עבור אל תוכן

הסרטים הלא מוכרים הכי טובים

• אנא התחבר בכדי להגיב
4 תגובות לנושא זה

Porcupine

Porcupine
  •  חברים רשומים
  • 106 הודעות
    • מונה תודות: 24 תודות
12
רגיל
לכל אחד מאיתנו יצא לבקש המלצה על סרט ממישהו, כך גם לי. "תראה הסנדק" אמרו לי לא פעם, "חומות של תקווה סרט מצוין" וכמובן: "פייט קלאב ענק!!!".
אלו הם אכן סרטים מצוינים, אך כולנו שמענו עליהם, אפילו אם לא ראינו אותם. למעשה הדבר הכי קל הוא לתת המלצה על סרט שובר קופות, זוכה אוסקרים, כזה שיש הסכמה רחבה שהוא סרט טוב.
אבל אני רוצה להתמקד בסרטים הפחות מוכרים, אלו שחלק יטענו שהם טובים, חלק יטענו שפחות וחלק יגידו שפשוט לא הבינו אותו. זה לא שהם לחלוטין לא מוכרים, להיפך, מבקרי הסרטים מהללים אותם, הם שודרו בפסטיבלים מוכרים ורבים מהשחקנים הגדולים חייבים את הקריירה שלהם לסרטים הללו. אך מצד שני הם מעולם לא זכו באוסקר (הם אפילו לא קיבלו מועמדות), הם לא היו שוברי קופות, הם הופקו בתקציבים נמוכים (רובם סרטי אינדי) ובעיקר נכשלו בלהגיע אלינו, הצופים.

באשכול זה כל אחד ישתף אותנו בסרטים הלא מוכרים הכי טובים שהוא צפה בהם.

אז הנה כמה המלצות שלי לסרטים הכי טובים שרובכם לא שמע עליהם:

The Machinist (2004)

IMDb: http://www.imdb.com/title/tt0361862/

אולי הסרט הכי מוכר שאני ימליץ עליו כאן. כריסטיאן בייל, זוכה פרס האוסקר לשחקן משנה בסרט The fighter אשר מוכר לרובנו מתפקידו כבאטמן בטרילוגיית סרטי האביר האפל, היה בסך הכל עוד פנים יפות, קיבל את תפקיד השחקן הראשי ב"אמריקן פסיכו" בשנת 2000 ונראה היה שהקריירה שלו רק הולכת לנסוק, אך מאז למעשה היא הייתה בירידה והוא לא קיבל תפקיד בהפקה גדולה.
לידיו הגיע התסריט של "The Machinist" וכשקרא אותו הוא הבין שזו ההזדמנות שלו. בסרט הוא מוכיח מה שחקן מוכן לעשות בשביל תפקיד בתצוגת משחק ענקית שהופכת את הסרט למיוחד ואפל. לאחר הסרט הגיעו ההצעות המיוחלות לסרטים הגדולים והוא הפך לשחקן המוכר שהוא היום.

Mysterious Skin (2004)

IMDb: http://www.imdb.com/...0986/?ref_=sr_2

סרט הפריצה של ג'וזף גורדון לויט (Looper, Inception), עד אז הוא היה מוכר מתפקידו ב-3rd Rock from the Sun, עוד שחקן טלוויזיה שלא ממש מתאים למסך הגדול, אך ב-Mysterious Skin הוא שינה את זה. סרט מיסתורין דרמתי, עשוי מצוין.

Bronson (2008)

IMDb: http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1

גם זה סרט שהביא לנו כוכב, טום הארדי שמוכיח בסרט זה כמה הוא טוב כשחקן ראשי. סרט מיוחד בתקציב נמוך.
בסרט טום הארדי מגלם דמות אשר סובלת מפיצול אישיות ולכן מגלם למעשה 2 דמויות ובכך מראה על הגיוון שלו בתור שחקן.

Layer Cake (2004)

IMDb: http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1

דניאל קרייג אשר מוכר לכולם מתפקידו בסרטי ג'יימס בונד מככב בסרט זה, סרט פשע מצוין ומסובך, מומלץ בעיקר לאוהבי הקולנוע הבריטי.

לכל מי שיש לו המלצה לסרט שנראה לו פחות מוכר, נא לשתף.
עדיף להביא לינק ל-IMDb וסיבה קצרה למה כדאי לצפות בו.
אני יודע שאני אשמח לשמוע על סרט שאינו מוכר לי ובטוח שגם אחרים, אז שוב, נא לשתף :)

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

Tears of Steel

Tears of Steel

F.L.S

•  צוות לשעבר
  • 2317 הודעות
    • מונה תודות: 440 תודות
324
מעולה
ראיתי את Mysterious Skin
סרט לא משו האמת, הדרמה בו פשוט לא עשויה טוב, והמסר שהסרט ניסה להעביר? לא הבנתי אותי.
אשמח אם תסביר לי מה ניסו להעביר בסרט הזה.

Porcupine

Porcupine
  •  חברים רשומים
  • 106 הודעות
    • מונה תודות: 24 תודות
12
רגיל

צפה בהודעהMikel, ב-16.05.2013 - 17:07 PM, אמר:

ראיתי את Mysterious Skin
סרט לא משו האמת, הדרמה בו פשוט לא עשויה טוב, והמסר שהסרט ניסה להעביר? לא הבנתי אותי.
אשמח אם תסביר לי מה ניסו להעביר בסרט הזה.

לא רוצה להרוס לכאלה שלא ראו אז אני שולח לך תשובה בהודעה פרטית.

jjbiggs

jjbiggs
  •  VIP
  • 3380 הודעות
    • מונה תודות: 495 תודות
214
מעולה
אימה באמיטוויל - The Amityville Horror 2005
חידוש לסרט המקורי,  מבוסס על סיפורם האמיתי של משפחת לוץ, וקיימת ספקנות רבה לנכונות הפרטים. משפחת לוץ אכן התגוררה בבית בלונג איילנד ואכן טענה שזה רדוף רוחותיהם של קורבנותיו של רונלד דה-פו, אשר אכן רצח את משפחתו. אך פרקליטו של דה-פו בעצמו, בהתייחסו לספר שנכתב בעקבות סיפורם של משפחת לוץ, אמר "אני יודע שזאת רק מתיחה. אנו המצאנו את סיפור האימה לאחר שתיית כמה בקבוקי יין."
האלמנטים בדיוניים והקשר אליו הוא בעיקר בקווים הכלליים של העלילה. דמותה של ג'ודי דה-פו לא הופיעה בספר, ומנגד החברה הדמיונית של צ'לסי לוץ לא הייתה ממשפחת דפו אלא דווקא כן נקראה "ג'ודי" והייתה מעין חזיר שטני. כמו כן, הספר לא מזכיר כל נסיון של ג'ורג', תחת השפעת דיבוק או לא, להרוג את משפחתו.

חלון סודי( גוני דפ- 2005)
בוים ונכתב על ידי דיוויד קופ. הסרט מבוסס על ספרו של סטיבן קינג.
סרט מתח עם ג'וני דפ, ג'ון טורטורו, מה אפשר עוד לבקש?
שחקנים ברמה גבוה של הוליווד, כישרון יוצא מין הכלל, משחק מעולה, כל מה ששחקן קולנוע מצליח צריך, זה כבר עושה יותר חשק ללכת לקולנוע ולראות.
סרט שכולו מובן, עד הסוף, שכבר מתחיל ליהיות ממש לא מובן, מה קורה, מתגלה שג'וני שלנו קצת דפוק בשכל.
עשוי בצורה ממש טובה פלוס. בקטע שקולטים (ביחד עם מר רייני) שיש לו פיצול אישיות אתה באמת מתחיל להרגיש שיגעון כלשהו ולכל אורך הסרט, לא מובן מה מניע את שוטר
למעשיו והסרט  שיוצר מתח רב ותמיד בכל סרט אימה\ מתח יהי תפנית דרמטית ומפתיעה.

יש לי עוד כמה טובים ואני הוסיף בהמשך :)

נערך על-ידי jjbiggs, 16.05.2013 - 19:42 PM.

jjbiggs

jjbiggs
  •  VIP
  • 3380 הודעות
    • מונה תודות: 495 תודות
214
מעולה
Mystic River מיסטיק ריבר 2003
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0327056
סרט דרמה אמריקאי 2003. הסרט בוים על ידי קלינט איסטווד ומככבים בו רשימה מפוארת של שחקנים כגון: שון פן, טים רובינס, קווין בייקון ולורנס פישבורן.
תסריט הסרט נכתב על ידי בריאן האלגאנד, ומבוסס על רומן. הסרט היה מועמד לשישה פרסי אוסקר ,שון פן זכה בקטגוריית השחקן הטוב ביותר וטים רובינס זכה בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר.
מיסטיק ריבר הוא אחד מאותם מורכבים שדורשים ראש פתוח, חשיבה על הדמויות ועלילה שהם עמוקים ולא קלים, החברה האמריקנית מוכנה לשבח אך לא בהכרח לקבל אותם. הפשע, האלכוהול, הדת, הסמים, כל אלה הסגנונות חיים שהתרגלו לחיות איתם. איסטווד בוחר להציג באמצעות השימוש בתסריט, על המבנה החברתי של העיירה האמריקנית,בעיקר לכל מי שחושב שארה"ב היא מדינה מודרנית חופשית. סרט גדול של במאי גדול (איסטרוד)!!!!

בשם האב   In The Name Of The Father 1993 - דניאל דה לואיס (לינקולן 2012)
IMDB:  http://www.imdb.com/title/tt0107207
הסרט (מבוסס על סיפור אמיתי) בוים על ידי ג'ים שרידן שעובד לסרט, על  נאשם בפיצוץ בפאב גילפורד, וזוכה שנים לאחר מכן מכל אשמה.
ג''ים שרידן יצר יצירה (פשוט כך) מעולה ומתוקתקת שעלילתה מבוססת על פרשיית הרביעיה מגילפורד - ארבעה צעירים איריים שבאמצע שנות ה-70 נשלחו למאסר עולם על לא עוול בכפם בעוון הנחת פצצה בפאב לונדוני. 15 שנה אח"כ שוחררו. שרידן לאורך כל הסרט מדגיש את כל עוצמת הסיפור על הזדהותו של הצופה עם עובדת חפותם של גיבוריו והתוצאה כמובן.
השחקנים הראשיים בסרט הם: דניאל דיי לואיס כג'רי קונלון הנאשם בפשע שלא ביצע, אמה תומפסון כעורכת דינו, ופיט פוסלתווייט האבא, ג'וזפה קונלון. הסרט היה מועמד למספר פרסי אוסקר עבור שחקן ראשי (דניאל דיי לואיס) שחקן משנה (פיטי פוסטלטוויט), שחקנית משנה (אמה תומפסון)  מומלץ!!!!!!

נערך על-ידי jjbiggs, 16.05.2013 - 20:48 PM.

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: המלצה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים