עבור אל תוכן

iPhone 4: הבעיות (לא) נפתרות, ואפל מאשימה את המשתמשים


  • אנא התחבר בכדי להגיב
תגובה אחת לנושא זה

#1
 SAHARXD

SAHARXD
  •  צוות לשעבר
  • 1210 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
10
רגיל
תמונה שפורסמה


יום אחרי תחילת המכירות של ה-iPhone 4, אפשר להגיד בקול: אפל פישלה. בגדול. לא רק שהאייפון החדש שביר בצורה יוצאת דופן, אלא שהוא מגיע עם שתי בעיות ייצור – אחת חמורה יותר ואחת חמורה פחות:
הבעיה הראשונה עליה סיפרנו לכם אתמול היא ה”צהבת” – לקוחות רבים שמו לב לכתמים צהבהבים על המסך המשוכלל והלבן. במשך שעות ארוכות עורר העניין סערה ברשת, עד שאדם מסויים שעובד בספקית כימיקלים סיפר כי הכתמים הצהובים הם תופעת לוואי של החומר המשמש את אפל – או ליתר דיוק: את פוקסקון – כדי להדביק את שכבת הזכוכית על גוף הטלפון. הדבק אמור להתאדות תוך מספר ימים, ואיתו כתמי הצבע, אך מסתבר שייצור האייפון החדש אירע קרוב כ”כ למכירתו, עד כי הדבק הכימי לא הספיק להתייבש. לאחר תחילת השימוש במכשיר דיווחו המשתמשים כי הכתמים נעלמו עם הזמן, אך רבים עדיין תוהים איך הגיעה אפל למצב בו היא מוכרת מכשירים שבעצם ניתן להגיד שטרם הושלמה הרכבתם. בנוסף, בכוחו של הגילוי הזה להסביר מדוע התאבדו בחודשים האחרונים רבים מעובדי המפעל הסיני – ייצור של 24 מיליון טלפונים שנמכרים מהר יותר מקצב משמרות העבדות של הפועלים השחורים בהחלט עלול להפעיל לחץ רב מדי על עובדי החברה.
התקלה השניה, עליה דנּו כאן אתמול באריכות, היא בעיית האנטנה – כידוע, אחד מהרעיונות החדשניים של אפל בעיצובו של הסמארטפון החדש היה להוציא את האנטנה מגוף המכשיר כדי לחסוך בנפח, ולמקם אותה כמסגרת סביב צידיו. אך הלקוחות שקנו את המכשיר דיווחו שבשעת אחיזת המכשיר בתנוחות מסויימות משפיע הדבר על פעילות האנטנה וגורם לירידה חדה בקליטה. אפל, שמצטיינת במהירות התגובה שלה לידיעות כאלה, הוציאה אמש הודעה  לפיה “לפיתה של כל טלפון תגרום להידלדלות ביצועי האנטנה, כאשר מקומות מסויימים משפיעים לרעה יותר ממקומות אחרים… אם אתם חווים בעיה כזו עם iPhone 4, הימנעו מלפיתת הפינה השמאלית-תחתונה בצורה המכסה את שני צידי פס ההפרדה (בין האנטנות), או השתמשו באחד ממגוון הכיסויים הזמינים”. במלים אחרות: אפל מודה שהעיצוב של האייפון 4 לוקה בחסר, אך משליכה את האשמה לבעיה על המשתמשים שלרוע מזלם רגילים להחזיק את הטלפון ביד שמאל, או ביד ימין כאשר הקמיצה תומכת בטלפון מצידו השמאלי-תחתון.
הסיבה לבעיה, כפי שהסבירו כמה מביני-עניין, הוא שנגיעה במקום בו מופרדות אנטנות הסלולאר וה-WiFi מקצרת אותן, וכך משבשת את פעולתן. סְפֶּנְסֶר ווֶב מחברת AntennaSys המעצבת מערכות רדיו הסביר בבלוג החברה כי רוב יצרניות הסלולאר העבירו לפני מספר שנים את מיקום האנטנה מחלקו העליון של הטלפון לחלקו התחתון, על-מנת להרחיק אותו מראשו של המשתמש בהתאם לדרישות ה-FCC וגופי תקינה אחרים לענייני תקשורת וקרינה. באייפון 4 הועברו האנטנות לצדדים, מה שאמור “לשפר את אי-הכיווניות של תבנית הקרינה”, אך רק אם הטלפון תלוי באוויר. ווב הסביר כי בדיקת רמות הקרינה של הטלפונים נעשית תוך הצבתם סמוך לגוף המהווה תחליף לראש אדם, אך ללא כל ייצוג לנוכחותה של היד האוחזת במכשיר. כך, בתשובה לדיוננו מאתמול, יכול להיות שאנטנה שעברה את כל המבחנים התיאורטיים, תיתקל בעולם האמתי בקשיים כמו זה בו נתקלת אנטנת האייפון. ברור שאפל לא השקיעה מחשבה רבה בעניין כאשר התעלמה מהעובדה שגוף האדם מוליך, ולכן עלול לקצר את האנטנות. התשובה שלה – המאושרת ע”י ווב – היא שימוש בנרתיק כלשהוא, המפריד בין היד למעגל החשמלי. אלא אם כן יש לכם דרך לגרום למכשיר לרחף ליד האוזן.

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

#2
 Gandolph13

Gandolph13
  •  VIP
  • 7295 הודעות
    • מונה תודות: 228 תודות
146
מעולה
סהר תודה על הכתבה המענינת תמונה שפורסמה

ואכן האיפון מלא בעיות ובאגים תמונה שפורסמה

תמונה שפורסמה
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים