עבור אל תוכן

שטייניץ אישר את מיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל

• אנא התחבר בכדי להגיב
17 תגובות לנושא זה

xOMajorClubberOx

xOMajorClubberOx
  •  חברים רשומים
  • 78 הודעות
    • מונה תודות: 2 תודות
4
רגיל
אז מה אתם אומרים ?
אפשר להגיד שלום לעולם הסידבוקסים
ולחכות לסוף שנה לתשתית אינטרנט של חברת חשמל

הגיע זמן באמת

ציטוט

הערכות: חברת החשמל תוכל לשווק אינטרנט במהירות שטרם נראתה בישראל עד סוף השנה ■ המשקיעים במיזם הסיבים האופטיים: נבנה את הרשת המתקדמת בעולם ■ שטייניץ: "מנוע צמיחה חשוב שיתרום לחיזוקה של הכלכלה"

המשך

שר האוצר יובל שטייניץ חתם היום על היתר המאשר לחברת חשמל לעסוק בפעילות תקשורת. ההיתר, שייכנס לתוקף לאחר חתימתו של שר האנרגיה והמים, מהווה את השלב האחרון בהיערכות הממשלתית להקמת תשתית כלל ארצית של סיבים אופטיים באיכות ובזמינות חסרות תקדים.

ביום חמישי האחרון הופיעה קבוצת המשקיעים במיזם הסיבים האופטיים בפני ועדת המכרזים והציגה את התוכניות שלה לפריסת הרשת. המשקיעים הבטיחו לחברי הוועדה כי בכוונתם להקים רשת סיבים אופטית מהמתקדמות העולם.

רשת זו תוכל לספק שירותי אינטרנט במהירות שטרם נראתה בישראל של כ-1 ג'יגה-ביט, והיא תוקם על ידי חברה פרטית, במימון המוערך בכ-5 מיליארד שקל, בשיתוף עם חברת חשמל ושימוש בתשתיותיה. לפי הערכות בשוק, חברת החשמל תוכל לשווק את האינטרנט במהירות של 1 ג'יגה עד סוף השנה.

במכרז למשקיע פרטי שעורכת חברת חשמל ביחד עם משרד האוצר במהלך השנה האחרונה, הוגשה הצעה על ידי חברת ויה אירופה השבדית, בשיתוף עם חברות ציוד תקשורת נוספות מישראל ומחו"ל. מנכ"ל חברת "ויה אירופה" הגיע לאחרונה לישראל וקיים דיונים בנושא עם חברת החשמל ומשרד האוצר. פריסת הרשת צפויה להתחיל לקראת סוף שנת 2013, עם השלמת היערכות משרדי הממשלה והשלמת ההליך המכרזי.

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ "מדובר באבן דרך משמעותית בתהליך להקמתה של תשתית אינטרנט מהיר מהמתקדמות בעולם בישראל. מדובר במנוע צמיחה חשוב שיתרום לחיזוקה של הכלכלה הישראלית".

מקור

http://www.globes.co...omLeftWallaTech

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
    • מונה תודות: 218 תודות
142
מעולה
תודה על הפרסום.
ללא ספק דבר מטורף שישנה את השיתוף בארץ

DocWorld

DocWorld
  •  חברים בכירים
  • 372 הודעות
    • מונה תודות: 54 תודות
46
בינוני
תגידו זה קיים בעולם? ז"א אנחנו מיישרים קו עם העולם או שזה חדש אצלנו? אם זה חדש אז מדוע קיימים סידבוקסים בחו"ל וזה דיי אפשרי לשתף שם למרות המהירות הנמוכה?

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
    • מונה תודות: 186 תודות
153
מעולה
דבר מטורף, יעלה מלא מלא מלא מלא מלא מלא מלא כסף.

Google

Google
  •  חברים בכירים
  • 1514 הודעות
    • מונה תודות: 163 תודות
117
מעולה
השאלה מה תהיה מהירות ההעלאה.

sadowm

sadowm

ZSC FOR EVER

•  Owner
  • 8137 הודעות
    • מונה תודות: 693 תודות
364
מעולה
לא מספיק שאנחנו משלמים חשמל בטירוף, עכשיו גם יקרעו אותנו בתשתית

WhiteRev

WhiteRev
  •  VIP
  • 970 הודעות
    • מונה תודות: 283 תודות
214
מעולה
החבילות של הגיגה יהיו יקרות ובדוגרי גם לא מיועדות לשימוש ביתי
גם חבילה סימטרית של 50 מגה תספק 90 אחוז ממשתמשי השיתוף בארץ והחבילות האלה יהיו אולי אולי ברות רכישה.

Tears of Steel

Tears of Steel

F.L.S

•  צוות לשעבר
  • 2315 הודעות
    • מונה תודות: 440 תודות
324
מעולה

צפה בהודעהWhiteRev, ב-27.01.2013 - 20:19 PM, אמר:

החבילות של הגיגה יהיו יקרות ובדוגרי גם לא מיועדות לשימוש ביתי
גם חבילה סימטרית של 50 מגה תספק 90 אחוז ממשתמשי השיתוף בארץ והחבילות האלה יהיו אולי אולי ברות רכישה.
אם המחיר יהיה שפוי.
אף אחד לא יצטרך סידבוקס ואז מחיר החבילה יצדיק את העלויות שלו.

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5526 הודעות
    • מונה תודות: 340 תודות
285
מעולה
וואלה אם אוכל לקבל איזה 30/30 סימטרי מהם זה יהיה בן זונה! :)
אני לא צריך 100 מגה ביט ובטח שלא ג'יגה ביט, חבל על הכסף ומיותר.. במילא אני מוריד מהר כל מה שאני צריך. :)

בכל אופן, באמת מיזם מכובד ומוערך, סוף סוף ניישר קו עם המדינות העשירות בעולם.
שגם שם זה לא קיים לכל תושב ותושב, באירופה יש הרבה מדינות שעדיין לא מספקות 100 מגה ביט (למרות שהרבה כבר כן התחילו).

DDD

DDD
  •  חברים בכירים
  • 1425 הודעות
    • מונה תודות: 125 תודות
129
מעולה
הכל חארטה תאמינו לי , הדבר הטוב היחיד שיצא מזה זו התחרות בין בזק הוט וחברת החשמל..
זה אומר אולי ישכילו לעלות את מהירות העלאה סוף סוף בארץ.
תאכלס גם 10 או 20 מביט ( היום יש בבזק 3 מביט ) יספק אותי בכייף :)

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
    • מונה תודות: 218 תודות
142
מעולה
תגיד אתם חושבים שאם יעשו שירותים כאלה יעשו אותם לא אפשריים לקנייה? מן הסתם שיעשו את זה בר קנייה וזה יוריד את העליות. הורדת העליות זה אפילו הבשורה האמיתית במהלך הזה.
אולי המהירות 1 גיגה תהיה מאוד יקרה, אבל מהריות סמטריות מתחת בסביבות ה100 מגה יהיו אפשריות לקניה במחיר סביר.

xOMajorClubberOx

xOMajorClubberOx
  •  חברים רשומים
  • 78 הודעות
    • מונה תודות: 2 תודות
4
רגיל
אני לא חושב שהמחירים אהיו גבוהים
כי חברת חשמל ובעלי השקעה בתור התחלה
ירצו לגרוף כמה שיותר לקוחות מבזק והוט
לכן רוב הסיכויים המחירים אהיו בהתאם לצרכן ממוצע

לצורך השוואה 1Gbps סימטרי באירופה המחיר נע בין 450-500 שח
לאומת זאת כרגע בארץ מהירות כזאת בתשתית של מטרו של בזק
עולה לפחות 5 ספרות לא כולל עלות התקנה והמע''מ

ככה שאני מניח שמהירויות של מתחת ל 1Gbps אהיו שווים לכל כיס
שלא נדבר שבזק והוט יורידו את המכנסיים ויעמדו על 4 לכל לקוח רק שישאר
אצלהם ולא יעבור לחברת חשמל

נערך על-ידי xOMajorClubberOx, 27.01.2013 - 21:01 PM.

Shadow

Shadow
  •  צוות לשעבר
  • 582 הודעות
    • מונה תודות: 109 תודות
89
טוב מאוד
מדברים על זה שנים יפה שנזכרו.

CompileR

CompileR
  •  חברים בכירים
  • 94 הודעות
    • מונה תודות: 27 תודות
26
רגיל
מיזם יפה, השאלה היא מתי הם יסיימו לפרוס את כל המערכת, ואיפה הם יתחילו לפרוס. (כי אם בת"א - ירושלים / ערים מרכזיות אחרות, הפריפריה וערים אחרות יידפקו וייאלצו לחכות בתור)
ד"א לפי דעתי הבעיה כיום היא לא במהירות התעבורה באינטרנט אלא בנפח האחסון שיש בשרתים ולמשתמשים ביתיים (או לכל מי שמשתמש באינטרנט). כי האינטרנט מתפתח במהירות, ועולם האחסון נשאר הרחק מאחור.
עוד מעט נגיע למצב שלא יהיה פשוט מספיק מקום לאחסון בעולם... כמובן שיש מיזמים מעניינים שבאים לפתור את הבעיה הזו, כדוגמת החוקרים שמנסים לרתום את ה-DNA לשימוש כזה:
http://hwzone.co.il/tech/news/140638

NickF

NickF

Master

•  Owner
  • 3546 הודעות
    • מונה תודות: 72 תודות
139
מעולה
חבר'ה תהיו קצת חיוביים ואופטימיים :)
שיהיה בשעה טובה זה העיקר.

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5526 הודעות
    • מונה תודות: 340 תודות
285
מעולה

צפה בהודעהCompileR, ב-29.01.2013 - 22:31 PM, אמר:

מיזם יפה, השאלה היא מתי הם יסיימו לפרוס את כל המערכת, ואיפה הם יתחילו לפרוס. (כי אם בת"א - ירושלים / ערים מרכזיות אחרות, הפריפריה וערים אחרות יידפקו וייאלצו לחכות בתור)
ד"א לפי דעתי הבעיה כיום היא לא במהירות התעבורה באינטרנט אלא בנפח האחסון שיש בשרתים ולמשתמשים ביתיים (או לכל מי שמשתמש באינטרנט). כי האינטרנט מתפתח במהירות, ועולם האחסון נשאר הרחק מאחור.
עוד מעט נגיע למצב שלא יהיה פשוט מספיק מקום לאחסון בעולם... כמובן שיש מיזמים מעניינים שבאים לפתור את הבעיה הזו, כדוגמת החוקרים שמנסים לרתום את ה-DNA לשימוש כזה:
http://hwzone.co.il/tech/news/140638

דווקא כשבזק לדוגמא פרסה את תשתית ה-NGN שלה הם התחילו בכל מיני ערים קטנות ובכל מיני חורים נידחים,
עד שהגיע לי NGN לת"א לקח זמן...

CompileR

CompileR
  •  חברים בכירים
  • 94 הודעות
    • מונה תודות: 27 תודות
26
רגיל

צפה בהודעהNeoTrix, ב-30.01.2013 - 21:00 PM, אמר:

דווקא כשבזק לדוגמא פרסה את תשתית ה-NGN שלה הם התחילו בכל מיני ערים קטנות ובכל מיני חורים נידחים,
עד שהגיע לי NGN לת"א לקח זמן...
לניסיון. למשל יש איזה קיבוץ בצפון שכרגע אני לא זוכר את השם שלו ששם התחילו עם המיזם של הסיבים האופטיים של חברת החשמל.
אבל בד"כ אחרי כל הניסיונות האלה, עוברים לערים הגדולות ומשם לפריפריה.

נערך על-ידי CompileR, 30.01.2013 - 21:44 PM.

abl155

abl155
  •  חברים רשומים
  • 3 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
התחילו עם קרית שמונה..
האינטרנט במהירות הגבוהה מיועד בעיקר למוסדות ולעסקים הם הסובלים העיקריים מהעדר תשתית נורמלית.
הסיבה היחידה שאין אינטרנט במהירות כזאת מבזק והוט זה כדי שהם יוכלו להמשיך לאנוס את העסקים
(זה לא שאין כזה כיום פשוט זה עולה הון..)
היתרון הגדול זה שאפשר לספק גם טלויזיה ושרותי תוכן על גבי התשתית של הסיבים ולא רק אינטרנט.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים