עבור אל תוכן

שאלה לגבי פרישה מכיתה י"א

• אנא התחבר בכדי להגיב
30 תגובות לנושא זה

NoBoDy

NoBoDy

Out Of Work :(

•  צוות לשעבר
  • 862 הודעות
    • מונה תודות: 148 תודות
141
מעולה
אני חושב שבאמת כדאי לי להשאר בבית ספר, כשאני חושב על זה, בסה"כ אני נהנה בבית ספר, אז אפשר להקים עסק מהצד, ולוותר על העבודה הזאתי, שבטח השכר לדעתי יהיה לא גבוהה מדי.
אני יודע שזה לא בדיוק הייטק, אבל ככה אני קורא לעסקים שקשורים למחשבים..
תודה על התשובות שלכם !

נערך על-ידי nirbe96, 24.02.2013 - 19:14 PM.

nirke97

nirke97
  •  חברים רשומים
  • 163 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
7
רגיל
לא לפרוש אחי !!
תסיים בית ספר ותעשה בגרות מלאה לפחות - ממש לא בעיה
החלק הקשה זה לקבל ממוצע בגרויות גבוהה

אתה לא ממש בתפקיד הייטקי.. ואתה לא יכול לדעת מה יקרה פתאום לחברה או שיפטרו אותך מסיבה אחת או אחרת
ואז לך תמצא מה לעשות - תהיה בלי עבודה בלי תעודת בגרות בלי 12 שנות לימוד

בקיצור אחי
תשאר בבצפר תתחיל להשקיע קצת תוציא תעודת בגרות לפחות

NoBoDy

NoBoDy

•  צוות לשעבר
  • 862 הודעות
141
מעולה

צפה בהודעהnirke97, ב-24.02.2013 - 19:14 PM, אמר:

לא לפרוש אחי !!
תסיים בית ספר ותעשה בגרות מלאה לפחות - ממש לא בעיה
החלק הקשה זה לקבל ממוצע בגרויות גבוהה

אתה לא ממש בתפקיד הייטקי.. ואתה לא יכול לדעת מה יקרה פתאום לחברה או שיפטרו אותך מסיבה אחת או אחרת
ואז לך תמצא מה לעשות - תהיה בלי עבודה בלי תעודת בגרות בלי 12 שנות לימוד

בקיצור אחי
תשאר בבצפר תתחיל להשקיע קצת תוציא תעודת בגרות לפחות
לחברה לא יקרה כלום, היא נחשבת מאוד גדולה ואיכותית כחברה לבניית אתרים, אבל כבר כמעט החלטתי שאני יישאר בבית ספר.

TheGuru

TheGuru
  •  Z-Sites
  • 309 הודעות
    • מונה תודות: 60 תודות
60
טוב
אז בוא נגיד ותפרוש מבית הספר. מה אז? תתחיל לעבוד שם ותהיה לך אחלה משכורת. על זה שיש לך טיפה קשיי קשב וריכוז, ממש לא תקבל פטור מהצבא (ובשביל הצבא כל קושי קשה שיהיה, הוא רק טיפה. אתה כבר תראה את זה.)
אתה תבלה 3 שנים בצבא... תאמין לי ששום חברה לא תחכה לך 3 שנים. הצבא לא נותן לכל חייל אישור עבודה. אתה באמת חושב שאלפיים-שלושת אלפים ש"ח זו משכורת גבוהה? תואר ראשון בהיי טק יכול להכניס לך 8,000 בקלות. אף מקום לא ירצה להעסיק אותך בצורה רצינית אם אין לך מינימום תעודת בגרות. תעשה עכשיו את הבגרויות שאתה יכול ותוכל להשלים חלק גם בזמן הצבא (ולזה הצבא כן נותן זמן). תקשיב למישהו שמבוגר מרוב הפורום פה ויש לו טיפ טיפה נסיון בתחום הנקרא "החיים אחרי השחרור". אם אתה פורש עכשיו מבית הספר, אתה לא "אולי" דופק לעצמך את החיים. אתה דופק לעצמך את החיים ובחזק. תשקיע טיפה בלימודים. אני לא אומר שעכשיו תוציא 95 בכל בגרות ובכל מקצוע תעשה 5 יח"ל, אבל תן טיפה השקעה. שים את המחשב והאקס בוקס טיפה בצד. תלמד טיפה. תסיים עם בגרות חלקית לפחות. כיום אפילו להיות נציג שירות בהוט או בכל מקצוע הכי דפוק שיש, דורשים מינימום תעודת בגרות, כדי לראות שאין עסק עם מישהו שהוא פשוט טמבל מוחלט. אגב, ככה יסתכלו עליך בעתיד בכל מקום עבודה. אני לא בא להעליב אותך, אני פשוט מספר לך את המציאות הקיימת היום בשוק. בלי תעודת בגרות, יתייחסו אליך כאל אפס ושום מקום לא ייקח אותך.

NoBoDy

NoBoDy

•  צוות לשעבר
  • 862 הודעות
141
מעולה

צפה בהודעהTheGuru, ב-24.02.2013 - 19:18 PM, אמר:

אז בוא נגיד ותפרוש מבית הספר. מה אז? תתחיל לעבוד שם ותהיה לך אחלה משכורת. על זה שיש לך טיפה קשיי קשב וריכוז, ממש לא תקבל פטור מהצבא (ובשביל הצבא כל קושי קשה שיהיה, הוא רק טיפה. אתה כבר תראה את זה.)
אתה תבלה 3 שנים בצבא... תאמין לי ששום חברה לא תחכה לך 3 שנים. הצבא לא נותן לכל חייל אישור עבודה. אתה באמת חושב שאלפיים-שלושת אלפים ש"ח זו משכורת גבוהה? תואר ראשון בהיי טק יכול להכניס לך 8,000 בקלות. אף מקום לא ירצה להעסיק אותך בצורה רצינית אם אין לך מינימום תעודת בגרות. תעשה עכשיו את הבגרויות שאתה יכול ותוכל להשלים חלק גם בזמן הצבא (ולזה הצבא כן נותן זמן). תקשיב למישהו שמבוגר מרוב הפורום פה ויש לו טיפ טיפה נסיון בתחום הנקרא "החיים אחרי השחרור". אם אתה פורש עכשיו מבית הספר, אתה לא "אולי" דופק לעצמך את החיים. אתה דופק לעצמך את החיים ובחזק. תשקיע טיפה בלימודים. אני לא אומר שעכשיו תוציא 95 בכל בגרות ובכל מקצוע תעשה 5 יח"ל, אבל תן טיפה השקעה. שים את המחשב והאקס בוקס טיפה בצד. תלמד טיפה. תסיים עם בגרות חלקית לפחות. כיום אפילו להיות נציג שירות בהוט או בכל מקצוע הכי דפוק שיש, דורשים מינימום תעודת בגרות, כדי לראות שאין עסק עם מישהו שהוא פשוט טמבל מוחלט. אגב, ככה יסתכלו עליך בעתיד בכל מקום עבודה. אני לא בא להעליב אותך, אני פשוט מספר לך את המציאות הקיימת היום בשוק. בלי תעודת בגרות, יתייחסו אליך כאל אפס ושום מקום לא ייקח אותך.
משכנע :)
וויתרתי על הרעיון הזה, דיברתי עם ההורים שלי וירדנו מזה, באמת כדאי להשקיע כמה שאני יכול, אם התחלתי, אני אסיים.
מה גם שהוא לא רוצה להעסיק בצורה לא חוקית, ו 12 שנות לימוד זה חובה, ככה שהסיכויים שאני לא יתקבל גבוהים מאוד.

CompileR

CompileR
  •  חברים בכירים
  • 94 הודעות
    • מונה תודות: 27 תודות
26
רגיל
אל תעשה את זה, תסיים לפחות ב-12 שנות לימוד ותשאף לבגרות מלאה.
זה ממש לא שווה את זה לדעתי...

THEX

THEX

משתמש חסום

•  חסומים
  • 1060 הודעות
    • מונה תודות: 222 תודות
186
מעולה
תחשוב על העתיד, תמיד תחשוב על זה...

מה יהיה בגיל 30? 40? וכו'? אתה באמת חושב שזה יספק אותך בשביל לבנות בית טוב ולחיות עם ילדים בכיף ושתהיה לך אישה טובה? תעשה טובה לעצמך ותסיים את השנה וחצי הזאת שנשארה לך.... אתה לא יודע איזה דבר טיפשי זה יהיה אם תפרוש כבר עכשיו....

אני מכיר מישהו שעף מהבית ספר בכיתה י"ב ומה נשאר לו? חצי שנה ללמוד בסך הכל וזה פשוט דפק לו הכל. הוא החליט לקחת את עצמו בידיים וללמוד ולעשות תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותוך כדי הוא עובד בשתי עבודות נוספות מסביב השעון בשביל לממן את הכסף ללימודים או סיגריות יציאות וכו'.... תחשוב שבנוסף לכל זה הוא לומד מהשעות הקטנות של הלילה עד הבוקר ויוצא לעבודה ובוא נגיד ככה שהוא בקושי ישן, אז בקיצור תחשוב שוב

ותאמין לי שאם היה לו בגרות מלאה אז לא היה לו את כל הלחץ המטורף הזה וגם לפחות הוא היה יכול ללמוד בצורה יותר נוחה ולעשות תואר בצורה יותר נורמאלית מאשר עכשיו....

נערך על-ידי TAM1R, 25.02.2013 - 18:49 PM.

GrandTrand

GrandTrand
  •  חברים רשומים
  • 71 הודעות
    • מונה תודות: 15 תודות
8
רגיל
אם אתה לא מצליח ללמוד כראוי ויש לך בעיות, זה לא אומר שאתה צריך לפרוש מהלימודים תנסה בגרויות לא תצליח תנסה בצבא להשלים
אבל 12 שנות לימוד לא תצליח לעשות בצבא

קח סיפור לחיים, אני עושה עכשיו עתודה יג'-יד' אכן אני עדיין משלים בגרויות אבל את הרוב סיימתי רק כאלו שהיו בכיתה י' שבאותו זמן לא למדתי
אבל לפני שבועיים היה לי לשון א', ומישהי בת 26-27 באה לאותה בגרות שאני עשיתי בסוף הבגרות עצרתי אותה שאלתי אותה למה היא עושה אותה בגיל כזה לא חראם על הזמן שהיא מבזבזת, היא אמרה לי ש12 שנות לימוד אין לה, וגם בגרות אין לה אפילו לא אחת, יש לה 9 שנות לימוד והיא פרסה את הבגרויות לשלוש שנים ככה שבסוף היא תגיע לגיל 30 בערך ורק אז תהיה לה בגרות מנימאלית + 12 שנות לימוד.

דרך אגב זה סיפור אמיתי

Chopper

Chopper
  •  חברים בכירים
  • 648 הודעות
    • מונה תודות: 56 תודות
53
טוב

צפה בהודעהGrandTrand, ב-25.02.2013 - 22:02 PM, אמר:

אם אתה לא מצליח ללמוד כראוי ויש לך בעיות, זה לא אומר שאתה צריך לפרוש מהלימודים תנסה בגרויות לא תצליח תנסה בצבא להשלים
אבל 12 שנות לימוד לא תצליח לעשות בצבא

קח סיפור לחיים, אני עושה עכשיו עתודה יג'-יד' אכן אני עדיין משלים בגרויות אבל את הרוב סיימתי רק כאלו שהיו בכיתה י' שבאותו זמן לא למדתי
אבל לפני שבועיים היה לי לשון א', ומישהי בת 26-27 באה לאותה בגרות שאני עשיתי בסוף הבגרות עצרתי אותה שאלתי אותה למה היא עושה אותה בגיל כזה לא חראם על הזמן שהיא מבזבזת, היא אמרה לי ש12 שנות לימוד אין לה, וגם בגרות אין לה אפילו לא אחת, יש לה 9 שנות לימוד והיא פרסה את הבגרויות לשלוש שנים ככה שבסוף היא תגיע לגיל 30 בערך ורק אז תהיה לה בגרות מנימאלית + 12 שנות לימוד.

דרך אגב זה סיפור אמיתי
וואי זה עצוב אחי.

Yaron

Yaron
  •  חברים רשומים
  • 95 הודעות
    • מונה תודות: 9 תודות
9
רגיל
כולם אומרים לך את אותו דבר...
ואני אחדד ואוסיף
לא לעשות את הטעות הזאת
פשוט לא .
בהצלחה.

NoBoDy

NoBoDy

•  צוות לשעבר
  • 862 הודעות
141
מעולה
איך נזכרתם פתאום בנושא הזה, אמרתי שאני ממשיך בבית ספר, מצאתי בערך אותה עבודה מהבית, רק בלי משרד.
אבקש לנעול את הנושא הזה.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים