עבור אל תוכן

גוגל הסירה מרחוק שתי אפליקציות ממכשירי Android תמימים


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 SAHARXD

SAHARXD
  •  צוות לשעבר
  • 1210 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
10
רגיל
תמונה שפורסמה


בויכוח הניצחי בין מעריצי אפל למעריצי האנדרואיד, הטיעון החוזר ונשנה של אלה האחרונים הוא הפתיחות של מערכת ההפעלה של גוגל. העובדה שכל יישום שנוצר עבור המערכת יכול להיות מוצע להורדה – חינם או בתשלום – דרך ה-Android Market, ללא צורך באישור מצד גוגל, הוא אחד ממנועי הצמיחה העיקריים של החנות והמערכת. אך נראה כי הפתיחות של גוגל לא תקפה לגבי מקרים שלא מוצאים חן בעיניה.
ביום רביעי פורסמה בבלוג המפתחים של אנדרואיד רשומה שהיא ניסיון לתרץ מדוע הפעילה גוגל נוהל חירום עליו הותקפה אפל בעבר, ומכונה ע”י רוב הציבור (דובר האנגלית, לפחות) Kill Switch. מדובר בטכנולוגיה המיועדת בעיקר לצרכי אבטחה, ומאפשרת לחברה השולטת על מערכת ההפעלה למחוק יישומים מסויימים מתוך כל הטלפונים המחוברים למערכת בלחיצת כפתור. כאשר התגלתה לראשונה נוכחותה של הטכנולוגיה במה שעתיד היה לקבל את השם iOS, זעמו הרוחות, אך לגבי גוגל התעוררו פחות חששות, מאחר ולפי מסמכי האנדרואיד מארקט יכולה החברה להסיר רק יישומים שהורדו מהחנות הרשמית, בעוד הורדת יישומים אפשרית מכל אתר שמעלה כאלו.
בפועל, נוהל האישור המוקדם של היישומים אצל אפל מנע (לפחות בינתיים) את הצורך להרוג יישומים מרחוק, בעוד גוגל הוכיחה השבוע שפתוח זה לא תמיד בטוח.
במקרה תקדימי זה הסירה גוגל שני יישומים ממכשירי המשתמשים. מדובר בשני יישומים שהועלו לחנות האפליקציות ע”י חוקר אבטחה, ועשו שימוש בתיאור שקרי של תוכנם כדי לעודד משתמשים להורידם. שני היישומים לא תוכננו לאפשר שימוש לרעה, ולא ניסו לגנוב מידע אישי או לנצל משאבי מערכת. בעצם, הם לא עשו כמעט כלום מלבד לדווח למפתח שהם הורדו. רוב המשתמשים מחקו אותם זמן קצר לאחר ההורדה, לאחר שהבינו כי מדובר ביישומים חסרי-תועלת. אך לאחר שהאפליקציות הורדו מהחנות ע”י יוצרם החליטה גוגל שלפי תנאי השימוש היא יכולה וצריכה להסירן מרחוק גם מיתר המכשירים עליהם הותקנו השתיים.
בנסיבות אלה, נראה שהשימוש של גוגל בנוהל החירום לא היה מוצדק. ע”פ הגדרת החברה, מיועד נוהל החירום… נו, טוב – למקרי חירום, כדי להסיר יישומי רושעה המהווים סכנה כלשהיא למשתמשים או למכשיריהם. כאן מדובר היה בסך הכל בשתי פיסות תוכנה בלתי-מזיקות, שכל משתמש יכול היה להסירן בקלות בכל רגע נתון. כך שתירוציה של החברה במקרה זה רק מגבירים את החשש שהיא מתכוונת לחזור על השימוש באותו מתג אגדי בכל פעם שיישום כלשהוא בחנות האנדרואיד לא ימצא חן בעיניה.
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים