עבור אל תוכן

הסיפור מאחורי "הפסיפיק"


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 SAHARXD

SAHARXD
  •  צוות לשעבר
  • 1210 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
10
רגיל
תמונה שפורסמה

ביום ראשון הקרוב, ה- 18 ביולי, יזכו מנויי yes לצפות באחד האפוסים הטלוויזיונים הגדולים (והארוכים) שהופקו אי פעם. "הפסיפיק", מיני סדרה בת עשרה פרקים שהפיקו טום הנקס וסטיבן שפילברג ואשר זכתה להערצת הביקורת וללא פחות מ- 24 מועמדויות לאמי (מספר שיא של מועמדויות למיני סדרה). עם כמה פסלונים יחזרו המפיקים הנחשבים הביתה, נדע ב- 29 באוגוסט השנה.
ההרפתקה הטלוויזיונית של סטיבן שפילברג וטום הנקס ושפילברג החלה בשנת 2001, שלוש שנים אחרי ששתפו פעולה לראשונה בסרט "להציל את טוראי ריאן", השניים החליטו לחזור למלחמת העולם השנייה באפוס טלוויזיוני בן עשרה פרקים, "אחים לנשק". המיני סדרה, שעלותה נעמדה בכ- 125 מיליון דולרים, עקבה אחר פלוגה ה', גדוד 2, חטיבה 506 מהדיוויזיה המוטסת ה-101 של ארה"ב במלחמת העולם השנייה. מימי האימונים בארצות הברית ועד לפעולות התקיפה באירופה. הסדרה זכתה לאהדת הביקורת והקהל, זכתה בשישה פרסי אמי ובפרס גלובוס הזהב.

שפילברג והנקס הרגישו שהם עדיין לא יכולים לעזוב את מלחמת העולם השנייה וכי יש להם עוד סיפורים לספר. התוצאה היא, "הפסיפיק". המיני סדרה, גם היא עשרה פרקים, מבוססת על סיפוריהם האמיתיים של הנחתים האמריקאים במלחמת העולם השנייה. הסדרה, שיש כאלו שהיא היקרה ביותר בתולדות הטלוויזיה, עם תקציב הפקה המוערך בכ- 200 מיליון דולר, עוקבת אחר סיפוריהם שלושה נחתים בזירת הקרב של האוקיינוס השקט בתקופת מלחמת העולם השנייה. מהקרב הראשון שלהם בגוודלקנל בשנת 1942, דרך יערות הגשם של קייפ גלוסטר, לאורך החולות העקובים מדם של איווה ג'ימה ואוקינאווה, ועד לשובם הביתה כמנצחים, לאחר הניצחון על יפן ב- 1945.
תהליך ההפקה היה מסובך, בעיקר לאור העובדה שהיתה הקפדה רבה על שיחזורים מדוייקים של תפאורות, קרבות, ותלבושות. הצילומים נערכו במשך חצי שנה, באוסטרליה, בשנת 2008, וכשנה וחצי עמלו על העריכה והאפקטים המיוחדים. הסדרה הוקרנה לראשונה ברשת HBO במרץ השנה. ההתייחסות היתה כאילו כל פרק הוא סרט מלחמתי בפני עצמו ולכן כל פרק בויים על ידי במאי אחר (למרות שיש בימאים שביימו יותר מפרק אחד) ונכתב על ידי תסריטאי שונה.

צוות השחקנים מורכב רובו משחקנים צעירים, לא מוכרים, שבוודאי עם הזמן ייזכו לתהילה. טום הנקס הסתפק הפעם רק במשרת הקריין הראשי של הסדרה והוא מלווה את הפרקים בקולו.
למרות שהביקורות שיבחו את הסדרה, הפרק הראשון לא זכה לרייטינג לו ציפו, כארבעה מיליון איש צפו בו בהקרנה הראשונה והשניה (מספר נמוך לעומת עשרה מיליון צופים שצפו בפרק הראשון של "אחים לנשק"). אולם, בחודשים האחרונים זכתה הסדרה להתעניינות מחודשת, בייחוד לאור המועמדויות הרבות לאמי ונראה כי השידורים החוזרים ימשכו אליהם קהל רב.

לזכות Yes יש לומר כי עשרת הפרקים יוקרנו יום אחר יום בערוצי הסרטים, במשך שבועיים ופרקים חדשים לא יוקרנו לראשונה במהלך שישי, שבת.
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים