עבור אל תוכן

הוליווד במרוץ אחר המציאות


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 SAHARXD

SAHARXD
  •  צוות לשעבר
  • 1210 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
10
רגיל
את הקמפיין החדשותי העולמי הזה, על חשיפת חוליית ריגול רוסית בשטח ארצות הברית לא יכול היה לחזות אף מפיק הוליוודי, בוודאי לא מפיקי הסרט "סולט" בכיכובה של אנג'לינה ג'ולי שאמור לעלות על האקרנים ב- 23 ביולי. גיבורת הסרט, שמזכיר באופן חשוד את אירועי יום שלישי, היא אוולין סולט (ג'ולי) סוכנת CIA נחשבת שיום אחד מואשמת כי היא בעצם סוכנת רוסית רדומה. סולט (בתפקיד שבתחילה יועד לטום קרוז) יוצאת למסע של אקשן ומתח כדי להוכיח לעולם את חפותה.
סוכני ריגול רדומים, מרגלים וסוכנים כפולים הם דמויות שמאז ומתמיד ריתקו את עולם הקולנוע אולם צברו צאוצה מאז פרצה המלחמה הקרה. הסוכנים הרדומים היוו איום על דרך החיים האמריקאים וגורל רובם, לפחות על המסך הגדול, היה מוות נוראי לכל מחיאות כפיים של הקהל. לפחות כך היה כ"השליח ממנצ'וריה" גרסת 1959.

בשנים השמונים, כאשר המצב הפוליטי לא היה ברור ויציב והשלטון הימני שלט באמריקה, הסוכן הרדום קיבל משמעות אחרת, מסוכנת יותר, כאילו הממשל אומר, "הם כאן, הם בכל מקום ויכולים להיות כל אחד".

זה התחיל בנימה מחוייכת, וופי גולדברג, אז כוכבת ענקית, מגלמת חנונית מחשבים שמצליחה לתקשר עם סוכן רדום, שמבקש ממנה להציל את חייו ומכונה "ג'ק פלא שהמקפץ" (על שם השיר של להקת האבנים המתגלגלות). הסרט, באותו שם, היה אחד הסרטים המצליחים של השנה.

בסרט "ללא מוצא" משנת 1987, קווין קוסטנר, בתקופה שעוד היה לו שיער ונחשב לאחד הגברים הסקסיים בקולנוע, גילם קצין בחיל הים האמריקאי שמצליח לגרום לכולם להתאהב בו, מכניס את כולם למיטה עד שמתגלה, בסוף הסרט, כסוכן רדום של ה- KGB.שנה מאוחר יותר, ב- 1988 יצא הסרט "שתולים באמריקה" שבו סוכנים רוסים רדומים חיים את החלום האמריקאי ומקימים משפחה. ריבר פניקס גילם את הנער המתבגר שבעזרת סוכן FBI אותו גילם סידני פואטייה, מגלה כי משפחתו "שתולה באמריקה".

נראה כי פיליפ נויס, הבמאי, מומחה בסרטי אקשן פוליטים כמו "משחקים פטריוטים" ו"סכנה ברורה ומיידית" חוכך כפיו בהנאה לאור החדשות האחרונות ומתחיל לצעוק בשמחה, כל הדרך אל הבנק.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים