עבור אל תוכן

העברת קבצים ממחשב למחשב

• אנא התחבר בכדי להגיב
10 תגובות לנושא זה

LiorNaftali

LiorNaftali
  •  חברים רשומים
  • 893 הודעות
    • מונה תודות: 24 תודות
16
רגיל
שלום ושבת שלום לכולם!
קיבלתי אתמול מחשב חדש ואני רוצה להעביר משחקים וסרטים מהמחשב הישן לחדש..
הם שוקלים ביחד 250 ג'יגה בערך..
השאלה שלי היא אם יש דרך יותר מהירה וקלה להעביר את הקבצים ממחשב חדש לישן..(מעדיף בלי דיסק און קי לא שיהיה מקום אבל..)
תודה רבה לעוזרים!

Lady.R

Lady.R
  •  חברים בכירים
  • 440 הודעות
    • מונה תודות: 68 תודות
62
טוב
אפשרות 1: לחבר את המחשב ברשת דרך הנתב או באמצעות כבל מוצלב-נדרש ידע בהגדרת מחשבים ברשת.
אפשרות 2: לפרק את הדיסק קשיח מהמחשב הישן ולחבר אותו כדיסק שני במחשב החדש-נדרש ידע.
אפשרות 3: לפרק את הדיסק קשיח מהמחשב הישן ולחבר אותו באמצעות מתאם SATA/IDE לUSB ולחבר אותו לUSB של המחשב החדש.

אם יש לך ידע בסיסי במחשבים נראה לי שלא תהייה בעיה, אם לא תבקש ממשהו שיודע איך עושים את זה.

בהצלחה.

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5524 הודעות
    • מונה תודות: 340 תודות
285
מעולה

צפה בהודעהLady.R, ב-29.12.2012 - 11:32 AM, אמר:

אפשרות 1: לחבר את המחשב ברשת דרך הנתב או באמצעות כבל מוצלב-נדרש ידע בהגדרת מחשבים ברשת.
אפשרות 2: לפרק את הדיסק קשיח מהמחשב הישן ולחבר אותו כדיסק שני במחשב החדש-נדרש ידע.
אפשרות 3: לפרק את הדיסק קשיח מהמחשב הישן ולחבר אותו באמצעות מתאם SATA/IDE לUSB ולחבר אותו לUSB של המחשב החדש.

אם יש לך ידע בסיסי במחשבים נראה לי שלא תהייה בעיה, אם לא תבקש ממשהו שיודע איך עושים את זה.

בהצלחה.

לא צריך כבל רשת מוצלב :)
כי:
א'. הוא לא מחבר את הכל רשת ממחשב אחד לשני. אלא דרך לנתב, בגלל שאלו 2 סוגים שונים של ציודים יש צורך להשתמש בכבל רשת ישיר.
ב'. בימינו כל כרטיס רשת יודע להצליב לבד, אז לא צריך בכלל כבל רשת מוצלב.

וגם אם הוא רוצה לחבר כבל רשת ממחשב אחד למחשב שני, אז סעיף ב' חל עליהם חח.

בכל מקרה, לדעתי זה הפיתרון הכי טוב.
אם אתה יכול, ויש לך כבל רשת נוסף איפשהו בבית שקיבלת אותי עם נתב איזשהו.. פשוט קח את המחשב וחבר אותו לנתב (וזה במידה ובנתב שלך יש יותר מחיבור רשת אחד).
אחרי זה מה שאתה צריך לעשות, זה לשתף את התיקיה של הסרטים שלך במחשב הישן, והנתון הנוסף שאתה צריך לדעת זה שם מחשב שלו (קליק ימני על המחשב שלי -> מאפיינים,
שם תראה בשדה Computer Name את השם מחשב).
אחרי זה לך למחשב החדש, אחרי שחיברת אותו באמצעות כבל רשת לנתב, וכנס ל Start -> Run
תרשום שם ככה:
\\computer-name
במקום ה computer-name תרשום את השם מחשב של המחשב הישן.
ואז אם הכל בסדר, הוא יקפיץ לך חלון של שם משתמש וסיסמא. תקיש אותה, זה הפרטים של האדמין במחשב הישן.
אם הכל הלך כשורה, אתה תראה את התיקיה של הסרטים ששיתפת, פשוט כנס אליה ותעביר הכל לחדש.
קח בחשבון שמהירות ההעברה תהיה 10MB/s. אז יקח זמן כמובן :)

LiorNaftali

LiorNaftali
  •  חברים רשומים
  • 893 הודעות
    • מונה תודות: 24 תודות
16
רגיל
תודה אני ינסה את זה..

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
    • מונה תודות: 186 תודות
153
מעולה
או מה שסלביק אמר, או dropbox. אבל תתחשב בזה שבטח תצטרך להעביר אחד אחד, כי הם נותנים רק 5GB בחינם ולחבילה אחרת צריך לשלם.

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5524 הודעות
285
מעולה

צפה בהודעהTheDarkKnight, ב-29.12.2012 - 12:20 PM, אמר:

או מה שסלביק אמר, או dropbox. אבל תתחשב בזה שבטח תצטרך להעביר אחד אחד, כי הם נותנים רק 5GB בחינם ולחבילה אחרת צריך לשלם.

חחחח. יקח לו שנים לעשות את זה...
תתחשב בעצם העובדה שלהעלות את כל התכנים ל Dropbox מתבסס על המהירות העלאה שלו בבית, נגיד הוא מעלה על 100-200 קב"ש, יקח לו שנים להעלות.

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
    • מונה תודות: 186 תודות
153
מעולה

צפה בהודעהNeoTrix, ב-29.12.2012 - 12:24 PM, אמר:

חחחח. יקח לו שנים לעשות את זה...
תתחשב בעצם העובדה שלהעלות את כל התכנים ל Dropbox מתבסס על המהירות העלאה שלו בבית, נגיד הוא מעלה על 100-200 קב"ש, יקח לו שנים להעלות.
חחח זה נכון, אבל אם הוא לא יצליח את כל מה שהצעתם, או שיתחשק לו בדרך הזאת - פרסמתי שידע. ;)

Lady.R

Lady.R
  •  חברים בכירים
  • 440 הודעות
    • מונה תודות: 68 תודות
62
טוב

צפה בהודעהNeoTrix, ב-29.12.2012 - 12:16 PM, אמר:

לא צריך כבל רשת מוצלב :)
כי:
א'. הוא לא מחבר את הכל רשת ממחשב אחד לשני. אלא דרך לנתב, בגלל שאלו 2 סוגים שונים של ציודים יש צורך להשתמש בכבל רשת ישיר.
ב'. בימינו כל כרטיס רשת יודע להצליב לבד, אז לא צריך בכלל כבל רשת מוצלב.

וגם אם הוא רוצה לחבר כבל רשת ממחשב אחד למחשב שני, אז סעיף ב' חל עליהם חח.

בכל מקרה, לדעתי זה הפיתרון הכי טוב.
אם אתה יכול, ויש לך כבל רשת נוסף איפשהו בבית שקיבלת אותי עם נתב איזשהו.. פשוט קח את המחשב וחבר אותו לנתב (וזה במידה ובנתב שלך יש יותר מחיבור רשת אחד).
אחרי זה מה שאתה צריך לעשות, זה לשתף את התיקיה של הסרטים שלך במחשב הישן, והנתון הנוסף שאתה צריך לדעת זה שם מחשב שלו (קליק ימני על המחשב שלי -> מאפיינים,
שם תראה בשדה Computer Name את השם מחשב).
אחרי זה לך למחשב החדש, אחרי שחיברת אותו באמצעות כבל רשת לנתב, וכנס ל Start -> Run
תרשום שם ככה:
\\computer-name
במקום ה computer-name תרשום את השם מחשב של המחשב הישן.
ואז אם הכל בסדר, הוא יקפיץ לך חלון של שם משתמש וסיסמא. תקיש אותה, זה הפרטים של האדמין במחשב הישן.
אם הכל הלך כשורה, אתה תראה את התיקיה של הסרטים ששיתפת, פשוט כנס אליה ותעביר הכל לחדש.
קח בחשבון שמהירות ההעברה תהיה 10MB/s. אז יקח זמן כמובן :)

סלבדור יקירי, גבר גברי מסוקס שכמוך,1.לא כל כרטיס רשת יודע להצליב לבד, בימנו אולי כן אבל לו יש מחשב ישן וסביר להניח שהוא לא יודע לעשות את זה, מה עוד שציינתי את האפשרות לחבר דרך הנתב, אבל יש גם כאלה שאין להם נתב אלא יש להם מודם בלבד.2.אין משמעות לאיך שהמחשבים נראים, מדובר בסוג רשת Ethernet עם כרטיסי רשת  Ethernet כך שאפשר לחבר כבל מוצלב (תנסה לחבר את הנייד שלך עם כבל מוצלב, ותספר לחברה)3. תבקש סליחה או שתקבל מכות בטוסיק :)

NickLess

NickLess
  •  חברים בכירים
  • 744 הודעות
    • מונה תודות: 105 תודות
82
טוב מאוד
אמממ
לדעתי כמו שהציעו פה
פשוט תעשה רשת ביתית דרך הנתב שלך ותעשה את כל מה שאתה רוצה להעביר משותף ברשת....

לדעתי סתם חבל עכשיו להסתבך עם כבל מוצלב ( לקנות עכשיו כבל מיוחד בשביל זה?! )

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5524 הודעות
285
מעולה

צפה בהודעהLady.R, ב-29.12.2012 - 18:45 PM, אמר:

סלבדור יקירי, גבר גברי מסוקס שכמוך,1.לא כל כרטיס רשת יודע להצליב לבד, בימנו אולי כן אבל לו יש מחשב ישן וסביר להניח שהוא לא יודע לעשות את זה, מה עוד שציינתי את האפשרות לחבר דרך הנתב, אבל יש גם כאלה שאין להם נתב אלא יש להם מודם בלבד.2.אין משמעות לאיך שהמחשבים נראים, מדובר בסוג רשת Ethernet עם כרטיסי רשת  Ethernet כך שאפשר לחבר כבל מוצלב (תנסה לחבר את הנייד שלך עם כבל מוצלב, ותספר לחברה)3. תבקש סליחה או שתקבל מכות בטוסיק :)

את טועה, אני צודק! :)

חח סתם.
תקשיבי, אני מתעסק בצבא קצת עם רשתות, ואני כבר עבדתי פה עם מחשבים די ישנים יחסית שיודעים להצליב לבד..
בגלל זה אני אומר ב 90% שגם המחשב הישן שלו יוכל להצליב לבד. ואני יודע שזה לא קשור למחשב, אלא לכרטיס רשת שעל הלוח אם,
אבל בדרך כלל זה בא מובנה על הלוח-אם ולא בנפרד.

TheGuru

TheGuru
  •  Z-Sites
  • 309 הודעות
    • מונה תודות: 60 תודות
60
טוב
תראה... נתנו לך פה את כל השיטות שניתן, אבל הדרך הכי טובה היא באמת דרך הרשת הביתית. אם יש לך ראוטר בבית אז זה לא קשה בכלל. אם יש לך על שני המחשבים ווינדוס 7, אז בכלל הדרך היא קלה. אתה נכנס לאייקון "רשת" על שולחן העבודה ושם אתה תראה את המחשבים האחרים ברשת הביתית. כיום רוב הראוטרים באם כברירת מחדל פתוחים להעברת קבצים בין המחשבים ומי שמגדיר רשת על ידי לחיצה על "הבא" כל הזמן, רוב הסיכויים שפתח במחשב את האופציה להעברת קבצים. באייקון "רשת" אתה תראה את המחשב השני שלך ופשוט תגרור אליו את הקבצים. אם אתה מסתבך עם זה, אתה תסתבך עם שאר הדרכים וכבר עדיף לך לעבוד עם דיסק און קי. אין לך אחד גדול? תשתמש בפלאפון (כל עוד זה לא אייבלוק). אנשים שוכחים שהיום פלאפונים יכולים לשמש כדיסק און קי ומגיעים עם נפח של 16 ג'יגה מובנה. לי אישית יש גלקסי 2 עם 16GB מובנה וכרטיס זכרון נוסף של 32GB. דיי קל להעביר איתו 250GB.

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: שאלה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים