עבור אל תוכן

UPNP למה זה טוב ומספר הבהרות

• אנא התחבר בכדי להגיב
6 תגובות לנושא זה

MarTitle

MarTitle
  •  חברים רשומים
  • 20 הודעות
    • מונה תודות: 3 תודות
3
רגיל
UPNP זאת טכנולוגיה של תקשורת בין מחשב להתקני חומרה חיצוניים שמחוברים למחשב ובאמצעותה המחשב יכול להפעיל דברים שונים בהתקן החומרה.

בהקשר של ראוטרים התמיכה ב UPNP נועדה לצורך פתיחה וסגירת פורטים באופן דינמי בראוטר ע"י בקשות שנשלחות מהמחשב, כמעט כל הראוטרים שיצאו בעשור האחרון תומכים בכך וגם רוב תוכנות ה P2P תומכות בכך אבל לא תמיד בהצלחה, UTORRENT לדוגמא עובדת טוב עם .UPNP

מה זה עושה? כל פעם שהתוכנה צריכה לפתוח פורט בראוטר נשלחת בקשה והפורט נפתח בהתאם וכאשר אין צורך בו הפורט נסגר, כמו למשל שסוגרים את תוכנת הטורנט.

למה חשוב להשתמש בUPNP ולא בפתיחת פורטים ידנית? פורט שפתחתם ידנים נשאר פתוח לתמיד ומהווה פירצת אבטחה
רצינית למחשב.

אין צורך לאפשר בראוטר ובתוכנה UPNP וגם לפתוח פורטים ידנית, זה מיותר ומסכן את המחשב. UPNP עושה לבד את כל העבודה, הוא בא להחליף את פתיחת הפורטים הידנית. ולאלה שמעדיפים פורט רנדומלי בכל הפעלת התוכנה, רק עם UPNP זה אפשרי.

SilverBaller

SilverBaller
  •  חברים רשומים
  • 213 הודעות
    • מונה תודות: 26 תודות
23
רגיל
הפניית פורטים זה לא מסוכן למחשב, בסה"כ רול שאומר לראוטר לאן בתוך הרשת להעביר את הפקטה שמגיעה בפורט מסויים
יתרון של upnp זה שהוא עושה את זה לבד על פי בקשת האפליקציה עצמה, באופן כללי לא קיים מושג פתיחת פורטים או סגירת פורטים, זה הפניית פורטים

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5533 הודעות
    • מונה תודות: 340 תודות
285
מעולה
תודה רבה לך על ההסבר המפורט! אני גם הפעלתי את זה אצלי לפני כמה זמן כדי לא לשבור יותר מדי ראש על הפורטים האלה.

sadowm

sadowm

ZSC FOR EVER

•  Owner
  • 8137 הודעות
    • מונה תודות: 693 תודות
364
מעולה
התנאי הוא שגם ההתקן השני חוץ מהראוטר ייתמוך ב UPNP

DaKiller

DaKiller
  •  חברים רשומים
  • 166 הודעות
    • מונה תודות: 54 תודות
50
טוב
אני עדיין מעדיף לעשות את זה ידנית. אולי אני סתם פרנואיד אבל אני מעדיף לדעת איזה פורטים מופנים אצלי ואיזה לא, לעומת upnp שבו כל תוכנה יכולה להפנות לי פורטים בלי שאני אדע. חוץ מזה שלא נראה לי שזה יעבוד גם עם פיירוולים על המחשב (ESET?) אז הפנייה ידנית עדיין יותר מסודרת.

MarTitle

MarTitle
  •  חברים רשומים
  • 20 הודעות
3
רגיל

צפה בהודעהsadowm, ב-24.02.2013 - 20:52 PM, אמר:

התנאי הוא שגם ההתקן השני חוץ מהראוטר ייתמוך ב UPNP
    אכן צודק, ברור שכאן ההתקן השני הוא המחשב שמריץ עליו פרוסס של UPNP ותוכנת UTORRENT לדוגמה שיודעת להשתמש בפרוסס זה.

MarTitle

MarTitle
  •  חברים רשומים
  • 20 הודעות
3
רגיל

צפה בהודעהDaKiller, ב-28.02.2013 - 23:19 PM, אמר:

אני עדיין מעדיף לעשות את זה ידנית. אולי אני סתם פרנואיד אבל אני מעדיף לדעת איזה פורטים מופנים אצלי ואיזה לא, לעומת upnp שבו כל תוכנה יכולה להפנות לי פורטים בלי שאני אדע. חוץ מזה שלא נראה לי שזה יעבוד גם עם פיירוולים על המחשב (ESET?) אז הפנייה ידנית עדיין יותר מסודרת.
  לגבי ידיעת הפורטים, דבר לא משתנה עם UPNP אתה יכול להגדיר בתוכנת הקליינט כמו UTORRENT בדיוק איזה פורטים אתה רוצה להשתמש אם אתה לא בוחר ברנדומלי, בדיוק כמו בפתיחת פורטים ידנית. הפורטים שבחרת הם אלה שיוקצו לתוכנה, כל ההבדל הוא שברגע שסגרת את התוכנה הקצאת הפורטים מתבטלת. לגבי תוכנות אחרות, אין סתם תוכנות שמשתמשות ב UPNP בדרך כלל אלו קליינטים של תוכנות פיר לפיר שאתה מגדיר לתוכנה לעבוד במוד זה וגם התקני חומרה מיוחדים שתומכים בטכנולוכיה זאת.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים