עבור אל תוכן

אייפון 5 או הגלקסי S3: לאיזה מכשיר יש מסך טוב יותר?

• אנא התחבר בכדי להגיב
10 תגובות לנושא זה

jjbiggs

jjbiggs
  •  VIP
  • 3380 הודעות
    • מונה תודות: 495 תודות
214
מעולה

תמונה שפורסמה

המלחמה בין הגלקסי 3 לאייפון 5 נמשכת, והפעם בגזרת המסך. סמסונג ספגה ביקורות רבות על שימוש בתצורת PenTile מסך ה-sAMOLED HD שלה, אך השאלה הייתה איך הוא יצליח להתמודד עם המסך של האייפון 5. ולא, אנחנו לא מדברים על הגודל, אלא מבחינת האיכות. האתר DisplayMate בחן את שני סוגי המסכים מכל כיוון אפשרי: השתקפות המסך, בהירות וניגודיות, זוויות צפייה, צריכת הספק החשמל וזמן הסוללה.

ע"פ DisplayMate, המסך של האייפון 5 הוא המסך המדויק ביותר (מבחינת צבעים) שהם ראו עד כה, על אף שישנו מקום לשיפור. אם משווים את האייפון 5 למסך של האייפון 4/4S, אז למסך של האייפון 5 יש ניגודיות גבוהה יותר (אם נהיה יותר מדויקים – 44% יותר) ופחות השתקפויות. אז מה עם הגלקסי 3?

הבעיה הכי גדולה של הגלקסי 3 היא הבהירות הנמוכה מאוד (מה שכבר ראינו והתלוננו בסקירה המלאה) לעומת האייפון 5, מה שגורם לקושי בצפייה באור שמש ישיר. כמו כן זה גם פוגע בניגודיות כך שקריאה באור שמש ישיר מאוד מאתגרת.

אם מסתכלים על הצבעים, אז עדיין היתרון הגדול הוא של הגלקסי אס 3 על האייפון בעיקר בשחור המוחלט. במבחן מציינים כי במסך האייפון נעשו שינויים רבים וישנו שיפור ניכר בצבעים בין היתר גם בגלל סידור הפיקסלים sRGB וצפיפות הפיקסלים הגבוהה, 326 PPI. בגלל מטריצת ה-PenTile של הגלקסי אס 3, ישנה ירידה בדיוק הצבעים על המסך הגורם לצבעים "זחיחים" (בהירים מידי לעומת מה שהם צריכים להיות באמת) לעומת מתחרו. גם מבחינת חדות הטקסט, האייפון 5 חד יותר מהגלקסי 3 בגלל צפיפות הפיקסלים וסידורם על גבי המסך.

קטגוריה נוספת ולא פחות חשובה זה צריכת החשמל של שני המסכים. יש כאלה שיגידו שהגודל עושה את ההבדל, ואפשר להגיד שאכן כך, אך יש כאן אספקטים נוספים כגון צריכת החשמל של המעבד הגראפי, השימוש בבהירות המסך וכיצד המשתמש בוחר את אפשרויות הבהירות. כדי להקטין את הפער, המבחן בוצע כשהבהירות היא מקסימלית ושני המכשירים על מצב טיסה. האייפון 5 הצליח לנצח את הגלקסי 3 בכשעה של עבודה (6.6 שעות לעומת 5.6 שעות בהתאמה), תוצאות הגיונית בהתחשב בכך בסוללה של הגלקסי 3 וגודל המסך. כמו כן, המסך של האייפון 5 מבזבז פחות חשמל בהשוואה למתחרו (0.74 וואט לעומת 1.3 וואט).

אם אתם מעוניינים לקרוא את המבחן המלא, כולל הסברים נוספים, אתם מוזמנים להיכנס ללינק הבא. אנחנו יכולים להגיד שלא הופתענו מהמבחן, גם בגלל ניסיון העבר שלנו עם הגלקסי 3 וחסרונותיו של מסכו.

קרדיט tgspot

קיבל תודות על-ידי 2 משתמשים:

LiorNaftali

LiorNaftali
  •  חברים רשומים
  • 893 הודעות
    • מונה תודות: 24 תודות
16
רגיל
תמיד לאייפון היה מסך מעולה..

saar2002

saar2002
  •  חברים רשומים
  • 187 הודעות
    • מונה תודות: 19 תודות
10
רגיל
לפי דעתי המסך של האיפון תמיד היה טוב יותר אבל מפחיד עם כל התגובות על האיפון 5 בכללי תודה רבה על הפרסום :)

TheShark

TheShark
  •  חברים רשומים
  • 480 הודעות
    • מונה תודות: 57 תודות
50
טוב
תודה על המידע
אבל דיעה אישית שלי הכל
לי יש אייפון 2G האייפון הראשון שיצא, הוא עדיין מתפקד
לא החלפתי לו מסך פעם אחת
כל שנה החברות האלה לוקחות את המכשירים שלהם מוסיפים איזה כמה פיצ'רים קטנים ואומרים זה המכשיר הבא
וכל שנה אנשים נוהרים[מקווה שככה כותבים את זה] כדי לקנות משהו שבשנה הבאה לא יהיה הדבר האחרון שיצא
והכל בגלל כמה דברים קטנים חדשים שבלעדיהם הייתם משתמשים בטלפון הישן שלכם
פלאפון נועד לשרת את האדם שמשתמש בו ולא להפך

אורחnirbe_*

אורחnirbe_*
  • אורחים
    • מונה תודות: תודות
לאייפון 5, זה ידוע.

TheWolverine

TheWolverine
  •  Z-Sites
  • 140 הודעות
    • מונה תודות: 17 תודות
16
רגיל
אין כמו אייפון

lidor323

lidor323
  •  חברים רשומים
  • 150 הודעות
    • מונה תודות: 4 תודות
3
רגיל
:tanx11:
אני מעדיף את הגלאקסי 3

Joker

Joker
  •  צוות לשעבר
  • 1846 הודעות
    • מונה תודות: 137 תודות
108
מעולה
איפון מאז ומתמיד היה רק מותג,לא איכות , מ4S ל5 לא היה שיפורים שאי אפשר למצוא במכשירים יותר זולים ...
או במילים אחרות Same Same With New Name .
לדוגמא עכשיו אפל טוענת שלמי שיש בעיה במצלמה (שיש צבע סגול בעת הצילום) זה כי המכשיר נטוי לצד וזה הגורם לכך O__O
גם אם זה נכון,זה דפוק !

stewie

stewie

Andrés Iniesta <3

•  מנהלים
  • 3799 הודעות
    • מונה תודות: 381 תודות
450
מעולה
אני אישית מדיף  את הגלקסי  
קניתי אותו ואני מאוד מרוצה ממנו לדעתי האייפון כל פעם משפרים משהו קטן מאוד הכל כדי לעשות כסף
גלקסי כל מכשיר שונה אחד משני ומשופר הרבה יותר

Liorvais

Liorvais
  •  חברים רשומים
  • 48 הודעות
    • מונה תודות: 1 תודות
3
רגיל
אני מעדיף את האייפון 5!..
כל השנים הייתי עם SONY ERICSSON NOKIA SAMSUNG ואפילו BLACK BARRY (של אבא שלי לאיזה שבוע)
קיבלתי אייפון 4.. ואני אישית מת עליו!..
אני התאהבתי באפל, ובכל מה שהם איי פעם עשו.

heyheyhey

heyheyhey
  •  חברים רשומים
  • 47 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
1
רגיל
אתה שאלת לאיזה מהם יש מסך יותר טוב.... לגלאקסי יש מסך יותר טוב וזה ידוע... 1500 שקל להחלפת מסך לעומת 200-400 של אייפון
בכל מקרה אם אתה רוצה לקנות אחד מהם אני אוהב את הממשק של האייפון(הוא נוח וקל לשימוש)
אם אתה מתלבט בין שני המכשירים האלו תקח S3 כי לדעתי הוא יותר טוב ועם פחות בעיות

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מידע

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים