עבור אל תוכן

ביקורת| עלייתו של האביר האפל [מכיל ספויילרים]

• אנא התחבר בכדי להגיב
7 תגובות לנושא זה

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
    • מונה תודות: 186 תודות
153
מעולה

תמונה שפורסמה
עלייתו של האביר האפל / The Dark Knight Rises

-- מכיל ספויילרים, לחבר'ה שעוד לא ראו את הסרט, ראו אוזהרתם. --
הביקורת תהיה ביקורת רצינית, אם אתם רוצים להתחיל לקרוא, תקראו עד הסוף.

טוב, סיפור קטן: כמעט שנתיים שאני מחכה לסרט הזה, כמעט שנתיים שאני עוקב אחריי הודעות חדשות על הסרט, על הקאסט. וסוף סוף, ששמעתי שהוא יצא ב20 ליולי השנה, אני שמחתי. תכל'ס? הזמן טס.
כשנכנסתי לקולנוע, ל168 דק', אני פשוט לא יכלתי לזוז מהכסא. פשוט לא יכלתי.

אז ככה, העלילה של הסרט מתרחשת אחריי כ-8 שנים מהסרט הקודם (האביר האפל) לאחר שבאטמן (כריסטיאן בייל) הורג את דו-פרצוף (אהרון אקהרט) וכמובן, את הג'וקר (הית' לדג'ר ז"ל) [בהופעה המצויינת ביותר לדעתי לג'וקר. הית' לדג'ר עשה הופעה בלתי-יאמנת וסתם פיות של המון אנשים. אבל לא על זה אנחנו נדבר.] בקיצור, זמן של שקט עובר על ג'ותהאם, נטול פשע בעיר, עד... שמגיע ביין (טום הארדי:bow:)  [טום הארדי שחק ב"התחלה" ו"לוחם", שאתם בטח מכירים] ביין הוא אחד מהאוייבים היחידים שהצליחו להביס את באטמן, ובעצם, להשפיל אותו. ביין רוצה להרוס את ג'ותהאם ולתת את השליטה שלה לתושבים שלה. כמו שראס-אל-גור רצה שיהיה.
העלילה של הסרט מצויינת (הודות לכריס וג'ונתן נולאן) אבל היא לא נטולת פגמים. הקרב של באטמן נגד ביין שהיה מהחשובים ביותר, היה אמור להיות השפלה של ביין ע"י באטמן, ואז בפוקס, הכל משתנה וביין שובר לו את הגב ומסיים את העניין. לגביי לקראת הסוף, שביין מזיל דמעה, על זה אמרתי WTF?, ביין? הגדול, הקשוח, החזק, מזיל דמעה? זה השאיר אצלי סימן שאלה קטן. המסכה של ביין?, לא אמרו כמו שצריך. הוא קבל את המסכה בגלל גם הפציעות הקשות בהתפוצצות המעבדה, וגם כי המסכה מזריקה לו חומר שהופך אותו לענק וחזק, ובלעדיו - הוא ימות. אבל חוץ מכל הפגמים הללו, עלילה מצויינת. עוד עבודה מצויינת של כריס וג'ונתן. פשוט תענוג לעיניים.

הליהוק (קאסט, שחקנים) והמשחק: מצויין, וכרגיל: השחקנים שכריס כל-כך אוהב. השחקנים שליוו אותו מ3 סרטי האביר האפל, ההתחלה ועוד. הוא נאמן לשחקנים שלו, הוא רגיל אליהם, ואין ספק - הוא בחר שחקנים מצויינים. ליהוק מצויין של נולאן, שמניב משחק ענק מכל סגל השחקנים. היה מעניין לראות את טום הארדי כביין, והוא שחק אותה. כריסטיאן בייל כרגיל - באטמן מצויין. תענוג לעיניים.

אפקטים: (אני מכליל גם את הבאטפד[האופנוע המגניב של באטמן] והבאמובייל) פשוט מגניב. אפקטים מצויינים, שחקו אותה.

סאונד: סאונד פשוט מדהים, מדהים מדהים מדהים. עבודה מצויינת של האנס צימר. פשוט כיף, המוזיקה נותנת תחושה של מתח כשצריך, תחושה מצויינת.

לסיכום, סרט מצויין של האחים נולאן, סרט מצויין שסוגר טרילוגייה ענקית, ללא ספק, כריס נולאן הוא הבאי הכי טוב שביים אי-פעם סרט של באטמן. פשוט יפה. אני הייתי שמח אם עכשיו הם יתחילו לעשות גם משהו על רובין (העוזר של באטמן, שהראו בסוף) חוץ מזה:
ציון סופי: 8.5/10

IMDb:
<iframe src ="http://www.imdb.com/title/tt1345836/" width="95%" height="300">

Your browser does not support iframes.

</iframe>

טיזר/טריילר:

מקווה שנהנתם מהביקורת, ואני מקווה ביותר שיתחילו לבקר יותר מפורט.

קיבל תודות על-ידי 2 משתמשים:

koby21

koby21

Danny Welbeck <3

•  VIP
  • 2776 הודעות
    • מונה תודות: 550 תודות
472
מעולה
ביקורת מעולה :fcmg6f:
אחד מהסרטים יותר טובים שראיתי, אין ספק. חבל שלא יהיה המשך של נולאן לאביר האפל, באמת חבל.
הדבר היחידי שאיכזב אותי בסרט זה המוות של אחת הדמויות
היו הרבה טוויסטים, עלילה ברמה גבוהה ביותר, במאי אדיר, שחקנים מצויינים והתוצאה מעולה. הציון בIMDB מוצדק.
אני אישית נותן לסרט 9.5 :)

kundason

kundason
  •  חברים רשומים
  • 69 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
1
רגיל
:thankyou2:

jacksparorw

jacksparorw
  •  חברים רשומים
  • 302 הודעות
    • מונה תודות: 26 תודות
17
רגיל
שאלה איך ראיתם תסרט הוא כבר יצא לקולנוע?

koby21

koby21

Danny Welbeck <3

•  VIP
  • 2776 הודעות
    • מונה תודות: 550 תודות
472
מעולה

צפה בהודעהjacksparorw, ב-25.07.2012 - 14:24 PM, אמר:

שאלה איך ראיתם תסרט הוא כבר יצא לקולנוע?

כן יצא ב20, לפני 5 ימים

jacksparorw

jacksparorw
  •  חברים רשומים
  • 302 הודעות
    • מונה תודות: 26 תודות
17
רגיל

צפה בהודעהkoby21, ב-25.07.2012 - 14:30 PM, אמר:

כן יצא ב20, לפני 5 ימים

וואו איך הזמן טס...

Forrest Bondurant

Forrest Bondurant
  •  חברים בכירים
  • 338 הודעות
    • מונה תודות: 31 תודות
18
רגיל
אחד הסרטים היותר חזקים שראיתי בתקופה האחרונה ובכלל...
העלילה מעולה, שחקנים טובים מאוד, בימוי ענק.
חבל שנולאן לא ממשיך לביים את באטמן יותר.
הציון הגבוה שלו בIMDB שווה את הסרט, ממליץ לכולם ללכת לראות.

Jackarss

Jackarss
  •  חסומים
  • 29 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
6
רגיל
תודה!

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים