עבור אל תוכן

מרצה הרחיק סטודנט שסירב לחבוש כיפה


  • אנא התחבר בכדי להגיב
תגובה אחת לנושא זה

#1
 Google

Google
  •  חברים בכירים
  • 1514 הודעות
    • מונה תודות: 163 תודות
117
מעולה
בר אילן: מרצה הרחיק סטודנט שסירב לחבוש כיפה

סטודנט מאוניברסיטת בר אילן הורחק משיעור ביסודות היהדות, לאחר שסירב לחבוש כיסוי ראש. העונש שהטיל המרצה עורר סערה בקמפוס והוביל לתגובות נזעמות בעמוד הפייסבוק של האוניברסיטה. "הדרישה לא מתיישבת עם השקפות הסטודנטים החילוניים", הגיבו התלמידים

חדשות 2 | חדשות 2 | פורסם 11/12/12 13:17
תמונה שפורסמה

חתמו על תקנון. בר אילן
צילום׃  אוניברסיטת בר אילןסערה באוניברסיטת בר אילן: סטודנט שסירב לחבוש כיפה במהלך שיעור הורחק על ידי המרצה. בעקבות העונש, כתב הסטודנט הזועם תגובה בעמוד הפייסבוק של האוניברסיטה ועורר ויכוח ברחבי הקמפוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק
"איך זה ייתכן שמרצה מרחיק סטודנט מהכיתה?", שאל חברו של הסטודנט המורחק, זהר בן-שטח, בעמוד הפייסבוק, "משום שהסטודנט לא רוצה לחבוש כיפה והאוניברסיטה מגבה אותו?". סיפורו של הסטודנט גרם לזעם רב בקרב הסטודנטים החילוניים באוניברסיטה, שטענו כי הדרישה לחבוש כיפה בשיעור אינה מתיישבת עם דעותיהם ומדובר בכפייה דתית.
על פי תקנון האוניברסיטה, נדרשים הסטודנטים לחתום על התחייבות לחבוש כיפה במהלך שיעורי יסוד ביהדות עם כניסתם ללימודים במוסד. מרבית הסטודנטים, גם החילוניים שבהם, מחויבים להשתתף בשיעורים אלה כחלק מהקורסים אותם הם לומדים ומשום כך הם גם מחויבים לחבוש כיפה במהלכם.

"הדרישה לא מתיישבת עם השקפתם של הסטודנטים החילוניים"


תמונה שפורסמה

"לא מתיישב עם השקפותינו". התגובות בעמוד
צילום׃  פייסבוק

המרצה, הרב ד"ר חיים טלבי, הודיע לתלמידיו בתחילת השנה כי הסטודנטים שלוקחים חלק בקורסים אותם הוא מעביר, מחויבים לחבוש כיפה לראשם, חילוניים ודתיים כאחד. "צריך לבדוק עם המרצה את הסוגיה ולבטל את החובה הזו, שהרי ברור שלא מתיישבת עם השקפותיהם של מרבית הסטודנטים החילוניים בבר אילן", הוסיף בן שטח בתגובתו.
מאוניברסיטת בר אילן נמסר בתגובה: "על פי תקנון האוניברסיטה, סטודנטים גברים מחוייבים לחבוש כיפה בכל השיעורים ובכלל זה בלימודי יסוד ביהדות. בהתקבלם ללימודים, הסטודנטים חותמים על התחייבות לכבד את תקנות המקום ובכלל זה חבישת כיפה. החובה לחבוש כיפה בשיעורים שבהם נלמדים טקסטים דתיים נועדה לכבד את המסורת ואת הערכים היהודיים של המוסד".באוניברסיטה הוסיפו כי "הסטודנט שבו מדובר סרב לחבוש כיפה בהפגנתיות ודרש מן המרצה לדבר איתו שלא במועד לקבלת קהל. המרצה, ד"ר טלבי, הביע נכונות לשוחח עם הסטודנט בשעות הקבלה. יצויין כי אין זו הפעם הראשונה שסטודנטים מבקשים שלא לחבוש כיפה. במקרים כאלה יש הידברות עם הסטודנטים ונעשה מאמץ למצוא הסדר שיאפשר להם ללמוד בשיעורים שאין הקפדה על חבישת כיפה".

MAKO:
http://www.mako.co.i...0&pId=565984153


#2
 Shadow

Shadow
  •  צוות לשעבר
  • 582 הודעות
    • מונה תודות: 109 תודות
89
טוב מאוד
נשמע לי נכון והגיוני ביותר, במיוחד אם הוא חתם לעשות זאת.
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים