עבור אל תוכן

מדוע דוחסים את הקבצים שמועלים לטראקרים למספר קבצי RAR

• אנא התחבר בכדי להגיב
11 תגובות לנושא זה

neuron

neuron
  •  חברים רשומים
  • 148 הודעות
    • מונה תודות: 21 תודות
13
רגיל
הייתי רוצה לשאול את חברי הפורום מדוע רב הטראקרים שאני מכיר מחייבים את המעלים ל"כווץ" את הסרטים/משחקים/תוכנות  שמועלים לטראקרים למספר קבצים של RAR (בדרך כלל בגודל של 50 מגה כל אחד).
אני יכול להבין את ההגיון אם היה מדובר בקבצי TXT או קבצים אחרים שמשקלם היה קטן לאחר הדחיסה. אם אני זוכר נכון, שיטת הדחיסה RAR לא מכווצת בכלל סרטים או משחקים (ISO) מכיוון שהם כבר מכווצים.
השאלה שלי, מדוע אם כך צריך את הכיווץ ובמה זה תורם בדיוק? הרי זה זה מוסיף עוד שלב אחד לאחר ההורדה והוא הצורך בפתיחת הדחיסה שלוקחת לא מעט זמן אם מדובר בקבצים גדולים (10+ ג'יג'ה).

תודה!

sigler05

sigler05
  •  חברים בכירים
  • 509 הודעות
    • מונה תודות: 35 תודות
15
רגיל
שאלה טובה, גם אני תהיתי.

DDD

DDD
  •  חברים בכירים
  • 1425 הודעות
    • מונה תודות: 125 תודות
129
מעולה
ההסבר יכול להיות ארוך , אני ינסה בכל זאת להסביר בקצרה.
ראשית כל התוכן שמכווץ בראר זה רק תוכן סצינה ( תעשו חיפוש בגוגל מי אלו ) והסיבה שמעלים ככה כי לוקחים את התוכן מסייטים ...הסיבה שמעלים ככה את התוכן לסייטים כי דרך FTP זה עובר יותר מהר כשהתוכן מכווץ בראר בחלקים קטנים ( אפשר לפזר את הקבצים להרבה מקומות במהירות יותר גדולה ).
התוכן של הסצינה לא מיועד לטראקרים בכלל אלה לשימוש פנימי של חברי הסצינה שמורידים דרך FTP ולא ביטורנט ,  ולכן זה לא קשור ספציפית לטראקרים.

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
    • מונה תודות: 204 תודות
145
מעולה

צפה בהודעהDDD, ב-16.07.2012 - 18:59 PM, אמר:

ההסבר יכול להיות ארוך , אני ינסה בכל זאת להסביר בקצרה.
ראשית כל התוכן שמכווץ בראר זה רק תוכן סצינה ( תעשו חיפוש בגוגל מי אלו ) והסיבה שמעלים ככה כי לוקחים את התוכן מסייטים ...הסיבה שמעלים ככה את התוכן לסייטים כי דרך FTP זה עובר יותר מהר כשהתוכן מכווץ בראר בחלקים קטנים ( אפשר לפזר את הקבצים להרבה מקומות במהירות יותר גדולה ).
התוכן של הסצינה לא מיועד לטראקרים בכלל אלה לשימוש פנימי של חברי הסצינה שמורידים דרך FTP ולא ביטורנט ,  ולכן זה לא קשור ספציפית לטראקרים.

תמונה שפורסמה

צריך באמת לזכור שכל התכנים שהם סצינה, דלפו מהסצינה אל הP2P, שזה כל הטרקרים וכל ההורדות הישירות שאתה מכיר.
אם הדברים היו איך שהסצינה היתה רוצה שהם יהיו, אתה לא היית מקבל בחיים את הריפים שלהם.

sadowm

sadowm

ZSC FOR EVER

•  Owner
  • 8137 הודעות
    • מונה תודות: 691 תודות
363
מעולה
גם בזמנו שההינו מורידים מהFTP היו גם הרבה קבצים דפוקים אז יכלנו להוריד ממקור אחר ולהחליף את הקובץ, ואז לא היו את המהיריות של היום:)

neuron

neuron
  •  חברים רשומים
  • 148 הודעות
    • מונה תודות: 21 תודות
13
רגיל
תודה רבה, עכשיו זה הרבה יותר ברור.
עם זאת, מכיוון שכל עניין ה-RAR לא משרת כלל את המשתמשים בטראקרים הפרטיים, אני עדיין לא מבין מדוע ה-uploaders בטראקרים השונים לא פותחים את הדחיסה ומעלים ישירות את הקבצים עצמם, נראה לי שזה יהיה לטובת כולם. כלומר, אם אני הייתי מנהל טראקר, זו בהחלט הייתה ההנחייה של ל-uploaders.

sigler05

sigler05
  •  חברים בכירים
  • 509 הודעות
15
רגיל
לצערי התקשתי להבין מי אלה הסצינה לשם שמיים ומה זה סייטים שאליהם מועלה התוכן של הסצינה?

חיפשתי בגוגל אבל רק התווספו לי שאלות חחח

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
    • מונה תודות: 204 תודות
145
מעולה
הנה הסבר לגבי מה זה הסצינה.
זה מאוד מורכב אז תקרא עם תשומת לב.
יש אחר כל עוד כמה פוסטים עם הסברים-
http://www.tapuz.co....?EntryId=952655

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
    • מונה תודות: 218 תודות
142
מעולה
ממש בקצרה על הסצנה -  הסצנה היא קבוצה של אנשים שמעבירים דברים אחד לשני דרך סייטים של FTP. האנשים בדרך כלל בתוך קבוצות (כמו FQM HV CTU). החברים בסצנה שומרים על סודיות מוחלטת. לחברים בסצנה יש חוקים וכללים על כמעט כל דבר, איך מקודדים את הדברים, איך קורעים, איך נותנים שמות ואיך מחלקים את קבצי הראר. הסצנה לא רוצים שאנשים מחוץ לסצנה (כל הטראקרים, הורדות ישירות וכדומה) יהנו מהתוכן שלהם, הם רוצים שרק אנשים שחברים ותורמים לסצנה יהנו מהתוצרים שלה.
הטראקרים מצליחים הלשיג תוכן של הסצנה בעזרת "שיחוד" של האנשים שמנהלים את הסיטים של הסצנה.

יש לי די הרבה זמן בגלל החופש אז אני חושב שאני אכין מדריך קטן בנוגע לסצנה וP2P

sigler05

sigler05
  •  חברים בכירים
  • 509 הודעות
15
רגיל

צפה בהודעהKD_35, ב-17.07.2012 - 17:00 PM, אמר:

ממש בקצרה על הסצנה -  הסצנה היא קבוצה של אנשים שמעבירים דברים אחד לשני דרך סייטים של FTP. האנשים בדרך כלל בתוך קבוצות (כמו FQM HV CTU). החברים בסצנה שומרים על סודיות מוחלטת. לחברים בסצנה יש חוקים וכללים על כמעט כל דבר, איך מקודדים את הדברים, איך קורעים, איך נותנים שמות ואיך מחלקים את קבצי הראר. הסצנה לא רוצים שאנשים מחוץ לסצנה (כל הטראקרים, הורדות ישירות וכדומה) יהנו מהתוכן שלהם, הם רוצים שרק אנשים שחברים ותורמים לסצנה יהנו מהתוצרים שלה.
הטראקרים מצליחים הלשיג תוכן של הסצנה בעזרת "שיחוד" של האנשים שמנהלים את הסיטים של הסצנה.

יש לי די הרבה זמן בגלל החופש אז אני חושב שאני אכין מדריך קטן בנוגע לסצנה וP2P

איזה חופש?

והייתי רוצה לקרוא מדריך על כך, כי זה באמת הא' ב' של ההורדות.

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
    • מונה תודות: 218 תודות
142
מעולה
החופש הגדול

sigler05

sigler05
  •  חברים בכירים
  • 509 הודעות