עבור אל תוכן

התחרות בסלולר: מי עדיפה גולן טלקום או הוט?

• אנא התחבר בכדי להגיב
18 תגובות לנושא זה

sadowm

sadowm

ZSC FOR EVER

•  Owner
  • 8137 הודעות
    • מונה תודות: 691 תודות
363
מעולה
מי יהנה מהתכניות החדשות בשוק הסלולר? האם שווה לעבור גם אם רכשתי מכשיר מחברת הסלולר הישנה? האם אשלם קנס מעבר? כל מה שרציתם לדעת על חברות הסלולר החדשות
תגיות: גולן טלקום,הוט מובייל

למי מיועדות התוכניות החדשות?

במלה אחת: לכולם. גולן טלקום ו-HOT מובייל מציעות שתי תוכניות כל אחת: תוכנית ללא הגבלה במחיר של 89-99 שקל, ותוכנית ללקוחות קלים. שתי התוכניות הן הטובות ביותר בשוק הסלולר המקומי, טובות יותר מאלה של סלקום, פרטנר ופלאפון וטובות גם מההצעות של חברות הסלולר הווירטואליות. אגב, למרבית הלקוחות עדיף דווקא להצטרף לתוכניות ה"קלות".

מה האותיות הקטנות?

אין כאלו.

תמונה שפורסמה

האם החברות החדשות משווקות מכשירים?

גולן טלקום לא - אליה צריך לעבור עם מכשיר קיים או לרכוש אותו בנפרד. כל מכשיר דור 3 יספיק. HOT מובייל כן משווקת מכשירים, ומציעה מגוון מכשירים - החל במכשירי נוקיה פשוטים ועד גלקסי S2. עם זאת, ההצעה תקפה גם ללקוחות עם מכשיר קיים.

אז מי מהשתיים עדיפה?

ההבדלים קטנים. ההצעה של HOT מעט יותר זולה, אך גולן טלקום מתכוונת לאפשר גם חיוג לחו"ל בחינם (החברה החלה בהליכי בקשה לרישיון). לכן, ההחלטה תלויה בדפוס השימוש של הצרכן. משתמשים קלים עשויים להעדיף את HOT מובייל משום שאינה מחייבת בתשלום חודשי כלל, ולמעשה היא היחידה שנותנת פרשנות מלאה לססמה: "לא דיברת - לא שילמת". וכמובן, עוד לא ידוע מי מהשתיים תתן שירות טוב יותר.

היכן מצטרפים?

לגולן טלקום ניתן להצטרף רק דרך אתר האינטרנט של החברה. אחרי הרשמה באתר, כרטיס ה-SIM יגיע בדואר. ל-HOT מובייל יש כ-40 נקודות מכירה ברחבי הארץ שבהן ניתן להצטרף. ניתן להצטרף גם באתר האינטרנט של הוט מובייל, ושליח יביא לבית הלקוח את כרטיס ה-SIM. נכון לאתמול, באתר של גולן טלקום עדיין אין פלטפורמה שמאפשרת לבצע ניוד מספרים - אם כי החברה טוענת שכבר היום העניין יוסדר.

תמונה שפורסמה

רכשתי באחרונה מכשיר אייפון, ואני עדיין מקבל עליו זיכוי באחת מחברות הסלולר הוותיקות. כמה אפסיד אם אעבור לגולן טלקום או ל-HOT מובייל?

לא בהכרח תפסיד. נניח כי גובה התשלום החודשי והזיכוי שאתה עתיד להפסיד עומד על 110 שקל. עלות התוכניות של החברות החדשות במתכונת ללא הגבלה היא 89-99 שקל. כלומר, בסך הכל התשלום החודשי שלך, שכולל את המכשיר בחברה הוותיקה והתוכנית החדשה, יעמוד על 199-209 שקל. אם החשבונית שלך בחברת הסלולר הוותיקה גבוהה מתשלום זה - מוטב לך לבצע את המעבר.

ובכל זאת, החברות הוותיקות מסבסדות מכשירים, החברות החדשות לא - זה לא הופך אותן לפחות אטרקטיביות?

לא. ראשית, כבר תקופה ארוכה שחברות הסלולר אינן מסבסדות את העלות המלאה של המכשיר - התוכניות כוללות התניות ואף הטבות לזמנים מוגבלים, כך שלצרכן קשה לחשב את המחיר לאורך זמן. שנית, מוטב להפנים כי רכישת מכשיר בחנות פרטית, מחוץ לחברת הסלולר, תמיד משתלמת יותר. עלות המכשירים בחנויות הפרטיות נמוכה בכ-40%. יש לציין כי כל מודל "חיוב-זיכוי" עומד להתבטל בינואר 2013, אז תיאסר מכירת מכשירים דרך חברות הסלולר בעסקה הקשורה בתוכנית תעריפים.

האם אשלם קנסות נוספים על עזיבת התוכנית?

לפי תיקון שעבר בחודש שעבר, לקוחות שהצטרפו לתוכניות סלולר אחרי נובמבר 2011 לא יחויבו בקנסות כלל. בהתחשב בכך שתקופת ההתחייבות המקסימלית בשוק התקשורת עומדת על 18 חודשים, חישוב הקנס רלוונטי אך ורק ללקוחות שהצטרפו לתוכנית חדשה בין יוני 2010 לאוקטובר 2011. לקוחות אלה ישלמו קנס מופחת בגובה 8% מסכום החשבונית הממוצעת כפול מספר החודשים שנותרו להתחייבות. בחשבונית הסלולר תוכלו לוודא אם אתם נמצאים בתוכנית שכוללת תקופת התחייבות או לא.

89 שקל בחודש לשיחות, הודעות וגלישה ללא הגבלה? זה מבצע השקה או תעריפים חדשים בשוק?

מנכ"לי החברות מבהירים כי לא מדובר במבצע השקה, אלא במהלך ארוך טווח.

walla.co.il

DDD

DDD
  •  חברים בכירים
  • 1425 הודעות
    • מונה תודות: 125 תודות
129
מעולה
אני יחכה לתגובה של החברות הותיקות ( סלקום אורנג ופאלפון ) , אני מש לא רוצה לעבור לחברה שאין לה שרות לקוחות ומרכזת שירות פיזי ( גולן טלקום ) .
אני ממליץ לכולם לחכות שבוע או שבועיים עד שהעניינים ירגעו והלחץ בכל מוקדי השירות בכל החברות ירגע.

GoLaNFxp

GoLaNFxp
  •  חברים בכירים
  • 264 הודעות
    • מונה תודות: 16 תודות
5
רגיל
זה נבלה וזה טרפה
איך אפשר לעבור לחברה בלי שרות?
אני יחכה לגדולות

Scippy

Scippy
  •  חברים רשומים
  • 33 הודעות
    • מונה תודות: 5 תודות
3
רגיל
זה לא שאין שירות, יש שירות, אך הוא נעשה באמצעות האינטרנט בלבד (אין מוקד טלפוני או מרכז שירות פיזי).
דבר שני, על פי הציפיה שלי בכל אופן יקרה אחד מ-2 דברים, החברות החדשות יעלו מחירים לאחר שיאספו מאגר לקוחות מספיק או יפשטו רגל מכמה סיבות פשוטות:
1. לקוחות עסקיים (שהם עיקר הכסף לחברות הסלולר) חייבים שירות פיזי.
2. המחירים הנמוכים שהם מציעים עבור השירותים יגרמו לכך שזה לא יספיק על מנת לכסות את התשלום שלהם לספקים חיצוניים (שיחות לחו"ל מישהו אמר?!).
3. רשת עמוסה מאוד ברגע שהכל בחינם ואנשים לא דופקים חשבון, מה שאומר איחורים בקבלת SMSים, לא ניתן להשלים חיוג (הדברים שקורים בעיקר בחגים בחברות הותיקות).
4. קדמת הטכנולוגיה לא קיימת... כלומר, שירותים מסויימים כמו סלקום נויגייטור, כוכבית 001 של פלאפון ואורנג'בוקס של אורנג' לא קיימים דברים כאלה בחברות החדשות עדיין... תמיד הפיתוח אצלהן ישאר מאחור וזאת הסיבה שרוב החברות החדשות לא מחזיקות מכשירים מתקדמים - כך גם לא חייבים לתת תמיכה במכשירים, אולי HOT כן משווקת אבל כידוע היא קשורה לאחת החברות הותיקות אז הרעיון פה הוא דפוק.

בקיצור...
אין אותיות קטנות, אבל קצת שכל צריך שיהיה.

ולך השר כחלון, רפורמה לא ממש טובה בשוק הסלולר ובטח לא המשפט "כל מפוטרי חברות הסלולר הותיקות יוכלו למצוא עבודה במהרה בחרות החדשות"... אידיוט, זה בדיוק מה שהחברות החדשות לא רוצות להחזיק, מרכזי שירות ומוקדים.
במקום כל הכניסה הזו של שבירת השוק לא היה יותר פשוט להציב תקרה לתשלום עבור שירותים לחברות סלולר? אולי כדאי שתעשה את זה על מחירי הדלק/חשמל/מים/ארנונה... שלצערנו באלה אין לנו חלופה אחרת!!!

NickLess

NickLess
  •  חברים בכירים
  • 744 הודעות
    • מונה תודות: 105 תודות
82
טוב מאוד
השר כחלון הוא השר הכי טוב המדינה המסכנה שלנו כבר תקופה ארוכה
ביטול הקנסות במעבר חברות ( אינטרנט וסלולר ) ותחרות אמיתית בשוק הסוללר , חוק ניתוק זיקה  
והמשפט שהוא אמר נכון מאוד מי שיפטרו יוכל למצוא עבודה בחברות אחרות
מספיק כבר עם הטייקונים כאלה שמחזיקים את כל המדינה בביצים ודורשים עוד תספורות על החשבון הכסף שלנו
רוצים לפטר? רוצים לפשוט רגל? יאללה אתם מוזמנים יש מפסיק תחרות

כיום העלות של פעילה סללורית היא אפסית! בגלל השיטות שידור החדשות שבהם על כל זוג תדרים אפשר להכניס בקלות 8-10 אנשים , ולא כמו פעם שהיה על כל זוג תדרים איש אחד

והיום יש כבר שיטת שידור יותר חדשה ממה שאני מדבר עליה ככה שלחברת הסלולר זה מאוד משלם!

לקוחות עסקיים לא חייבים שירות פיזי...

תאמין לי שאם חברה ענקית של 1000 עובדים יגיעו לאחת החברות החדשות ויבקשו להצטרף , לא משנה אם זה גולן טלקום או הוט מובייל הם יעסיקו אנשים שיגיעו עד לבית של הלקוח בשביל לקחת את המכשיר לתיקון

המחירים האלו הולכים להוריד את החברות סלולר לקרשים! או שגם הם יעשו מהפך דומה

היום לחברות החדשות אין צורך בשירות לקוחות פיזי כי הם קטנות אבל שהם יגדלו ( והם יגדלו ) הם יקימו מקום פיזי גם

אבל אם אני צריך לבחור בין גולן טלקום או הוט
אישית הייתי הולך על הוט שהיא מפעילה שבונה עכשיו גם תשתית ולא כמו גולן טלקום שתהיה מפעילה וירטואלית - קצת קשה לתפקד שאתה בונה על אנטנות של חברה אחרת

בקיצור בזכות השר הזה הגענו למצב שאנחנו משלמים גרושים על שיחות - ממש כמו בחו"ל
אנשים כבל התרגלו לגנבות של החברות הקודמות וזה למה הם נכנסים למצב שחושבים שהמחירים האלו יותר מידי זולים (אז " בטוח שיש פה באגים " )

לא יקרה כלום עם חברה תרוויח אחרי הוצאות בסוף השנה 100 מליון שקל , ולא 400 מליון שקל על הכיס שלנו!

ציטוט

במקום כל הכניסה הזו של שבירת השוק לא היה יותר פשוט להציב תקרה לתשלום עבור שירותים לחברות סלולר? אולי כדאי שתעשה את זה על מחירי הדלק/חשמל/מים/ארנונה... שלצערנו באלה אין לנו חלופה אחרת!!!

יש לך את זה ביותר ממורמר ?
צעד צעד - חוץ מזה שכל מה שאמרת פה לא קשור ל"שר התקשורת"

חסכו לך עכשיו בכיף 300-400 שקל כל חודש לאנשים שלא מדברים הרבה בטלפון גם זה לא מספיק לך ? - ישראלי טיפוסי מצפה שיורידו לו את ההוצאות במכה אחת לחינם
וד"א ארנונה רק לידע כללי זה מס שאתה משלם.... איך תעשה חלופה? מה תקים עירייה מתחרה? ( אז כן פה בדיוק נכנס הכוח שלך בזכות ההצבעה שלך לא מתאים לך הראש עיר תחליף אותו )

לסיכום
החברות הגדולות יהיו חייבות להוריד מחירים או שפשוט הם יפשטו את הרגל
אבל הם לא יגיעו למחירים הנמוכים האלה בזמן הקרוב כי יש עדין אנשים שמחויבים עליהם בגלל מכשירים סלולרים שמשלמים עליהם כמעט פי 2 מאם היו קונים בחנות רגילה
וכמובן את אלו שלא מאמינים שזה היה כזה פשוט להוריד את המחירים

אבל בטווח הרחוק ( שאנשים יגמרו לשלם על המכשירים שקנו במחיר מופרז ) המחירים ינועו סביב ה100 שקל גג בחודש

DDD

DDD
  •  חברים בכירים
  • 1425 הודעות
129
מעולה
והינה התשובה של אורנג :
http://www.globes.co...?did=1000749335
125 ש"ח כולל הכל !

תקראו את הכתבה פה גם :
http://www.globes.co...?did=1000749070

מה שבטוח החברות הגדולות כבר ידעו אך להתעייל וזה אומר הרבה פיטורים!

NickLess

NickLess
  •  חברים בכירים
  • 744 הודעות
82
טוב מאוד
עדין הם הרבה יותר יקרים...
הם נותנים מחיר יותר גבוהה... ופחות באותו מחיר בנסיון נואש להשאיר לקוחות טיפשים שלא רואים שעובדים עליהם

הם מציעים חבילה יותר יקרה ב30%!!!
מה לעזאזל נראה להם?
וסלקום בכלל יותר יקר ב50%!!!

והכי עצוב זה שהם עוד מעיזים להציע פחות

מי צריך את השירות GPS שלהם? שהיום לרוב יש סמרטפונים עם WAZE ו IGO !

אני מאוד מקווה שהישראלים לא יצעו פריארים ויגרמו להם להוריד עוד את המחיר!

DDD

DDD
  •  חברים בכירים
  • 1425 הודעות
129
מעולה
יש כאלו שלמודי ניסיון כי בחברות אחרות אין תמיכה כמו שצריך וזה גם מאוד חשוב ולכן אני מוכן לשלם 25 שקל יותר בשביל השירות והנוחות הזאת ויש רבים כמוני אחרים שגם מוכנים!

NickLess

NickLess
  •  חברים בכירים
  • 744 הודעות
82
טוב מאוד
ככל "שהחברות הקטנות" לכאורה כמו שאתה קורא להם יגדלו ככה גם השירות שלהם יהיה טוב יותר
ואני לא מבין מה אתה כל כך מרוצה מהשירות שהחברות הגדולות נותנות
לחכות 40 דקות על הקו בשביל שנציג יענה לך ( סלקום ) לזה אני לא קורא שירות ברמה

והקטע זה שזה לא 25 שקל כמו שאתה חושב

אתה מוסיף 25 שקל ומקבל פחות! בשביל חבילת גלישה מינימלית של 2 גיגה אתה תצטרך לשלם עוד 40 שקל - ככה שזה כבר 65 שקל , ולא להזכיר מה יקרה עם תחרוג מהחבילת גלישה
רק בסכום של החבילה גלישה אתה יכול להוסיף עוד מנוי באחת החברות האלה...

אתה משלם פה 165 שקל בפלאפון ( הכי זול לפי הכתבה שהבאת )
בעוד בהוט אתה תשלם 100 שקל ולא תצטרך לדפוק חשבון אם עברת את החבילת גלישה שלך

חוץ מזה שלהוט כן יש נקודות מכירה ושירות ברחבי הארץ

ד"א מאוד מעניין למה כל הכתבות של " בכירים לשער בשוק הסלולר "
הם סתם מנסים להפחיד את הציבור כדי שישאר אצלם אבל הרוב לא מטומטם וידרשו מחיר יותר נמוך מההצעה המעליבה שהחברות נתנו היום - לא סתם החברות הגדולות כל כך נחלשו בבורסה

נערך על-ידי NickLess, 16.05.2012 - 15:14 PM.

WhiteRev

WhiteRev
  •  VIP
  • 950 הודעות
    • מונה תודות: 270 תודות
202
מעולה
חחחחחחח עזוב יש אנשים שפשוט אוהבים לשלם יותר..."חברות גדולות " כעלק..עשו אתכם שנים..היום רוב העם מצביע ברגליים ( לכו תראו מה קורה במוקדי הוט ) ויש פראיירים מעטים שימשיכו לשלם ל"גדולות" אבל זה טוב מאוד
זה ימנע הרבה מאוד אנשים מובטלים...וכנראה שלא אכפת להם לשלם כל חודש בחשבונות עוד 30 אחוז מינימום..שיהנו :)

NickLess

NickLess
  •  חברים בכירים
  • 744 הודעות
82
טוב מאוד
מובטלים לא יהיה גם אם מחר לא יהיה יותר סלקום אורנג' ופלאפון
את החור שהם ישאירו ימלאו כל החברות שיש היום והעובדים שלהם פשוט ילבשו חולצה עם לוגו שונה

הסיבה היחידה שאני לא רוצה שהם יפשטו רגל זה כדי שתמשיך להיות תחרות בתקווה שיום יבוא וגם אנחנו נשלם 20 דולר לחודש ושיחות + אינטרנט בלי הגבלה ( בערך כמו שיש בארה"ב )

העם רוצה צדק חברתי :-)

koby21

koby21

Danny Welbeck <3

•  VIP
  • 2764 הודעות
    • מונה תודות: 548 תודות
466
מעולה

צפה בהודעהDDD, ב-16.05.2012 - 14:20 PM, אמר:

יש כאלו שלמודי ניסיון כי בחברות אחרות אין תמיכה כמו שצריך וזה גם מאוד חשוב ולכן אני מוכן לשלם 25 שקל יותר בשביל השירות והנוחות הזאת ויש רבים כמוני אחרים שגם מוכנים!

25 שקל יותר? אין שום סיכוי. וזה עוד מבלי להזכיר שהם ימצאו דרך לעשוק אותך בכל צורה אפשרית.
הניסיון המר שלי עם סלקום:
לקחתי סמארטפון, חבילת אינטרנט בלי הגבלה (אחרי 5 ג'יגה זה נהיה צולע), שלא הודיעו לי שזה מתחיל בחודש הבא (ממתי זה מתחיל חודש אחרי שאתה קובע את החבילה??). למזלי אחרי כמה ימים קיבלתי SMS שהחיוב אינטרנט שלי חריג והעסק עלה לי ממש קצת פחות מ500 שקל.
מה קיבלתי כפיצוי? 3 חודשים אינטרנט חינם שזה אפילו לא קרוב למה ששילמתי להם על החודש הראשון. כמובן הם חטפו צרחות ורק אז הגיע ה3 חודשים חינם אינטרנט.
אחרי זה שמתי לב שאני משלם פעמיים על ביטוח מסיבה לא מובנת. הפיצוי? אינטרנט שוב.
עכשיו תוסיף זה שהמחירי פלאפונים אצלם כפולים (במקרה הטוב) בחנויות.
אני מחכה לביקורות על החברות החדשות ואז עוזב את סלקום. חברה גועל נפש. כרגע, אני מעדיף חברה שרק הוקמה שייתנו לך יחס טוב ומחיר טוב מאשר להיות בפלאפון, סלקום ואורנג'.

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5516 הודעות
    • מונה תודות: 340 תודות
283
מעולה
אני ללא ספק ככל הנראה עובר ל HOT Mobile, הם מספקים לי בדיוק את מה שאני צריך מה שאין ולא יהיה בחברות אחרות..
וזה את החבילה שת ה 10 אג', כי אני בקושייייי מדבר בחודש.. וככה בחבילה שלהם אני מחוייב רק על כמה שאני מדבר. אז בחייאת רבעק,
אני מדבר אולי איזה 40 דק' מקס' בחודש חחח...

WhiteRev

WhiteRev
  •  VIP
  • 950 הודעות
202
מעולה
סלביק זה שאתה עושה צלצול ניצול..זה לא תקין. פרזיט חביב

Aviad93

Aviad93
  •  צוות לשעבר
  • 498 הודעות
    • מונה תודות: 34 תודות
22
רגיל
תודה רבה על ההשוואה, אך כמו שהבנתי דווקא יש אותיות קטנות כלומר אם מתנתקים צריך לשלם איזה שהוא קנס , וקנס לא קטן

WhiteRev

WhiteRev
  •  VIP
  • 950 הודעות
202
מעולה
בעסקאות החדשות כלומר אצל הספקיות החדשות אין שום קנסות במסלול הפרטי כי לפי חוק מדינה אין להם אפשרות לכך
לגבי המסלול העסקי אכן יש קנסות וזה חוקי וכשר

opkl10

opkl10
  •  חברים רשומים
  • 54 הודעות
    • מונה תודות: 1 תודות
1
רגיל
גולן טלקום על פי דעתי הוט הם חרא גם במובן האינטרנטי גם במובן הטלפוני וגם בסלולאר

NickLess

NickLess
  •  חברים בכירים
  • 744 הודעות
82
טוב מאוד

צפה בהודעהopkl10, ב-24.05.2012 - 22:13 PM, אמר:

גולן טלקום על פי דעתי הוט הם חרא גם במובן האינטרנטי גם במובן הטלפוני וגם בסלולאר

בגלל ש?
אתה לא יכול לדעת איזה אחת יותר טובה עכשיו....

לדעתי דווקא הוט יותר מתאימים לי בגלל המיהרות אינטרנט ( שהם אומרים ) ובגלל שאין לי מה לעשות עם שיחות לחו"ל כמו שטלקום מציעים

אבל אי אפשר לדעת איזה יותר טובה עכשיו

נערך על-ידי NickLess, 24.05.2012 - 23:11 PM.

opkl10

opkl10
  •  חברים רשומים
  • 54 הודעות
    • מונה תודות: 1 תודות
1
רגיל
תאמין לי הוט זה חברה גועל
הם מתחילים לקרוס בגלל זה הם עושים תמבצעים האלה
ולשאלתך הייתי אצלם בהכל והם היו על הפנים היו ניתוקים וכ'ו אז מניסיון תנסה להבין מה יקרה כשתיהיה חבר סלולר אצלם
ועוד דבר הם מתייחסים ללקוח כמו זבל אחרי שאתה בפנים

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים