עבור אל תוכן

ניסיון פיגוע בחברון: שוטרת הרגה מחבל שניסה לתקוף אותה


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 jjbiggs

jjbiggs
  •  VIP
  • 3380 הודעות
    • מונה תודות: 495 תודות
214
מעולה
הגדה מתלהטת: המחבל הגיע לעמדת מג"ב שבין קריית ארבע לחברון ותקף את השוטרים במכות. כששלף אקדח, שהתברר לאחר מכן כדמה, הוא נורה למוות בידי שוטרת. במקום התפתחו עימותים


ניסיון פיגוע סוכל בגדה: מחבל פלסטיניחמוש באקדח דמה ניסה הערב (רביעי) לתקוף כוח של צה"ל סמוך למערת המכפלה בחברון. המחבל נורה למוות על ידי שוטרת מג"ב שהייתה בעמדה.

למקום ההתרחשות, על הציר שבין קריית ארבע לחברון, הוקפצו כוחות גדולים של צה"ל ושל המשטרה - שנאלצו גם להתמודד עם זריקות אבנים של צעירים פלסטינים שהתגודדו בזירה.


מחקירה ראשונית התברר כי הפלסטיני הגיע סמוך לשעה 18:30 קרוב לעמדת צה"ל באזור המכונה עיקול 160, שכבר ידע בעבר מספר פיגועי ירי. הצעיר הפלסטיני עורר את חשדם של שוטרי משמר הגבול שאיישו את העמדה. הם פנו אליו וביקשו ממנו להציג בפניהם תעודת זהות. אז, לפי העדויות הוא תקף באגרופים את השוטרים ואז שלף אקדח. השוטרת שזיהתה את האיום מיהרה לפתוח לעברו באש ונטרלה אותו.

הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, שם נקבע מאוחר יותר מותו. חבלן שהגיע למקום הפיגוע מצא כי כלי הנשק איתו התכוון הפלסטיני לתקוף את השוטרים אינו אמיתי אלא דמה.
מטרת הגורמים החוקרים את האירוע להבין כיצד קרה שהמחבל הגיע באין מפריע עד העמדה ואף הצליח לתקוף את הלוחמים.
למרות המקרים האחרונים: אין שינוי בנוהל פתיחה באש

בימים האחרונים התעוררה ביקורת עזה בקרב חיילים בנוגע לנוהל פתיחה באש ביהודה ושומרון. החיילים העידו כי ידיהם כבולות וכי הם חוששים לירות גם כשהם נמצאים תחת איום, זאת כדי להימנע ממצב בו הם יעמדו לדין. הסוגייה עלתה לדיון במיוחד אחרי התיעוד משני מקרים, בחברון ובכפר קדום, בו נראו החיילים בורחים כאשר המון פלסטיני מיידה בהם אבנים.


הפיגוע המשמעותי האחרון בגדה אירע לפני כעשרה ימים. באותו מקרה תקף פלסטיני אנשי שב"כ באמצעות גרזן ונורה למוות, סמוך להתנחלות שבי שומרון.
מחקירת האירוע עלה כי טרם התקיפה הפיזית, פגע המחבל ברכב בו נסעו השניים יחד עם שלושה אנשי שב"כ נוספים בכביש 557. כתוצאה מכך חמשת הנוסעים נפצעו. לאחר ששניים מהנוסעים חילצו עצמם מן הרכב, הם הותקפו בידי הפלסטיני החמוש בגרזן שפצע אותם - ופתחו לעברו באש. אחד מפצועים הועבר לטיפול במצב קל-בינוני והיתר נפצעו באורח קל.


תמונה שפורסמה


http://news.walla.co.il/?w=//2596255


נערך על-ידי jjbiggs, 12.12.2012 - 21:35 PM.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים