עבור אל תוכן

הצד השמח של 2012 - ענן אטלס

• אנא התחבר בכדי להגיב
9 תגובות לנושא זה

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
    • מונה תודות: 186 תודות
153
מעולה

ענן אטלס

תסלחו לי, אני עדיין בשוק אחריי הסרט הזה. באתי אליו בציפיות כ"כ נמוכות אחריי הביקורות השנויות-במחלוקת, שחלק אומרים "הטוב של 2012" והחלק שמים אותו באכזבה הענקית. בכ"מ - הביקורת הזאתי עומדת להיות אך ורק, כרגיל, על איך שאני חוויתי את הסרט.

טוב, אז איפה היינו?, כן. וואו. זאת המילה היחידה (או יותר נכון, אמרתי 3 פעמים וואו) שאמרתי בסוף הסרט. האחים ואשובסקי וטום טיקוור, אני מוריד בפניכם את הכובע. יצירה מדהימה. העלילה המעניינת והסוחפת, שהשאירה אותי במתח כל הזמן, ואת זה שהם תמיד זורקים רמזים (בתפאורה, במשפטים ובמשחק) ולא אומרים בדיוק מי אמר מה. איך סיפור אחד משפיע על הסיפור השני, לעזאזל, זאת יצירה מדהימה. טום הנקס הוכיח לי שוב פעם איזה שחקן ענק הוא, איך שהוא שחק וקלע בול בכל דמות שהוא שחק (כ-7! דמויות), ולא נחסוך מחמאות האלי ברי ששחקנה גם היא, בצורה יוצאת מן הכלל.

הבימוי יצא כ"כ טוב (לפי דעתי), הסרט ספק לי רגים של מתח, הסתקרנות והמון שאלות שהתעוררו בסופו.

תמונה שפורסמה

אז ככה, מסופר על כ-6 סיפורים שונים שאני בניגוד לדיי הרבה ביקורות לא ארצה לרשום עליהם (ע"מ לא להרוס לכם, כאלו שירצו לצפות בסרט), אבל ארצה שתשימו לב טוב טוב מה משותף לכל הסיפורים. כי זה באמת בסוף יורגש אצלכם.

הסיפורים מעניינים, סוחפים ואפילו מרגשים. מלאים בדם והרג, בסצנות יותר לצד הרגשי (אהבה) ובסה"כ מעניינות מאד. כל סיפור מה שמעניין משפיע אחד על השני, וזה פשוט מדהים.

ועכשיו הגעתי לקטע המעניין, העבודה והתפאורה. בסרט העצמאי הזה הושקעו לא פחות מ-100 מיליון דולר! האפקטים מדהימים, מדהימים ומדהימים. עריכת מחשב מדהימה, אני לא מבין איך הסרט לא נכנס לאוסקר על העריכה שלו.

התפאורה והעיצוב היו מדהימות לא פחות, והמוזיקה הייתה טובה והכניסה אותי למצבים של לחץ.

השחקנים, מה אפשר להגיד על השחקנים. פשוט מדהים. טום הנקס הזה, תותח. הקאסט לא אכזב ונתן מופע מרהיב. טום הנקס במיוחד, איך שהוא שחק את כל הדמויות שלו בצורה מצויינת, אי אפשר לחסוך במילים כאן. האלי ברי גם כן, עם הופעה מדהימה. שתי השחקנים הללו (ועוד דיי הרבה מהקאסט) שיחקו כמה דמויות, עבודה קשה מאד.

בקיצור, אין מה לעשות, מדובר ביצירה מדהימה, אחת מהטובות שיצאו בכמה שנים האחרונות. הבימוי, הקאסט, העריכה, המוזיקה, הכל, הכל ממש יפה. עצוב לי שהוא לא נכנס לאוסקר, כי סלחו לי, האוסקר השנה היה ב-ד-י-ח-ה.

ולעורכים הנחמדים של TIMES, אני רוצה להגיד לכם שאין לכם שום עניין בסרטים ששמתם את הסרט מבין הגרועים של 2012. אני מציע לכם לבדוק טוב טוב למי אתם נותנים לבקר אצלכם סרטים.

כמובן שהסרט לא 10/10, (יותר בכיוון של 9.8/10 ;)) מכיוון שההחלפה בין סיפור לסיפור לא הייתה בסדר כלשהו, והיה די מסובך להבין את הסיפור (וזה גם כן מה שאתגר אותי), אבל בסה"כ, יצירה מדהימה, אחת ואם לא הטובה ביותר של 2012 מבחינתי.

9.8/10

<iframe src ="http://www.imdb.com/title/tt1371111/" width="95%" height="300">

Your browser does not support iframes.

</iframe>

אה, וניסיתי לצנזר כאן מלא מלא ספויילרים, זה למה גם לא ספרתי את כל ששת הסיפורים וזה למה לא ממש פרטתי על הדמויות. וכן, זאת הדעה שלי. אם מישהו לא אהב הוא גם כן יכול לשתף ואשמח עוד יותר אם הוא יוסיף סיבה. :)

Djtorlando

Djtorlando
  •  חברים רשומים
  • 160 הודעות
    • מונה תודות: 12 תודות
5
רגיל
לא יצא לי לראות אותו עדיין, הביקורות מאוד נמוכות, נראלי שאני יראה בפסח, עשית חשק :)

THEX

THEX

משתמש חסום

•  חסומים
  • 1060 הודעות
    • מונה תודות: 222 תודות
186
מעולה
סרט נחמד אבל לא מתאים לכל אחד, לדוגמא לאלה שאין להם סבלנות לאורך הזמן של הסרט ובכלל צריך לבוא עם ראש פתוח לסרט הזה

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
153
מעולה

צפה בהודעהTAM1R, ב-11.03.2013 - 17:08 PM, אמר:

סרט נחמד אבל לא מתאים לכל אחד, לדוגמא לאלה שאין להם סבלנות לאורך הזמן של הסרט ובכלל צריך לבוא עם ראש פתוח לסרט הזה
צריך לבוא עם ראש פתוח לכל סרט. לכאלו שאין סבלנות באמת שעדיף לא לראות.

Gandolph13

Gandolph13
  •  VIP
  • 7265 הודעות
    • מונה תודות: 228 תודות
146
מעולה
תודה על הפרסום

NickLess

NickLess
  •  חברים בכירים
  • 744 הודעות
    • מונה תודות: 105 תודות
82
טוב מאוד
אחי אני ממש לא מסכים איתך....
הסרט היה מסובך מידי ויותר מידי סיפורים
הרעיון יפה אבל הסרט היה צריך להיות עם 3-4 סיפורים ולא 7!

הסוף לא ממש מפתיע
לגבי אפקטים
מצטער לדעתי זה לא ממד לסרט טוב או לא

היו הרבה סרטים יותר טובים ב2012

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
153
מעולה

צפה בהודעהNickLess, ב-11.03.2013 - 17:27 PM, אמר:

אחי אני ממש לא מסכים איתך....
הסרט היה מסובך מידי ויותר מידי סיפורים
הרעיון יפה אבל הסרט היה צריך להיות עם 3-4 סיפורים ולא 7!

הסוף לא ממש מפתיע
לגבי אפקטים
מצטער לדעתי זה לא ממד לסרט טוב או לא

היו הרבה סרטים יותר טובים ב2012
ברור שהוא סרט מסובך, מדובר כאן על 6 סיפורים שונים שאחד משפיע על השני והמון רמזים ברקע שצריך להבין. זה למה אני כ"כ התאהבתי בו. אבל זה כבר נתון לוויכוח.
נכון שהסוף לא מפתיע, אבל הדרך לסוף (הלא מפתיע) הייתה מדהימה, עם המון מתח, רגש, אקשן ועלילה שעמוסה בהמון שאלות. סיפורים שמשפיעים אחד על השני ועוד. זה מדד חשוב לביקורת.
לאפקטים - גם כן מדד שנותנים לסרט. אפקטים, עריכה ומוזיקה הם מדד שחשוב לתת לסרט. תתאר לך סרט שכזה בלי אפקטים. הוא לא היה מעניין כמו הסרט עם האפקטים. (אני מדבר על ענן אטלס לצורך ההשוואה)

כן, זה ניתן לוויכוח. אבל לטעמי - מדובר בסרט הטוב ביותר של 2012 ובסרט מצויין. יש כאלו שיגידו מסובך, יותר מדיי סיפורים ומייגע - אבל בשבילי הסרט היה מדהים.

עריכה: היו הרבה יותר סרטים טובים ממנו ב2012?! מי, ומה?! 2012 הייתה השנה מבין הגרועות שהיו אי-פעם לסרטים. פשוט שנה גרועה לסרטים. הטובים והנחמדים והבודדים שהיו טובים הם ענן אטלס, ג'אנגו ללא מעצורים, עלייתו של האביר האפל, ההוביט [שנהנתי ממנו] ארגו וסקייפול. אלו היו הטובים של 2012 מבחינתי.

נערך על-ידי TheDarkKnight, 11.03.2013 - 17:45 PM.

NickLess

NickLess
  •  חברים בכירים
  • 744 הודעות
    • מונה תודות: 105 תודות
82
טוב מאוד
לטובים שכחת את חיי פי ,טד ,טואטל ריקול ( לא היה להיט אבל עדין יותר טוב מענן אטלס )

ועוד כמה שאני בטח לא זוכר

שראיתי את ענן אטלס מצאתי את עצמי מתעניין ב3 סיפורים וכל השאר היו נראים לי די באנלים....

אבל שוב , סרטים זה עניין של טעם וריח....
אז נראה מה אנשים אחרים חושבים

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
153
מעולה

צפה בהודעהNickLess, ב-11.03.2013 - 17:52 PM, אמר:

לטובים שכחת את חיי פי ,טד ,טואטל ריקול ( לא היה להיט אבל עדין יותר טוב מענן אטלס )

ועוד כמה שאני בטח לא זוכר

שראיתי את ענן אטלס מצאתי את עצמי מתעניין ב3 סיפורים וכל השאר היו נראים לי די באנלים....

אבל שוב , סרטים זה עניין של טעם וריח....
אז נראה מה אנשים אחרים חושבים
מצחיק אותי שטוטאל ריקול נכנס אפילו לרשימה שלך. אני לא מבין איך לא אהבת את 'ענן אטלס', אבל אתה צודק. זה עניין של טעם. ענן אטלס השאיר אצלי מלא שאלות, הוא פשוט הדהים אותי. עד כדי כך שאני עדיין בשוק אחריו.

adius

adius
  •  חברים רשומים
  • 123 הודעות
    • מונה תודות: 17 תודות
3
רגיל
אחלה ביקורת תודה נהנתי לקרוא אני בהחלט אוריד אותו.
לדעתי כאחד שמבין קצת בקולנוע ובעקבות הביקורת שלך יש מצב שהבמאי בכוונה יצר קצת אי הבנה בין סיפור לסיפור

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: פרסום

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים