לקבל תקופת בלעדיות ל- Xbox, הגיעו להצגת המשחק עצמו. Infinity Ward אמרו כי הם לא רצו להוציא "עוד משחק בסדרה" וזנחו את סדרת Modern Warfare לטובת חוויה חדשה ומרעננת עם Ghosts. המשחק החדש יהיה, לראשונה מזה שנים, חדש: עולם חדש, דמויות חדשות, עלילה חדשה ומנוע הדור-הבא שיחליף את המנוע המיושן שראינו ב- Black Ops II. הוצגו שלושה קדימונים שונים: אחד נתן מבט אל מאחורי הקלעים של המשחק והמנוע העוצמתי שיפעיל אותו, השני עשה השוואה גרפית בין Modern Warfare 3 ל- Ghosts והשלישי היה קדימון מהסוג שמוכר את המשחק ועושה לנו חשק שיגיע אלינו כבר.
תמונה שפורסמה
ב- Call of Duty Ghosts נשחק בעולם אלטרנטיבי בו אמריקה נמצאת בשיא חולשתה. הארץ מפורקת, השלטון מעורער והעולם כולו נמצא בחוסר וודאות מול איום מסתורי. חיילי ה- Ghosts הם יחידת העילית הטובה ביותר שיש לארה"ב להציע, והפעם נוכל להשתמש גם בכלב תקיפה שיהיה חלק מהצוות. המפות יהיו דינאמיות וישתנו במהלך המשחק עם רעידות אדמה ואסונות טבע אחרים וכן שינויים שיהיו בשליטת השחקן כמו הפלת מצבור של בולי עץ או פתיחה של סכר.

כל הקדימונים נראו טוב והתאורה שלהם היתה מרהיבה. בהדגמה של יערות הג'ונגל, תווי הפנים של הדמויות ואפילו היד שאוחזת בנשק – ראינו שיפור משמעותי על פני הגרפיקה שקיימת במשחקי CoD היום. מצד שני, תווי הפנים ועצמים אחרים לא נראים טוב יותר מאיך שהם נראים ב- Far Cry 3, למשל. ככה או ככה, נצטרך לחכות לסרטוני משחקיות מתקדמים יותר כדי שנוכל באמת להעריך את הגרפיקה המתקדמת. אולי הפרט הכי חשוב הוא שהמשחק יפעל על 65 פריימים לשניה בכל זמן נתון – חדשות טובות לכל שחקן שמעריך משחק ללא קרטועים ונפילות פריימים.
שירותי טלויזיה
כמו שאמרנו, המיקוד בהכרזה לא היה על גיימינג טהור אלא על בידור, ובמרכזו הטלויזיה. ה- Xbox יאפשר לנו לצפות בשידורי טלויזיה היישר מהקונסולה, אך לפני שאתם מתלהבים – נחשף כברשהשירות יהיה זמין בהשקה רק לתושבי ארה"ב ורק עם תוספת של מכשיר נוסף.

Halo, הפעם כסדרת טלויזיה
חשבתם שקשה להפוך משחקים לסרטי קולנוע? זה אפילו יותר קשה להפוך אותם לסדרת טלויזיה ראויה, אך מיקרוסופט מתכוונים להיות הראשונים לשנות את זה עם שיתוף פעולה מעניין בין חברת 343 (המפתחת הנוכחית של סדרת Halo) לסטיבן שפילברג. שיתוף הפעולה הזה יניב סדרת טלויזיה המבוססת על Halo שתגיע בתור תוכן "פרימיום" ל- Xbox One. האם "פרימיום" אומר שנצטרך לשלם על הפרקים? לא נאמר זאת במפורש אז נצטרך לחכות לעוד פרטים בנושא.

שיתוף פעולה עם שידורי ה- NFL
זה כנראה לא יהיה רלוונטי לצופים בארץ אבל ה- Xbox One יוכל להעביר משחקי NFL בשידור חי ולהביא באותו זמן את כל המידע והסטטיסטיקות לאוהדים שרופים או שחקני Fantasy Football. החוויה שמה דגש על חברתיות, ותאפשר לנו לחלוק את חוויותינו מהמשחק עם כל החברים, גם אם כל אחד רואה את המשחק בסלון ביתו.סיכום
אין ספק שמיקרוסופט למדו מחלק מהטעויות של סוני והביאו אירוע קצר יותר שמשודר בכל רחבי העולם באותו זמן מבלי שהצופים יצטרכו לסבול לאגים וניתוקים. ההצגה המוקדמת של הקונסולה היתה מהלך יפה ולא השאירה ספק. מצד שני, קשה להתנער מההרגשה שלא ראינו מספיק: מה עם עוד כותרים בלעדיים? מה עם הדגמה מורכבת יותר של יכולות הקינקט החדש? ואיפה לעזאזל Bungie כשצריכים אותם עם הדגמה של Destiny? לכל אלה, נראה שנצטרך לחכות לכנס E3 שיתרחש בעוד 20 יום בלבד. בינתיים, נמשיך להביא את כל הפרטים, השמועות והדליפות על ה- Xbox One.

תמונה שפורסמה

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

#2
 THEX

THEX

  משתמש חסום

 •  חסומים
 • 1060 הודעות
  • מונה תודות: 222 תודות
186
מעולה
נראה אדיר, נראה לי שאני ישים קצת כסף בצד מהעבודה ואולי אני אקנה את זה

#3
 Porcupine

Porcupine
 •  חברים רשומים
 • 106 הודעות
  • מונה תודות: 24 תודות
12
רגיל
איזה חידושים מרהיבים, לא ייאמן, אבל לפי מה שהם אמרו בהכרזה, על המסך הזה שנמצא בסלון אצל כל אחד מאיתנו יהיה ניתן לראות תכניות טלויזיה וסרטים!!!!
איזה חידוש מטורף!!!!

ועכשיו ברצינות, ההכרזה הזאת והמשחקים שהציגו רק מוכיחים כמה הקונסולות מאחור.
הם הציגו משחקים בכזאת התלהבות כאילו המציאו את החשמל מחדש אבל בסופו של דבר זה משחקים עם גרפיקה שקיימת כבר קצת יותר משנה ב-PC.
כל עוד החומרה תהייה אחידה ולא תוכל לעבור שינויים ושדרוגים, אין לקונסולות מה להציע, הרי הטכנולוגיה מתפתחת מדיי יום, אי אפשר להישאר במקום בזמן שה-PC פתוח לשינויים.
ועוד יותר גרוע שריבוי הקונסולות רע לגיימרים, מכיוון שבחברות יודעים שאין להם איך להתחרות ב-PC מבחינת היצע וטכנולוגיה, הם בונים על משחקים בלעדיים שיפתו את הלקוחות לקונסולות שלהם. לא לכל גיימר יש אפשרות לרכוש את כל הקונסולות ולכן למעשה נמנעת ממנו האפשרות לשחק בכל המשחקים שנמצאים בשוק.
החידוש הגדול ביותר שראיתי בהכרזה היה שסוף סוף שינו את מקשי החיצים המעצבנים והלא מדויקים בבקר.

אותי באופן אישי ההכרזה אכזבה, אך זה היה צפוי.

#4
 doronhn

doronhn
 •  חברים רשומים
 • 144 הודעות
  • מונה תודות: 28 תודות
12
רגיל
תודה רבה, נראה מדהים

#5
 Killuminati

Killuminati
 •  חברים רשומים
 • 25 הודעות
  • מונה תודות: 1 תודות
0
רגיל
ואווו !! אם המחיר לא יהיה בשמיים אולי אני אקנה..

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: פרסום

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים