עבור אל תוכן

ניהול מעלים בטראקרים ישראלים

• אנא התחבר בכדי להגיב
6 תגובות לנושא זה

Taipan

Taipan
  •  חברים רשומים
  • 106 הודעות
    • מונה תודות: 4 תודות
4
רגיל
שמתי לב שכל הטראקרים הישראלים מנהלים את המעלים שלהם,
ולא מאפשרים העלאת טורנטים חופשית של החברים בטראקר בכפוף לניסיון\ידע מינימליים בשיתוף\טורנטים.
רוב הטראקרים בחו"ל שאני מכיר מאפשרים זאת.

מדוע בארץ זה שונה? ממה חוששים כשלא מאפשרים לכולם להעלות לטראקר?
אני מבקש ממי שעונה על השאלות הללו שיסביר גם מדוע בחו"ל זה שונה.

תודה.

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5523 הודעות
    • מונה תודות: 340 תודות
285
מעולה
דעה שלי.
בטראקרים מחו"ל יש יותר כוח אדם בדרך כלל לפקח אחרי קבצים חדשים של יוזרים שהם לא בדרגת אפלודר.
לצורך הדוגמא, ב-BTN אם תעלה פרק או סדרה שלמה שלא לפי החוקים שלהם, גם אם השם לא נכון, הם ימחקו את התוכן (מניסיון).
תחשוב עכשיו DR יתנו למשתמשים להעלות קבצים משלהם, ופתאום אנשים יתחילו להעלות תכנים בניגוד לחוקים זה יצור בלאגן שלם
בכל האתר שלהם, שלא לדבר על זה שאני בטוח שאין מספיק כוח אדם כדי לפקח על כל טורנט וטורנט חדש שיועלה.
בנוסף גם החשש לדעתי זה שמשתמשים רגילים יעלו קבצים נגועים בכל מיני וירוסים, או אפילו יעלו וירוסים בזדון (הכרתי כמה אנשים כאלו)
שמכילים כל מיני כלים שאוספים וגונבים סיסמאות מאנשים.
אז עדיף בסופו של דבר להשאיר את גישת ההעלאה לאנשים שנבדקו ושסומכים עליהם.

Taipan

Taipan
  •  חברים רשומים
  • 106 הודעות
4
רגיל
אולי בטראקרים בחו"ל יש יותר אנשי צוות, אך כנראה גם הרבה יותר חברים (לא בדקתי - זו רק השערה שלי).
לא נראה לי שהם עוקבים אחרי התוכן המועלה, אלא סומכים שאם יש בעייה כלשהי היא תצוף מהר בזכות דיווח של אחרים באותה קהילה.

עם זאת, כדי לפתור בעייה כזו ניתן להגביל חברים חדשים בקהילה (באמצעות כללים, לא באמצעות חסימה באתר) להעלות טורנט אחד בשבוע במשך חודש-חודשיים,
אני מטיל בספק שיהיו הרבה אנשים שמעלים וירוסים שיהיו מוכנים להשקיע כה הרבה זמן כדי לקבל אישור.

מה עוד שבטח לגבי תוכן שהוא וידאו, שהוא הרוב המכריע של הטורנטים, קשה\לא ניתן לשלב וירוסים בתוך קבצי הוידאו עצמם,
וקבצים מסוג אחר צריך להזהיר אנשים שלא להפעיל.

כמו כן אפשר להצמיד לכל חבר חדש חבר אחר (לא איש הנהלה) שתפקידו יהיה לבדוק את הטורנטים של החבר החדש בחודש\חודשיים הראשונים שלו באתר, עם\בלי ידיעתו.

DDD

DDD
  •  חברים בכירים
  • 1425 הודעות
    • מונה תודות: 125 תודות
129
מעולה
אחרי מה שאומגה אמר בהחלט אין מה להוסיף :)
הרבה סיבות יש למה לא מרשים , במיוחד מהירות העלאה נמוכה וחוסר ידע וגם הקטע עם התרגום!

Taipan

Taipan
  •  חברים רשומים
  • 106 הודעות
4
רגיל
אומגה - תודה על התשובה המפורטת, כמו גם לשאר המגיבים.
אני יכול להבין מדוע מנהלים את המעלים.
הבעייה בכך היא שזה מוריד מערכה של הקהילה, כשלא כולם יכולים לתרום תכנים מקוריים אלא רק לשתף, ולא כולם שווי זכויות וחובות,
כי לא כל אחד יכול או רוצה להתחייב למינימום העלאות קבועות כפי שמחויבים בהם מעלים.

TheGuru

TheGuru
  •  Z-Sites
  • 309 הודעות
    • מונה תודות: 60 תודות
60
טוב

צפה בהודעהTaipan, ב-16.02.2013 - 19:07 PM, אמר:

אומגה - תודה על התשובה המפורטת, כמו גם לשאר המגיבים.
אני יכול להבין מדוע מנהלים את המעלים.
הבעייה בכך היא שזה מוריד מערכה של הקהילה, כשלא כולם יכולים לתרום תכנים מקוריים אלא רק לשתף, ולא כולם שווי זכויות וחובות,
כי לא כל אחד יכול או רוצה להתחייב למינימום העלאות קבועות כפי שמחויבים בהם מעלים.
בדיוק להיפך. כאשר בקהילה שלך לא כל אחד יכול להעלות טורנט, אתה יודע שכאשר אתה מוריד טורנט, הוא איכותי. יצא לי להתסכל די הרבה על filesriver כאשר הוא היה באוויר וראיתי פשוט טורנטים מתחת לכל ביקורת. היו טורנטים עם סיקור גרוע, טורנטים ללא מעלים, טורנטים תקולים, טורנטים ברזולוציה גרועה, טורנטים של שחרורים לא ידועים ולא בדוקים.
לצורך הדוגמה: נגיד אתה עכשיו רוצה להוריד משחק מהאינטרנט. אתה עושה חיפוש בטראקר מסויים ומוצא שתי פריצות למשחק. האחת היא של Skidrow והשני של RoBiKoViNCHaN. איזה טורנט אתה תעדיף להוריד? אני חושב שאני די בטוח שתגיד Skidrow. למה? כי סקידרו זה איכות. אתה יודע שאם אתה מוריד את המשחק שלו, לא תהיה לך בעיה. יכול להיות שגם השני יעבוד לך טוב, אבל אתה לא תיקח את הסיכון. למה סתם לבזבז באפר טוב לגמרי על פורץ לא מוכר ושיש סיכוי יותר גבוה שהוא לא יעבוד? כאשר מישהו מתקבל להיות מעלה בטראקר ישראלי, הוא עובר הדרכה מאוד קצרה והוא מבין מה עדיף לו להעלות.
עוד סיבה לכך היא שהקהילה הישראלית קטנה משמעותית ביחס לקהילה הבין לאומית. ל-HD-Torrents יש 32 אלף משתמשים. לשום טראקר בארץ אין כזאת כמות משתמשים. כמות משתמשים כזאת גורמת למצב שבו גם טורנט "לא-סצינה" יזכה ליחסית הרבה מורידים ומעלים, ובכך גם מהירות הורדה גבוהה. בטראקר ישראלי, רוב ההורדה שלך מתבצעת מתוך סידבוקסים שאנשים קנו, כי פשוט אין מהירויות ביתיות שיוכלו לספק לך הורדה נורמלית (אני שם כרגע בצד את הפיילוט של חברת החשמל). כיום אתה יכול להוריד על מהירות מקסימלית של 400 קילובייט לשניה מכל משתמש. כדי שמישהו ינצל את כל רוחב הפס שלו כשיש לו 100 מגה, הוא צריך להוריד מ32 משתמשים ביתיים, וזו בהנחה שאצל כולם: א. יש להם מהירות העלאה של 3 מגהביט. ב. לכולם רק הטורנט הזה נמצא בשיתוף. ג. אין להם שימוש באינטרנט כלל כרגע. זה פשוט לא יקרה. בגלל המצב הזה, כל טראקר ישראלי יעדיף שיהיה לו צוות מיוחד בשביל זה. כך אתה, המשתמש הביתי הממוצע, לא תצטרך להתלבט בין עשרות שחרורים של אותו הסרט ותוכל ישר למצוא את הסרט שאתה רוצה, באיכות שאתה רוצה, ולא תצטרך לדאוג שיהיו עוד עשרות טורנטים שונים ושהסיכוי שיעלו ממך משהו יהיה שואף לאפס.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים