עבור אל תוכן

סקירה: בחזרה למפתח – Sandisk Cruzer Switch 16GB

• אנא התחבר בכדי להגיב
11 תגובות לנושא זה

HolyHacker

HolyHacker
  •  חברים בכירים
  • 277 הודעות
    • מונה תודות: 14 תודות
9
רגיל

תמונה שפורסמהאין ספק שמעמדו של כונן זיכרון ההבזק, השם המורכב והקצת יותר מעודכן לדיסק-און-קי (Disk on Key), כבר לא דומה למעמדו מפעם, ובטח לא למעמדו כשהוא הגיע לשוק. מבלי להיכנס, לצורך הסקירה הזו לדיון מי בדיוק המציא אותו – ניתן פשוט את הקרדיט לדב מורן והחברה שלו מ-M-Systems – אין ספק שעם יציאתו לשוק הוא הפך עד מהירה לסמל סטטוס. הרעיון שאפשר להעביר בקלות קבצים ממקום למקום, ובאופן פשוט כל כך, לכד את שדה הקוצים הרעיוני והצמא לחידושים באש זריזה שכילתה, ובצדק, כל חלקה.

עם זאת, השם שניתן לו לא היה ממש מדויק, לפחות לא בפרקטיקה. רוב האנשים לא ממש חיברו אותו לצרור המפתחות שלהם. בהתחלה הם הלכו שהדיסק און קי שלהם, בנפחים של כמה עשרות מגה-בייטים בודדים לכל היותר, מחוברים לחוט כזה או אחר שמשתלשל מהצוואר. סמל סטטוס כבר אמרנו? הרעיון, בכל מקרה, לא השתנה ועד מהירה כאבולוציה ברורה מאליה, נתן הדיסק-או-קי את הדחיפה האחרונה לכונן הדיסקטים במורד המדרון "כבר ממש לא צריך את זה".

בעצם, בהרבה מאוד מובנים, כונן הזיכרון מבוסס זיכרון ההבזק, עם חיבור ה-USB, החליף את כונן הדיסקטים. אם פעם היינו שולפים דיסקט מקופסת קרטון או פלסטיק כדי לבצע גיבויים או כדי להעביר קבצים בנפח מוגבל, עד מהירה הייתה העדפה ברורה לתקיעת ה-USB הקטן, המהיר ובעל הנפח הגדול יותר.

אבל כיום יש מתחרה גדול מאוד לדיסק-און-קי באשר הוא ובאשר נפחו: הענן. עם כל כך הרבה שירותי אחסון חינמיים ברשת בנפחים מרשימים של 2, 5 ואפילו 25 ג'יגה-בייט (למי שהיה מזל), קל מאוד לבצע שמירה תוך כדי עבודה שוטפת. אם, צריך, בעלויות נמוכות למדי, אפשר אף להשיג נפחים גדולים הרבה יותר, אז למה להיטלטל עם התקן חיצוני בכלל?

עם זאת, אנחנו חושבים שעדיין מדובר בהתקן חיוני למי שרוצה לגבות ולהעביר קבצים שמציע, מעבר למיידיות והאפשרות שלא להיות תלויים בחיבור WiFi כזה או אחר. גורם משיכה נוסף הוא העלות תועלת: המחיר לג'יגה-בייט כבר גובל לעיתים בגיחוך.

במקרה של ה-Sandisk Cruzer Switch בנפח של 16 ג'יגה-בייט שבדקנו, נושא העלות תועלת בולט במיוחד: מחירו בשוק הוא כ-65 ש"ח בלבד, או כמה אגורות יותר מ-4 ש"ח לג'יגה-בייט. הוא גם בולט בתחום אחר: מדובר בגונן זיכרון הבזק שעושה שמתאים מאוד לנשיאה צמודה לצרור המפתחות, המקום אליו הוא היה מיועד להתחלה.

תמונה שפורסמהנפתח ונסגר בקלות בלי שהכיסוי יכול ללכת לאיבוד

למה? בגלל סגנון הכיסוי שלו של חיבור ה-USB: מעין מסילה עם ציר. כדי לפתוח מושכים החוצה, מסובבים, תוקעים חזרה ומחברים למחשב. עם סיום העבודה, עושים את הסיבוב חזרה ומכסים. און סיכוי שהמכסה יאבד, הסיכוי שהוא יישבר קלוש מאוד, והמידות הן כאלה שמאפשרות לעבוד איתו בקלות גם עם צרור מפתחות עבה למדי. מה קורה אם מאבדים את המפתחות? נו, במקרה כזה יש צרות אפילו גדולות יותר.

בכל מקרה, לגבי שמירת המידע אפשר להוריד תוכנה קטנה וחינמית בשם Secure Access שמאפשרת להצפין את המידע השמור בכונן.

Sandisk Cruzer Switch גם אינו מיועד לחיבור ל-USB 3.0. כלומר, אפשר לחבר אותו ליציאה כזו אבל אין תועלת בכך לעומת חיבור ל-USB 2.0 וייתכן שזו אחת הסיבות שהוא זול יחסית. הם גם אינו מציע ביצועים מדהימים, אבל את מה שהוא מציע הוא עושה עד הסוף, ועושה זאת בשקט וביעילות.

במבחני קצב ההעברה הסינטטיים הוא הגיע למהירות ממוצעת של כ-27 מגה-בייט/לשנייה, ואילו במבחן העברת הקבצים של Flash Memory Tool הוא הגיע לקצב קריאה יציב של כ-28 מגה-בייט/לשנייה וקצב כתיבה לא פחות יציב של כ-11.8 מגה-בייט/לשנייה.

כך שבשורה התחתונה ה-Sandisk Cruzer Switch הוא כונן USB זול, יעיל, סביר מבחינת ביצועים ונוח לשימוש. בהחלט סיבה טובה מאוד לחבר אותו למחזיק המפתחות שלכם, למרות שאם אתם מתעקשים גם יש לו חוט לחיבור לצורך תלייה על הצוואר.

קרא עוד: http://www.tgspot.co.../#ixzz1wBBeComu

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5526 הודעות
    • מונה תודות: 340 תודות
285
מעולה
כל הדיסק-און-קים הקטנים האלה במיוחד של SANDISK בקושי מגרדים את ה-5-6 מגה לשניה בכתיבה שזה פשוט איום ונורא. ונכון רשום שזה מגיע עד ל 11-12 מגה לשניה,
אבל אני אסרב להאמין. :)
בכ"א, אני האמת מחפש בקרוב לקנות דיסק און קי חדש אבל כמובן USB3.. כיום נראה לי החברה הכי טובה ללכת עליה זה Patriot, יש להם DOK-ים ממש טובים וגם מאוד מהירים.

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
    • מונה תודות: 204 תודות
145
מעולה

צפה בהודעהNeoTrix, ב-28.05.2012 - 18:10 PM, אמר:

כל הדיסק-און-קים הקטנים האלה במיוחד של SANDISK בקושי מגרדים את ה-5-6 מגה לשניה בכתיבה שזה פשוט איום ונורא. ונכון רשום שזה מגיע עד ל 11-12 מגה לשניה,
אבל אני אסרב להאמין. :)
בכ"א, אני האמת מחפש בקרוב לקנות דיסק און קי חדש אבל כמובן USB3.. כיום נראה לי החברה הכי טובה ללכת עליה זה Patriot, יש להם DOK-ים ממש טובים וגם מאוד מהירים.

מחזק את הבחירה בPATRIOT. הם היחידים שמגיעים למהירויות המובטחות.
אמנם עולים קצת יותר, אבל עם המחירים הזולים היום, זה לא ביג דיל.

רועיחמדני

רועיחמדני

משתמש חסום

•  חסומים
  • 49 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
לי יש דיסק און קי של patriot 16 גינה כותב על מהירות של עשרים מגה לשנייה והוא עסק און קי ישן יחסית

NickF

NickF

Master

•  Owner
  • 3546 הודעות
    • מונה תודות: 72 תודות
139
מעולה
מה אתם מבלבלים את ה.........
עושה את עבודתו נאמנה !
מה אתם מרגלים שצריכים להעתיק דברים מהר ולברוח, כמה שלוקח לוקח.
עשיתם מזה באמת מכשיר להעברת קבצים מהחלל :)
כולה מעביר סרט או מסמך.
רוצים לגבות או לשמר תשקיעו בכונן חיצוני.

תמונה שפורסמה

HolyHacker

HolyHacker
  •  חברים בכירים
  • 277 הודעות
    • מונה תודות: 14 תודות
9
רגיל
תאמת אני מסכים אתכם שסאן דיסק יחסית איטי

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5526 הודעות
    • מונה תודות: 340 תודות
285
מעולה

צפה בהודעהNickF, ב-28.05.2012 - 19:42 PM, אמר:

מה אתם מבלבלים את ה.........
עושה את עבודתו נאמנה !
מה אתם מרגלים שצריכים להעתיק דברים מהר ולברוח, כמה שלוקח לוקח.
עשיתם מזה באמת מכשיר להעברת קבצים מהחלל :)
כולה מעביר סרט או מסמך.
רוצים לגבות או לשמר תשקיעו בכונן חיצוני.

תמונה שפורסמה

חחח אין לך שמץ של מושג כמה מסתכל זה כשחבר שלי מביא לי את הדיסק און קי של Sandisk שלו שאני אעביר לו כל פעם סרטים בנגלות
והדיסק און קי שלו מעביר על קצבים על 3-5 מגה לשניה, זה מתסכל. וכל סרט שלי זה סרט HD כמובן..

NickF

NickF

Master

•  Owner
  • 3546 הודעות
    • מונה תודות: 72 תודות
139
מעולה

צפה בהודעהNeoTrix, ב-28.05.2012 - 19:45 PM, אמר:

חחח אין לך שמץ של מושג כמה מסתכל זה כשחבר שלי מביא לי את הדיסק און קי של Sandisk שלו שאני אעביר לו כל פעם סרטים בנגלות
והדיסק און קי שלו מעביר על קצבים על 3-5 מגה לשניה, זה מתסכל. וכל סרט שלי זה סרט HD כמובן..

אז דיסק און קיי לא בשביל סרטי HD נקודה. :)
חוץ מזה שמים והולכים לראות סרט בינתיים :)

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
    • מונה תודות: 218 תודות
142
מעולה
צביקה, דיסק און קי איטי זה הדבר הכי מעצבן בעולם!!!
אלי וסלביק, אחד מכם יכול לעזור לי לבחור אחד מפה http://www.zap.co.il...244&db6767=8073
כולם באותו טווח מחירים והכי חשוב לי זאת המהירות.

Gandolph13

Gandolph13
  •  VIP
  • 7265 הודעות
    • מונה תודות: 228 תודות
146
מעולה

צפה בהודעהKD_35, ב-28.05.2012 - 22:07 PM, אמר:

צביקה, דיסק און קי איטי זה הדבר הכי מעצבן בעולם!!!
אלי וסלביק, אחד מכם יכול לעזור לי לבחור אחד מפה http://www.zap.co.il...244&db6767=8073
כולם באותו טווח מחירים והכי חשוב לי זאת המהירות.

זה טוב ומעולה

זכרון נייד USB ‏ Patriot XT Boost 16GB

אבל אם יש לך תמיכה של USB 3 במחשב
אז מומלץ לקנות Patriot   USB 3

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
    • מונה תודות: 204 תודות
145
מעולה

צפה בהודעהGandolph13, ב-29.05.2012 - 04:26 AM, אמר:

זה טוב ומעולה

זכרון נייד USB ‏ Patriot XT Boost 16GB

אבל אם יש לך תמיכה של USB 3 במחשב
אז מומלץ לקנות Patriot   USB 3

אני גם הייתי ממליץ לקנות אותו, אבל אל תצפה למהירויות מדהימות.
אמנם בטח יהיו הרבה יותר טובות מהסנדיסקים למיניהם, מהירות הכתיבה תהיה בסביבות 10 מגה בייט לשנייה.
תראה את הסקירה הזו:
http://www.pendriver...-and-benchmark/
וזו מאמזון:
http://www.amazon.co...ore=electronics

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
    • מונה תודות: 218 תודות
142
מעולה
תודה רבה על העזרה אייל ואלי