עבור אל תוכן

The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.2012.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD • אנא התחבר בכדי להגיב
3 תגובות לנושא זה

#1
 jjbiggs

jjbiggs
 •  VIP
 • 3380 הודעות
  • מונה תודות: 495 תודות
214
מעולה

תמונה שפורסמה


תקציר

בפתח יום הולדתו החד-עשרים ואחת בילבו באגינס (איאן הולם) מחליט לכתוב עבור אחיינו, פרודו באגינס (אלייז'ה ווד), את ספרו "לשם ובחזרה" על הרפתקאותיו, 60 שנה קודם לכן, אל ארבור, ההר הבודד. בילבו מספר על ממלכת בני דורין, אשר בארבור וממלכת הגמדים, שהייתה ממלכה משגשגת תחת שלטונו של המלך ת'רור, שנודע גם בתאוות הבצע שלו, ואסף זהב רב למרגלות ארמונו שבפנים ההר הבודד, ואילץ את שכניו להשתחוות לו, לרבות האלפים ומלכם, תְ'רַנדוּיל. הגמדים צברו כמות אדירה של זהב, עד להגעתו של דרקון רושף אש מן הצפון בשם סמאוג, שחמד את אוצר הגמדים. סמאוג הורס את העיר דייל, שלמרגלות ההר הבודד, ומניס את הגמדים מממלכתם. נכדו של ת'רור, ת'ורין בן ת'ראין (ריצ'רד ארמיטאג'), רואה על גבעה סמוכה את ת'רנדויל וצבאו שאינם מוכנים לסייע לגמדים ולסכן את עצמם למען הגמדים.
עקב אותם מאורעות, בילבו (מרטין פרימן) מרומה על ידי הקוסם גנדלף האפור (איאן מק'קלן) שמבקש להזמינו להרפתקאה, וחרף סירובו של ההוביט מזמין חבורה בת 13 גמדים להתארח במסיבה במחילת ההוביט. עד מהרה מתברר להוביט כי הגמדים מבקשים לגייסו כ"פורץ", על מנת לסייע להם להשיב לגמדים את מולדתם ואוצרם בחזרה מידי הדרקון סמאוג. בחוסר רצון מצטרף בילבו למסע. עד מהרה הקבוצה נופלת טרף לשלושה טרולים מורעבים שמבקשים לאכול אותם. בתושייה, מצליח בילבו להתווכח עם הטרולים בדבר דרכי בישול גמדים ובכך מעכבם עד לעלות השחר, ולבואו של גנדלף שחושף את הטרולים לאור שמש ואלה מתאבנים והופכים לסלעים. בחופשם אחר מערת הטרולים, יען כי הטרולים אינם מגיעים לאזור זה של הארץ, ובוודאי שלא בשעות היום, החבורה מוצאת מערה ובה פגיונות, חרבות ואוצר רב שאגרו הטרולים. ת'ורין נוטל לעצמו את החרב אורקריסט ("קוטלת האורקים"), גנדלף נוטל לעצמו את החרב גלאמדרינג ("פטיש האוייבים") ומוצא חרב קצרה אלפית שמכונה בשם סטינג ("עוקץ"), שאותו הוא מעניק לבילבו עם אזהרה כי גיבור הוא אינו מי שקוטל את יריביו כי אם מי שחס עליהם.
החבורה נתקלת לבסוף ברדגסט החום (סילבסטר מק'וי), מכשף מהאיסטרי שחי ביער הירוק (מירקווד). הוא אומר להם כי נתקל באופל העולה ומציף את היער הירוק ומרעילו, עד כי הוצף ביצורי אופל, כדוגמת עכבישי ענק, המכשף אף מספר כי צפה בבעל האוב, המסוגל להעלות את רוחות המתים והתיישב במבצר דול גולדור הנטוש ואיך הוא מרעיל את היער. כמעט מיד החבורה נרדפת על ידי קבוצת אורקים רכובה על וארגים (זאבי ענק), כשרדגסט מחפה על בריחתם. גנדלף מוביל אותם דרך מעבר אבן אל עמק אמלדריס (ריוונדל) כשהוארג והאורקים מובסים על ידי פרשים אלפים. תורין וגנדלף מציגים לאדון האלפים, אלרונד (הוגו וויבינג), מפה סודית שברשותם ואלרונד מגלה כי על פי המפה ישנה דלת חשאית המובילה אל בטנו של ההר הבודד, שנפתחת רק בחג דורין. גנדלף הלבן מזומן אל המועצה הלבנה, לשיחה עם גלדריאל (קייט בלאנשט), סרומן (כריסטופר לי) ואלרונד לדווח על פשר מעורבותו בארגון מסעם של הגמדים, והוא מסביר כי נתקל ברדגסט החום, שהזהירו בפני בעל האוב, שייתכן וזהו שר האופל, סאורון, אך שאר חברי המועצה ספקנים מאחר וסאורון הובס ובעל האוב אינו אלא אדם המשתעשע במאגיה שחורה.
בניגוד לרצונה של המועצה, גנדלף שולח את בילבו והגמדים אל הרי הערפל, אך בילבו והגמדים נתפסים על ידי גובלינים, והם נלקחים אל מנהיגם, הגובלין הגדול. בילבו מצליח להתחמק מהגובלינים והוא נופל למערה שבה חי גולום (אנדי סירקיס), שבעת הריגת גובלין תועה, מפיל בטעות טבעת מסתורית. בילבו מרים את הטבעת ומכניסהּ לכיסו ומוצא עצמו מול גולום, הם משחקים במשחקי חידות ומתערבים כי אם בילבו ינצח יראה לו גולום את הדרך החוצה, אך אם יפסיד, ייאכל כולו בידי גולום. כשבילבו שואל את גולום מה יש לו בכיסו, גולום מבין כי טבעתו נגנבה ותוקף אותו, במקרה מגלה בילבו כי הטבעת גורמת לו להיות בלתי נראה ומצליח בכך להתחמק מגולום הזועם ומוצא את הדרך החוצה, זאת אף שהייתה לו הזדמנות להרוג את גולום, אך הוא חס על חייו.
בינתיים, הגובלין הגדול מגלה לגמדים שאזוג (מניו בנט), מנהיג האורקים, שקיפד את ראשו של ת'רור ואיבד את זרועו לת'ורין בקרב על עיר הגמדים מוריה, הציב פרס על ראשו של ת'ורין. בשלב זה מופיע גנדלף ומציל את הגמדים מידי הגובלינים ובמהלך בריחתם הורג את הגובלין הגדול.
בילבו מוצא את היציאה ממערתו של גולום ומתחבר בחזרה לקבוצת הגמדים, כשהוא שומר על הטבעת בסוד. החבורה נופלת למארב של אזוג, ומוצאת מפלט בצמרות העצים. ת'ורין יוצא לקרב מול אזוג אך הוא מובס ומופל לקרקע, ברגע האחרון בילבו יוצא להגנתו של ת'ורין, והם נמלטים על גבי עיטים ענקיים שמטיסים אותם בבטחה אל קארוק, גבעה טרשית בדרגים הגבוהים של נהר האנדוין. גנדלף מרפא את ת'ורין, שמכיר באומץ לבו של בילבו, שהצילו מידי אזוג. החבורה מביטה אל האופק ומבחינה ביעדם: ממלכתם ארבור וההר הבודד, שבבטנו רובץ לו הדרקון סמאוג.

פרטים נוספים


שם במקור: The Hobbit: An Unexpected Journey


מבוסס על: ספרו של ג'.ר.ר. טולקין "ההוביט"


בימוי: פיטר ג'קסון


הפקה:

פיטר ג'קסון
פראן וולש‏
קארולין קאנינגאהם
תסריט: פראן וולש
פיליפה בוינס
גיירמו דל טורו
פיטר ג'קסון


לפי ספרו של: ג'.ר.ר טולקין


שחקנים ראשיים

מרטין פרימן

ריצ'רד ארמיטאג'
איאן מק'קלן
אנדי סירקיס
סטיבן פריי
לי פייס
ג'יימס נסביט
הוגו ויבינג
כריסטופר לי
קייט בלאנשט
אלייז'ה ווד
בנדיקט קמברבאץ'


מוזיקה: הווארד שור


צילום: אנדרו לסני


חברת הפצה:

האחים וורנר
ניו ליין סינמה
סרטי WingNut
MGM


הקרנת בכורה

28 בנובמבר 2012 (ניו זילנד)
13 בדצמבר 2012 (ישראל)


משך הקרנה: 169 דקות


שפת הסרט: אנגלית
" סינדארין " - הלשון השחורה


תקציב: 180,0000,000 דולר


הכנסות: 1,010,175,203 דולר


סרט קודם בסדרה: שר הטבעות


הסרט הבא בסדרה:  ההוביט: ישימון סמאוג


עלילת הסרט: חבורת הגמדים בראשות תורין צינת-אלון, ובליווי גנדלף האפור ובילבו באגינס נאלצים לעבור דרך יער-אופל, ונופלים בשבי מלך אלפי היער תרנדויל. הם מגיעים לעיר האגם אסגארות', ובה חיים צאצאי נומנור ולבסוף החבורה מתייצבת מול הדרקון סמאוג, שרובץ בבטן ההר, שבארבור, הלא היא ממלכתם האבודה של הגמדים ובה אוצרו של ת'רור, סבי ת'ורין - כאן יגלה ההוביט את כוחה של הטבעת האחת.


איכות תמונה


תמונה שפורסמהתמונה שפורסמהתמונה שפורסמהתמונה שפורסמהקישור לתמונות:

http://srv1.jpg.co.i...48f084608f6.png
http://srv2.jpg.co.i...48f0846c7b7.png
http://srv2.jpg.co.i...48f08479cae.png
http://srv1.jpg.co.i...48f084ab003.png
http://srv1.jpg.co.i...48f084ded75.png
http://srv2.jpg.co.i...48f0851c546.jpg
IMDB

<iframe src ="http://www.imdb.com/title/tt0903624/" width="95%" height="300">

Your browser does not support iframes.

</iframe>הורדה

http://thepiratebay....0p.DTS.x264-CHD


נערך על-ידי jjbiggs, 20.03.2013 - 01:14 AM.


קיבל תודות על-ידי 2 משתמשים:

#2
 Djtorlando

Djtorlando
 •  חברים רשומים
 • 160 הודעות
  • מונה תודות: 12 תודות
5
רגיל
תודה על הסיקור:)

#3
 THEX

THEX

  משתמש חסום

 •  חסומים
 • 1060 הודעות
  • מונה תודות: 222 תודות
186
מעולה
סרט מצוין, מחכה לחלק השני, תודה רבה :)

#4
 evyatarse

evyatarse
 •  חברים רשומים
 • 23 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
תודה רבה על הסיקור.

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: טורנט להורדה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים